Доступ до системи прийняття та інтеграції шукачів притулку

Уряд Іспанії має програму прийняття та підтримки інтеграції для шукачів притулку, які не мають достатніх фінансових ресурсів з метою забезпечення власних потреб і потреб власних родин. Цією програмою опікується Міністерство соціальної інтеграції у співпраці зі спеціалізованими неурядовими організаціями.

Ця програма розділена на кілька етапів, максимальна тривалість яких складає 18 місяців із можливістю продовження до 24 для особливо вразливих випадків.

Протягом зазначеного часу вам буде надано житло в будь-якій частині на території Іспанії, де є вільне місце. Програма підтримки включає соціальний догляд, психологічну підтримку, допомогу в навчанні та мовні курси або підтримку в пошуку роботи. 

За розподіл місць відповідає Міністерство соціальної інтеграції. Слід мати на увазі, що, хоча будуть оцінюватися ваші особисті обставини, якщо ви подаєте заявку на місце в рамках програми прийняття, ви не можете самостійно обрати місце проживання, оскільки це залежить від наявності місць у державній мережі притулків.

Як отримати доступ до системи прийняття?

Якщо ви бажаєте потрапити до системи прийняття, ви повинні звернутися до організації, яка займається прийняттям шукачів притулку в провінції, де ви перебуваєте. Органами, що відповідають за первинне прийняття, є CEAR, ACCEM та Червоний Хрест (Cruz Roja). Нижче вказано, до якої організації звертатися у провінції вашого перебування: 

  • У Мадриді зв’яжіться з Червоним Хрестом за наступною адресою електронної пошти: [email protected]

  • Зв’яжіться з ACCEM за цим посиланням, якщо ви перебуваєте в одній із наступних провінцій:
    • Альбасете, Астурія, Авіла, Бадахос, Бургос, Касерес, Сьюдад-Реаль, Кордова, Куенка, Гвадалахара, Уеска, Ла-Корунья, Леон, Луго, Мурсія, Оренсе, Паленсія, Понтеведра, Саламанка, Сеговія, Сорія, Теруель, Толедо, Вальядолід, Самора, Сарагоса.