یارانه نقدی

از ماه می سال ۲۰۱۷، کمک نقدی در یونان از طریق اتحاد پول نقدی یونان (GCA) که شامل گروهی از سازمان های غیردولتی (NGOها) است که با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) همکاری کرده و توسط آن رهبری می شود، به همراه کمک مالی کمیسیون اروپا (EC) و با همکاری وزارت سیاست مهاجرت یونان ارائه می شود. در سال ۲۰۱۸، GCA توسط کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) رهبری و شامل این موارد می‌شود:

  • خدمات امداد کاتولیک (CRS) در همکاری با Caritas
  • فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر (IFRC) با همکاری Hellenic Red Cross (HRC)

ایمنی و امنیت همه ذینفعان یارانه نقدی، کارمندان و اعضای عمومی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. به دلایل امنیتی، هر گونه تهدید یا اعمال خشونت آمیز یا ارعاب، و یا رفتار پرخاشگرانه نسبت به هر فرد، مطابق با قانون یونان به مقامات یونانی گزارش خواهد شد. علاوه بر این، چنین اقداماتی ممکن است منجر به تعلیق فعالیت‌ها و نیز حتی تعلیق خود یارانه برای که فردی که باعث این اقدامات شده‌اند بشود. علاوه بر این، چنین اقداماتی می‌تواند منجر به تاخیر در ارائه یارانه نقدی شود.

یارانه نقدی از طریق یک کارت نقدی GCA ارائه می‌شود که توسط کارمندان UNHCR و GCA بین شما توزیع می‌گردد. این کارت در تمام دستگاههای خودپرداز و دستگاه های پُز (POS) در مغازه‌ها و سوپرمارکت‌ها در سراسر یونان کار می‌کند. در صورتی که این کارت در خارج از یونان استفاده شود کار نخواهد کرد و به صورت دائم غیرفعال خواهد شد.

یارانه نقدی، برای کمک به شما در پوشش نیازهای اساسی ۳۰ روز آینده‌تان از زمانی که پول نقد به کارت شما منتقل شده است، به شما ارائه می‌شود.  این یارانه حقوق و یا حق نیست که به طور نامحدود به شما پرداخت شود، بلکه ابزار کمکی برای افراد مورد نظر در یونان برای حمایت از توانایی‌تان برای پاسخگویی به نیازهای اولیه می‌باشد.  مدت زمان یارانه نقدی در یونان موقت بوده و بستگی به تصمیم مقامات یونان، در دسترس بودن بودجه و همچنین معیارهای واجد شرایط بودن ویژه‌ای است که می‌تواند در طول زمان تغییر کند.

کارکنان GCA که کار جمع آوری داده‌ها، تأیید حظور ذینفع‌های نقدی و یا توزیع کارت را انجام می‌‌دهند فقط می‌توانند به شما در اطلاعات و مشاوره درباره یارانه نقدی کمک کنند. کارکنان GCA مسئولیت مشاوره در مورد مسائل دیگر و یا ارائه خدمات نمی‌باشند و درخواست از آنها برای انجام این کارهای یادشده ممکن است سرعت روند یارانه نقدی را پایین بیاورد.

کارکنان کمیته حفاظت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) در برخی از فعالیت‌های جمع‌آوری داده‌ها حضور داشته و در مورد مسائل حساس که ممکن است مربوط به یارانه نقدی نباشد به شیوه‌ای محرمانه به شما توصیه‌هایی را ارائه کنند.

سازمان‌های غیردولتی (NGOها) و سایر ارگان/سازمان‌ها که در اردوگاه‌های رسمی و محل‌های اقامت فعالیت کرده و خدمات دیگری ارائه می‌کنند، مسئول یارانه نقدی نیستند. یارانه نقدی فقط مسئولیت یکی از اعضای سازمان‌های پول نقد یادشده در بالا می‌باشد که GCA می‌باشد، که در محل شما در مشارکت با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) فعالیت می کند.

