ІНФОРМАЦІЯ ПРО КРАЇНИ ЄС+

Ознайомтесь з переліком країн ЄС+ в яких доступна програма безкоштовних авіаперельотів ЕU+ Air Transfer. Також нижче представлена детальна інформація про послуги, на які ви матимете право після прибуття у вибрану вами країну.


Австрія

Наразі Австрія приймає на розгляда заявки, але через високий попит, внаслідок якого виникли складнощі з розміщенням, можливі затримки в обробці заявок. Нижче інформація про послуги, які влада Австрії надає біженцям:


Болгарія


Греція


Ірландія

Наразі Ірландія приймає на розгляда заявки, але через високий попит, внаслідок якого виникли складнощі з розміщенням, можливі затримки в обробці заявок. Нижче інформація про послуги, які влада Ірландії надає біженцям:

Ірландія не приймає родини з домашніми тваринами, оскільки уряд не може надати житло для таких сімей у державних об’єктах розміщення.

Для в’їзду в Ірландію бажано володіти біометричним закордонним паспортом.

Бенефіціари повинні мати при собі докази того, що вони перебували на території України як до, так і на момент 24 лютого 2022 року.


Ісландія


Іспанія

Інформація про послуги, які влада Іспанії надає біженцям:

Іспанія приймає людей похилого віку за умови, що у них є родичі в Іспанії, які зможуть їх фінансово підтримувати.

Іспанія не приймає сім’ї з домашніми тваринами, оскільки уряд країни не має можливості надати житло, придатне для домашніх улюбленців, у державних об’єктах розміщення.


Італія

Наразі Італія приймає на розгляда заявки, але через високий попит, внаслідок якого виникли складнощі з розміщенням, можливі затримки в обробці заявок. Нижче інформація про послуги, які влада Італії надає біженцям:

У разі схвалення заявки, необхідно буде надати всі документи, які запросять влада Італії, а також нотаріально завірений переклад для деяких із них. Для того, щоб нотаріально завірити переклад, необхідно надати оригінали документів без ламінування. У разі наявності ламінування нотаріальне завірення буде неможливо.


Латвія

На даний момент, Латвія тимчасово призупинила прийом заявок на розгляд, однак вона продовжує приймати людей, які прибувають в країну самостійно. Нижче інформація про послуги, які влада Латвії надає біженцям:


Литва

Авіаперельоти до Литви не здійснюються, проте країна продовжує приймати людей, які прибувають за власною ініціативою. Нижче інформація про послуги, які влада Литви надає біженцям:


Ліхтенштейн

Інформація про послуги, які влада Ліхтенштейну надає біженцям:

Якщо у бенефіціарів, при в’їзді в Ліхтенштейн, буде при собі більше готівки, ніж 300 швейцарських франків на одного дорослого і 150 на дитину, але вони відмовляться передати зайву суму владі, їх соціальна допомога буде зменшена на вказану суму або вони не будуть отримувати гроші виплати доти, доки зайва сума не буде витрачена.


Нідерланди

Наразі Нідерланди тимчасово призупинили приймання заявок на розгляд, однак вони продовжують приймати людей, які прибувають до їхньої країни за власною ініціативою. Нижче інформація про послуги, які влада Нідерландів надає біженцям:

 


Німеччина

На даний момент, Німеччина тимчасово призупинила прийом заявок на розгляд, однак вона продовжує приймати людей, які прибувають в країну самостійно. Нижче інформація про послуги, які влада Німеччини надає біженцям:


Норвегія

Інформація про послуги, які влада Норвегії надає біженцям:

Всі бенефіціари перед від’їздом проходять перевірку норвезькою поліцією, в Кишиневі. Бенефіціари повинні мати при собі всі можливі документи, а також докази того, що вони перебували на території України як до, так і на момент 24 лютого 2022 року.
Не відповідають критеріям участі у програмі одинокі громадяни третіх країн (навіть за наявності ВНЖ) або родини, що складаються лише з громадян третіх країн.

Також, через значну кількість біженців, які прибули до Норвегії, висока ймовірність відмови людям зі складними медичними потребами у зв’язку з існуючими труднощами в їх розміщенні та утриманні.

В’їзд із домашніми тваринами:
Бенефіціарам дозволяється в’їзд в Норвегію з домашніми тваринами, проте вихованцям більше не дозволяється залишатися в центрах розміщення – власники повинні покрити всі витрати на утримання своїх вихованців у розпліднику, а також витрати на вакцини та оформлення документів за потреби.

