Відповідь на вашу заяву про надання притулку

Закон вказує,що шукач притулку отримує відповідь на свій запит протягом максимум шести місяців. Однак на практиці цей процес зазвичай займає більше часу.

В Іспанії іспанський уряд приймає рішення щодо заяв про надання притулку після їх вивчення через Офіс Притулку та Біженства (ОПТБ).

Що вони можуть відповісти на мою заяву про надання притулку?

Ваша відповідь може бути наступною:

  • Статус біженця: відповідно до міжнародних правил надання притулку, біженцями є ті люди,які мають цілком обгрунтованний страх переслідувань за ознаками раси,релігії,національності, приналежності до певної соціальної групи чи політичних переконань,але їхня держава не має можливості,або не хоче їх захистити. Крім того, іспанське законодавство включає людей,які втекли через гендерні причини(акти сексуального насильства,домашнє та сімейне насильства,примусові шлюби,жіноче обрізання…) та через сексуальну орієнтацію чи гендерну ідентичність  (люди ЛГБТІК+)- люди (Лесбійки,Геї,Трансгендери,Інтерсексуали та Квіри).

  • Додатковий захист: Відповідно до законодавства Іспанії про надання притулку, він надається особам, які не можуть повернутися до своєї країни через реальний ризик зазнали серйозної шкоди, такої як смертна кара або матеріальної страти; катування та нелюдське або таке,яке принижує  гідність,поводження в країні походження; серйозні загрози життю або цілісності людей внаслідок невибіркового насильства під час війни чи конфлікту.

  • Гуманітарні причини: Це  не суто форма притулку, а скоріше дозвіл на тимчасове проживання,який може бути надано з гуманітарних причин(наприклад,хворим людям,які не мають доступу до основного медичного лікування у своїй країні).

  • Архів: Якщо відкликати заяву про надання притулку або відмовляєтеся від неї, процедура буде заархівована. Це також станеться,якщо ви не відповісте протягом встановленого терміну на запит про надання важливої інформації або не з’явититесь на зустріч особисто чи для поновлення документів, якщо ви не зможете продемонструвати,що це сталося з причин,які не залежать від вас.

  •  Відмова в наданні притулку: Іспанська держава не визнає вашу потребу в захисті. У цьому випадку ви повинні залишити Іспанію протягом 15 днів, за винятком випадків,коли у вас є інший тип дозволу на проживання. Ви також можете оскаржити відмову в наданні притулку, проконсультувавшись для цього зі спеціалізованим юристом .