Чи можливе переселення за межі Польщі?

Переселення  у треті країни передбачає відбір та переміщення біженців з країни притулку в третю країну, яка погодилася їх прийняти – як біженців – із захистом, допомогою та статусом постійного проживання.

Переселення не є правом, і біженець не може подати заяву на переселення. Країни переселення пропонують дуже обмежену кількість місць щороку, і лише небагато біженців відповідають суворим критеріям УВКБ ООН для подання на переселення у треті країни.

Через обмеження квот на переселення УВКБ ООН в Європі не підтримує переселення визнаних біженців у країни, які є учасницями Конвенції про біженців 1951 року, наприклад у Польщу. Крім того, оскільки польський уряд відповідає за процедури щодо біженців у Польщі, УВКБ ООН у Польщі не може рекомендувати біженців для переселення з Польщі.

Якщо посольство спрямовує вас до УВКБ ООН, зверніть увагу, що це не стосується управління УВКБ ООН у Польщі. Вам слід звернутися до відповідних посольств за порадою щодо загальних можливостей імміграції.

Якщо ви отримаєте пропозицію переселення за межі Польщі в обмін на оплату: зупиніться, подумайте та відмовте. Це може бути спроба шахрайства.
Вся гуманітарна допомога УВКБ ООН є безкоштовною.