Запит на прийом в Іспанії

Що таке система надання міжнародного захисту?

Уряд Іспанії має програму прийняття та підтримки інтеграції для шукачів притулку, які не мають достатніх фінансових ресурсів, з метою задоволення їхніх потреб та потреб їхніх сімей. Цією програмою опікується Міністерство інтеграції у співпраці зі спеціалізованими неурядовими організаціями.

У разі нестачі фінансових ресурсів особи, які відповідають наступним вимогам, можуть подати запит на доступ до системи надання захисту:

  1. Особи, переміщені з України після 24 лютого 2022 року внаслідок російського вторгнення, що розпочалося того дня.
  2. Жителі України, які перебували в Іспанії на момент початку конфлікту і не змогли повернутися до своєї країни.

В обох випадках враховуються громадяни України, які проживали в Україні, та громадяни третіх країн чи особи без громадянства, які проживали в Україні тривалий час (більш як 5 років), разом із їхніми сім’ями.

Ця система передбачає поетапну методологію заходів, залежно від ступеня автономії, яку набуватимуть особи, щодо яких застосовуватимуться відповідні дії:

  • Перша фаза полягає у наданні притулку в центрі, де покриваються базові потреби та надається допомога в отриманні необхідних навичок для ведення самостійного життя.
  • Друга фаза починається, коли ці особи завершують своє перебування в центрі та потребують подальшої підтримки шляхом надання фінансової допомоги задля оплати оренди та забезпечення основних потреб.

Ці дії реалізує державна мережа, що складається з Центрів прийняття біженців, що підпорядковуються Міністерству інтеграції, соціального захисту та міграції та інших центрів, що субсидуються ним під керівництвом некомерційних організацій.

Також можна ознайомитися з офіційною інформацією Міністерства щодо прийому переміщених осіб з України за цим посиланням.