За статистикою, українські біженці в середньому мешкають у центрах розміщення близько 75 днів, перш ніж їм нададуть постійне житло. Однак, сім’ї з домашніми тваринами часто залишаються в прийомних центрах довше, тому що для них складніше знайти житло, що підходить. Приблизна оцінка витрат на утримання одного собаки та однієї кішки в розпліднику протягом 75 днів становить 45 000 NOK (4 000 EUR) та 17 000 NOK (1 500 EUR) відповідно.


Португалія

Інформація про послуги, які влада Португалії надає біженцям:


Франція

Наразі Франція приймає на розгляда заявки, але через високий попит, внаслідок якого виникли складнощі з розміщенням, можливі затримки в обробці заявок. Нижче інформація про послуги, які влада Франції надає біженцям:


Швейцарія

Інформація про послуги, які влада Щвейцаії надає біженцям:

На даний момент Швейцарія має можливість приймати максимум 5 людей на місяць (виключенням є родини, що складаються більше ніж з 5 членів, в таких випадках трансфер організується на всю сімʼю незалежно від кількості осіб). У звʼязку з цим, можливі затримки у розгляді вашої заявки.

Не відповідають критеріям участі у програмі одинокі громадяни третіх країн (навіть за наявності ВНЖ) або родини, що складаються лише з громадян третіх країн. Змішані подружні пари (наприклад, один з подружжя з громадянством України, а інший – третьої країни) мають заздалегідь довести, що шлюб було укладено до початку повномасштабного вторгнення.

Також, через значну кількість біженців, які прибули до Швейцарії, висока ймовірність відмови людям зі складними медичними потребами у зв’язку з існуючими труднощами в їх розміщенні та утриманні.


Додаткова інформація, що стосується всіх країн

Всім учасникам програми віком від 14 років для в’їзду в будь-яку з країн, необхідно мати закордонний паспорт. Для дітей до 14 років достатньо свідоцтва про народження або може бути вклеєна фотографія у паспорт одного з батьків. Винятки робляться лише для вразливих випадків.

Якщо ваш партнер не громадянин України, вам необхідно буде підтвердити, що ваші відносини почались до 24 лютого 2022 року, щоб ваш партнер міг претендувати на тимчасовий захист у країні призначення.

В’їзд із улюбленцями:
У випадку перельоту з домашніми улюбленцями, зверніть увагу, що у звʼязку з високим числом біженців, більшість країн наразі не в змозі утримувати людей з домашніми тваринами в центрах розміщення. Уточнюйте можливість, умови та потенційні додаткові витрати при подорожі з вихованцями в ту чи іншу країну у представників програми EU+ Air Transfer за номерами:

Зверніть увагу, для подорожі може бути необхідна наявність у вихованця наступного (перелік може варіюватись в залежності від обраної вами країни):

1. Мікрочіп, що відповідає міжнародним стандартам якості. Тварина має бути чіпована спеціальним ідентифікатором (мікрочіпом). Чіп вживлюється обов’язково до вакцинації від сказу (в іншому випадку така вакцина не враховуватиметься).

2. Міжнародний ветеринарний сертифікат європейського зразка про здоров’я тварини. Сертифікат про стан здоров’я тварини видається уповноваженою державною установою та ветеринаром, і свідчить про вакцинацію або ревакцинацію від сказу, а також інші відмітки про стан здоров’я тварини, що відповідають вимогам Реграменту ЄС № 577/2013. Сертифікат необхідно отримати не раніше, ніж за 10 днів до в’їзду в країну призначення.
До сертифікату мають бути додані документі, що підтверджують інформацію, що міститься в сертифікаті, наприклад, записи про вакцини, дегельмінтизацію, вcтановлення мікрочіпу (включаючи його номер).

3. Ветеринарний паспорт зразка Європейського союзу. В якості альтернативи Міжнародному ветеринарному сертифікату про здоров’я тварини, кішки та тхори можуть подорожувати з ветеринарним паспортом зразка ЄС. Цей паспорт має бути виданий уповноваженим ветеринаром в країні ЄС/ЄЕЗ.

4. Вакцинація проти сказу. Вакцинація має бути проведена не раніше ніж за рік до дати вильоту, але мінімум за 30 днів до ввезення тварини в ЄС.

5. Результат аналізу крові на наявність антитіл до сказу. Даний аналіз має бути зроблений, не менш ніж через 30 днів після вакцинації від сказу, мінімум за 3 місяці до ввезення в Європу і тільки в акредитованих Європейським Союзом лабораторіях.

6. Дегельмінтизація (тільки для ввезення собак в Норвегію). Собака має бути оброблений проти Echinococcus multilocularis в період від 24 до 120 годин до в’їзду в Норвегію, препаратом, що містить празіквантел або епсіпрантел.