از شما خواسته می‌شود تا در طول فعالیت‌های ماهیانه مربوط به پول نقد با کارکنان مسئول پول نقد UNHCR و GCA همکاری نمایید. خواهشمندیم که تمام اسناد صادر شده توسط مقامات یونان، کارت GCA شما و رسیدی که زمان دریافت کارت پول به شما تحویل داده شده و امضا کرده‌اید را همیشه نزد خودتان نگه دارید. از این که این مدارک در طول تمام فعالیت‌های جمع‌آوری اطلاعات مربوط به پول نقد، آماده ارائه به کارمندان مسئول پول نقد باشند، اطمینان حاصل کنید. به دلایل امنیتی به شما توصیه می‌شود که کارت پول و شماره رمز ​​خود را بصورت جداگانه نگهداری نمایید.

کارکنان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) و GCA در طول فعالیت‌های جمع‌آوری داده‌ها، برای بررسی، از شما تمام اسناد شناسایی یونانی‌تان را خواهند خواست. پنهان‌کردن هر گونه سند در تلاش برای فريب دادن سیستم یا دریافت چند کارت یا چندین پرداخت منجر به دریافت یارانه نقدی اضافی برای شما نخواهد شد. بر خلاف آن، ممکن است به تأخیر یا تعلیق یارانه نقدی‌تان منجر شود.

همیشه از کارت نقدی GCA خود محافظت کرده، کارت خود را به هیچ کس، از جمله کارکنان مسئول پول نقد کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و یا GCA ندهید. حتی اگر یونان را ترک کنید یا مشکلی برای کارت های شما پیش بیاید کارکنان GCA هرگز از شما درخواست بازگرداندن کارت‌هایتان را نخواهند کرد. اگر کسی از شما بخواهد که کارت‌تان را تحویل وی بدهید، لطفا با خط تلفن کمک‌رسانی تماس گرفته یا در اسرع وقت به کارکنان GCA میز کمک‌رسانی اردوگاه اطلاع دهید.

خواهشمندیم کارت نقدی خود را در جای امن نگهداری کرده و همیشه مراقب آن باشید تا آن را گم نکنید یا جا نگذارید. تعویض کارت نقدی روندی چندمرحله‌ای بوده و می‌تواند تا یک ماه طول بکشد و سرانجام به تاخیر در انتقال پول نقد شما منجر خواهد شد.

در هنگام دریافت کارت نقدی خود اطلاعات زیر را دریافت خواهید کرد:

  • جزوه های اطلاعات عمومی درباره یارانه نقدی در يونان با جزئيات مقادیری که دريافت خواهید نمود.
  • کارت نقدی و شماره رمزتان که باید برای برداشت پول نقد در دستگاه خودپرداز استفاده کنید؛
  • دستورالعمل در مورد چگونگی استفاده از دستگاه خودپرداز؛
  • شماره خط تلفن کمک رسانی و ارائه دهنده کارت پول نقد به شما اجازه می دهد که هر شکایتی یا مسئله ای را گزارش دهید.
  • یک رسید چاپی که شما امضا می کنید و مشخص می کند که کارت چه زمانی صادر شده است و شماره ثبت سیستم UNHCR شما را نشان می دهد. جدا به شما توصیه می شود که رسید چاپی UNHCR را که در هنگام صدور کارت به شما ارائه می شود نگه دارید تا در صورت لزوم از شما خواسته شود آن را همراه با مدارک شناسایی رسمی خود که توسط مقامات یونانی صادر شده است، ارائه نمایید. این رسید یک مرجع برای همکاران مسکن UNHCR یا سازمان‌های اتحاد پول نقدی یونان بوده و به منظور شناسایی شما و کمک در حل هر گونه پرسش در ارتباط با کارت شما، انتقال پول نقد و در صورتی که شما از یک اردوگاه به اردوگاه دیگر بروید و یا مشکلی برای کارت شما بوجود آید مورد استفاده قرار می گیرد.

برای کمک بیشتر، اگر در یک اردوگاه زندگی می‌کنید، می‌توانید با کارکنان میز کمک‌رسانی پول نقد و یا با کارکنان سازمان مسکن مسئول مکان یا آپارتمانی که در آن اقامت دارید تماس بگیرید. خط تلفن کمک‌رسانی پول نقد برای کمک به هر کسی که پرسش‌هایی در رابطه با یارانه نقدی دارد در دسترس می‌باشد.

خط تلفن کمک رسانی در طول تعطیلات ملی دایر نمی‌باشد.