Заява про надання притулку на території Іспанії

Увага! Ми повідомляємо вам, що з березня 2023 року відбуваються зміни в процедурі отримання попереднього запису на подання заяви про притулок в Іспанії.
Пам’ятайте! Весь процес подачі заявки на притулок є безкоштовним, включаючи процес запису на прийом.

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ! ДЗВОНІТЬ ТІЛЬКИ НА ОФІЦІЙНІ НОМЕРИ

Були виявлені шахрайські збори, пов’язані з дзвінками на спеціальні тарифні номери. Зокрема, було зафіксовано випадки, коли через телефон, що надається Національною поліцією, користувачі перенаправлялися на номери, такі як 11821, для отримання зустрічей щодо притулку за телефоном.

Неможливо отримати зустріч за допомогою цих номерів. Дзвінок починається та закінчується без можливості встановити зв’язок з кимось.

Якщо при дзвінку на офіційний телефонний номер вас перенаправляють на номер 11821 або інший неофіційний номер, ви можете стикнутися з автоматичними шахрайськими зборами.

У цьому відео ви можете ознайомитися з загальною інформацією про причини, з яких ви можете просити притулку, та як почати процес подачі заявки про надання притулку в Іспанії. Інформація доступна іспанською, англійською, французькою та арабською мовами. Більш детальна інформація нижче.  

Для надання притулку на території країни вам необхідно виконати наступні дії:


1. Запишіться на прийом для оформлення заяви про надання притулку

Увага! Ми повідомляємо вам, що з березня 2023 року відбуваються зміни в процедурі отримання попереднього запису на подання заяви про притулок в Іспанії.

Ці зміни не стосуються всіх областей. Ви можете переглянути інформацію, надану Національною поліцією, щодо отримання запису на прийом у кожній області на офіційному веб-сайті.

Щодо провінцій з найбільшою кількістю заявок, згідно з наявною офіційною інформацією, шлях до отримання процедури притулку такий:

 • Мадрид: Тел. 913 22 01 89/913 22 01 90, години роботи: понеділок-п’ятниця, з 9:00 до 19:00 до закінчення доступних записів.
 • Барселона: Тел. 932 90 30 98, години роботи: понеділок-п’ятниця, з 8:30 до 11:30 до закінчення доступних записів.
 • Валенсія: Тел. 649 49 76 59/606 72 89 40, години роботи: середа з 15:30 до закінчення доступних записів.

Нагадуємо, що офіс ВІІН в Іспанії не втручається у процедуру отримання запису або реєстрації заяви про притулок, оскільки це є виключною компетенцією іспанських органів.

Що необхідно мати при собі на прийомі?

 • Паспорт або інший документ, що посвідчує вашу особу (якщо такий є).
 • 2 фотографії паспортного розміру з білим фоном.

Що дає запис на прийом?

Запис на прийом не є офіційним запуском процедури міжнародного захисту, а також термінів отримання відповіді, встановлених на законодавчому рівні. Процес буде розпочато після оформлення заяви про надання притулку шляхом проходження співбесіди.

Прийом буде зареєстровано поліцією, і в деяких районах ви отримаєте документ, який підтверджує, що ви записались на прийом для подання заяви про надання притулку. У будь-якому разі з цього моменту ви будете знаходитися під захистом і вас не зможуть повернути в країну походження.


2. Зареєструйте заяву про надання притулку

Ваш намір подати заяву про надання притулку буде зафіксовано під час первинного прийому в поліції, і ви отримаєте документ Manifestación de Voluntad de solicitar protección internacional («Заява про волевиявлення просити міжнародного захисту»). Хоча цей документ не є початком розгляду вашої заяви про надання притулку або термінів отримання відповіді, встановлених на законодавчому рівні, він захищає вас від висилки з території Іспанії і дозволяє ідентифікувати вас у органах влади Іспанії. «Заява про волевиявлення» буде дійсною до дати оформлення вашої заяви про надання притулку (про що йдеться в наступному пункті). У той самий час вас запишуть на прийом для оформлення заяви.


3. Оформіть заяву про надання притулку

Оформлення заяви про надання притулку в Іспанії здійснюється шляхом індивідуальної співбесіди. Співбесіду проводить співробітник поліції. 

Під час співбесіди, перш ніж запитати про причини, чому ви бажаєте подати заяву про надання притулку, вас попросять назвати ваші ідентифікаційні дані (ім’я, прізвище, дата і місце народження тощо), а також надати докладну інформацію про ваші особисті обставини та про вашу поїздку в Іспанію. Далі з вами проведуть співбесіду, щоб прояснити причини, які спонукали вас подати заяву про міжнародний захист в Іспанії, особливо причини, які змусили вас залишити країну походження та/або чому ви особисто не можете туди повернутися.

Також у вас попросять інформацію про ваших родичів (ім’я, прізвище, родинні стосунки тощо). Дуже важливо, щоб ця інформація була чітко зазначена в заяві про надання притулку, щоб пізніше, у разі надання захисту в Іспанії, ви могли подати запит на возз’єднання родини, якщо забажаєте, і щоб вони могли приєднатися до вас в Іспанії.

Зміст заяви про надання притулку є конфіденційним. Жодна інформація, сказана вами під час співбесіди, і жодна документація, яку ви надасте, не будуть повідомлені органам влади вашої країни походження, а також будь-якій третій особі, яка не бере участі в процедурі. Зазначені органи чи інші особи не будуть повідомлені також про те, що ви попросили захисту в Іспанії.

Заяви кожного члена родини віком від 18 років оформляються окремо з проведенням індивідуальної співбесіди.

Що необхідно мати при собі на співбесіду?

 • Паспорт або інший документ, що посвідчує вашу особу та громадянство (якщо такий є). Якщо ви не можете надати жоден із документів, ви можете надати пояснення, чому їх у вас немає. Відсутність документів не є перешкодою поданню заяви про захист. Якщо пізніше ви отримаєте будь-який документ, який посвідчує вашу особу та громадянство, ви повинні його надати.
 • 2 фотографії паспортного розміру з білим фоном
 • Документація: Документи, фотографії чи інші докази, які підтверджують ваш випадок та допомагають довести, що трапилося з вами у вашій країні. Цю супровідну документацію ви також можете надати пізніше, протягом усієї процедури. Якщо у вас немає документів або доказів, які підтверджують вашу історію, ви можете подати заяву про надання притулку, ґрунтуючись на власній історії, роз’ясненої в найбільш повний і детальний спосіб.
 • У разі звернення з неповнолітніми, які перебувають під вашим піклуванням, вас попросять надати документи, що підтверджують ваші родинні стосунки (сімейні книги, свідоцтва про народження тощо).

За жодних обставин від вас не повинні вимагати будь-які інші документи або виконання будь-яких інших умов, щоб подати заяву про надання притулку. Якщо з якоїсь причини від вас вимагають будь-який інший документ, зверніться до свого адвоката або запишіться на прийом до спеціалізованого адвоката з НУО для отримання уточнень.

Чи маю я право на адвоката?

Так, ви маєте право на безкоштовну юридичну допомогу. Ви можете отримати юридичну допомогу від адвокатів, які працюють в НУО з питань надання притулку та статусу біженця, або від чергового адвоката Асоціації адвокатів провінції, де ви знаходитесь.

Також, за бажанням, ви можете найняти приватного адвоката, якому довіряєте, проте в цих випадках вам доведеться обговорювати умови та вартість послуги безпосередньо з цим фахівцем.

З більш докладною інформацією про те, як отримати безкоштовну юридичну допомогу, можна ознайомитися в цьому розділі.

Я не володію іспанською, що я можу зробити?

Якщо ви не володієте іспанською мовою або вам незручно спілкуватися іспанською, ви маєте право попросити про послуги перекладача, які надаються безкоштовно. Перекладач допоможе вам спілкуватися під час всієї співбесіди та буде зобов’язаний дотримуватися конфіденційності; це означає, що він нікому не зможе передати інформацію стосовно вашої історії або справи.

Якщо ви вважаєте, що вам знадобиться перекладач, ви повинні з цим проханням звернутися до співробітника поліції в момент запису на прийом для подання заяви про надання притулку.

Що відбувається після співбесіди?

Після проходження співбесіди стосовно надання притулку ви отримаєте документ, що посвідчує особу, відомий як «HOJA BLANCA» («БІЛИЙ АРКУШ»). Цей документ є квитанцією про подання заяви про міжнародний захист або підтвердженням вашої заяви про надання притулку і є дійсним документом в Іспанії, а також для будь-якої іншої подальшої співбесіди чи адміністративної процедури.

Закон встановлює, що Управління з питань притулку та біженців (OAR) має вирішити протягом одного місяця, чи є заява прийнятою до розгляду (тобто, чи вона прийнята до вивчення), чи ні. Якщо вашу справу прийнято до розгляду, це означає, що ваша справа буде детально вивчена, щоб пізніше визначити, чи буде вам надано міжнародний захист. Однак на практиці прийом до розгляду всіх заяв відбувається автоматично.

З метою посвідчення особи на «Білому аркуші» поліція призначить вам «NIE» (ідентифікаційний номер іноземця). NIE складається з однієї літери, 7 цифр і коду перевірки; він використовується державою для контролю всього іноземного населення, а також для полегшення виконання процедур і формальностей.

Цей документ буде дійсним до закінчення терміну його дії. Ви побачите, що на ньому вказані два терміни дії.

 • Перший – 1 місяць від дати подання заяви про надання притулку (дата співбесіди). Протягом цього першого місяця ви можете отримати рішення про те, що ваша заява не була прийнята до розгляду. У такому разі цей документ втрачає свою силу.

Якщо через місяць ви НЕ отримали сповіщення про рішення, що ваша заява НЕ ПРИЙНЯТА ДО РОЗГЛЯДУ, Білий аркуш буде дійсним до закінчення другого терміну дії документа.

 • Другий термін дії – 9 місяців від дати подання заяви про надання притулку (дата співбесіди). Це дата дії вашого документа, якщо ваша заява була прийнята до розгляду і ви не отримали сповіщення про рішення, що вашу заяву було відхилено.

Крім того, через 6 місяців від дати подання заяви про надання притулку (дата співбесіди) вам буде дозволено працювати в Іспанії, як зазначено на тому ж Білому аркуші.


4. Розгляд заяви про надання притулку

Після завершення співбесіди про надання притулку розпочнеться обробка та вивчення вашої справи, щоб визначити, чи ви відповідаєте вимогам для отримання певного типу міжнародного захисту.

Якщо протягом першого місяця після подачі заяви про надання притулку ви отримаєте сповіщення про те, що ваша справа НЕ ПРИЙНЯТА ДО РОЗГЛЯДУ, це означає, що вашу справу відхилено і вона не буде розглянута або детально вивчена. У цьому випадку розгляд вашої заяви буде завершено, хоча ви можете подати адміністративну або судову апеляцію з проханням про перегляд вашої справи. Для цього радимо звернутися до свого адвоката, який безкоштовно допоможе вам визначити подальші дії та терміни для них.

Якщо протягом першого місяця після дати подання заяви про надання притулку ви не отримаєте жодного повідомлення, це означає, що ваша заява була прийнята до розгляду і буде детально вивчена, щоб держава Іспанія могла дати остаточну відповідь щодо надання міжнародного захисту.


5. Запишіться на прийом для поновлення «БІЛОГО АРКУША»

На прийомі для поновлення вашого «Білого аркуша» або квитанції про подання заяви про міжнародний захист вам буде видано новий документ, що посвідчує особу: TARJETA ROJA або «ЧЕРВОНА КАРТКА». Ця картка замінює «Білий аркуш».

Де і як можна записатися на прийом для поновлення «Білого аркуша» або Квитанції про подання заяви про міжнародний захист?

Після закінчення терміну дії вашого «Білого аркуша» або Квитанції про подання заяви про міжнародний захист ви повинні через Інтернет записатися на прийом для поновлення вашого документу за цим посиланням..

На попередній веб-сторінці необхідно обрати провінцію, де ви проживаєте, і знайти процес поновлення. Якщо в провінції, де ви проживаєте, немає можливості подати заяву через Інтернет, вам слід дізнатися, як здійснити поновлення, звернувшись до адвоката з питань надання притулку або до будь-якої НУО, яка має досвід у цій галузі.

 • МАДРИД:ASILO – OFICINA DE ASILO Y REFUGIO («ПРИТУЛОК – УПРАВЛІННЯ З ПИТАНЬ ПРИТУЛКУ ТА БІЖЕНЦІВ»). Expedición/Renovación de documentos (Видача/Поновлення документів). Calle Pradillo

 • БАРСЕЛОНА:
 1. Натисніть на Expedición/Renovación de Documentos de Solicitantes de Asilo («Видача/Поновлення документів для шукачів притулку»), а потім:
 2. Оберіть опцію POLICIA – EXPEDICION/RENOVACION DE DOCUMENTOS DE SOLICITANTES DE ASILO («ПОЛІЦІЯ  – ВИДАЧА/ПОНОВЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ШУКАЧІВ ПРИТУЛКУ»)


Комунікація з Управлінням з питань притулку та біженців (OAR)

Щоб надати документ або з’ясувати статус вашої справи про міжнародний захист або безгромадянство, ви повинні подати письмовий запит у адміністративний реєстр. Ми рекомендуємо проводити ці процедури через фахового адвоката . Більш докладну інформацію про адміністративні записи можна знайти за цим посиланням.

Щоб відправити письмовий запит у офіційний реєстр, необхідно виконати наступні дії:

 1. Знайдіть офіс із послугою адміністративної реєстрації. Найближчий офіс можна знайти за цим посиланням.
 2. Надішліть листа до цього офісу на ім’я Subdirección General de Protección Internacional (Генерального підрозділу з питань міжнародного захисту), надавши документи або запит на інформацію про стан вашої справи. У офісі зареєструють вашу заяву і повернуть оригінал разом із квитанцією.
 3. У разі запиту на інформацію про статус обробки вашої справи Управління з питань притулку та  біженців (OAR) зв’яжеться з вами через контактні дані, вказані в вашій справі.