Авіаперельоти до країн-членів ЄС+

Ви зацікавлені у продовженні свого шляху з України?

Ознайомтеся з програмою EU+ Air Transfer. Держави-члени Європейського Союзу (ЄС) та асоційовані країни можуть надати безкоштовні авіарейси з Молдови та посприяти вашій реєстрації для отримання тимчасового захисту в ЄС, або подачі заяви про надання притулку.

В Молдові МОМ та УВКБ ООН координують зусилля для забезпечення можливості польотів. У програмі можуть брати участь біженці, які мають членів сім’ї в країнах ЄС, або вразливі біженці, які мають особливі потреби. Агентство Європейського Союзу з питань притулку (EUAA) також може допомогти відповісти на ваші питання про життя в Європі, ваші права та пільги.


Залиште заявку для участі в програмі з авіаперельотів до країн-членів ЄС+ одним з наступних способів:

Ця програма орієнтована на найбільш вразливі категорії осіб (але не обмежується ними), котрі можуть включати в себе:

Ви також можете записатись, якщо вам потрібна підтримка у возз’єднанні з членом родини, який зараз проживає за межами України чи Молдови.

Процес складається з декількох етапів. Вам необхідно попередньо зареєструватися на програму, залишивши заявку, одним з трьох вищезазначених способів. Згодом, з вами зв’яжуться та запросять на співбесіду для проходження повної реєстрації. З вашого дозволу надана вами інформація буде передана на розгляд владі обраної вами країни. На підставі цієї інформації вони приймуть рішення про надання вам дозволу на в’їзд в їхню країну та визначать свої можливості для підходящого вам розміщення. Після прийняття остаточного рішення, ви будете проїнформовані про нього, а також про наступні кроки.

Рейси плануються на вимогу, тому, будь ласка, зареєструйтесь заздалегідь і наша команда вживе відповідних заходів. Іноді в рамках програми використовується приватний чартерний літак, проте быльш ймовірно, що ви полетите комерційним рейсом, котрий МОМ забронює для вас індивідуально. Рейси вже були відправлені до Австрії, Греції, Ірландії, Ісландії, Іспанії, Італії, Латвії, Ліхтенштейну, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Португалії, Франції, Швейцарії.

Інформація про країни ЄС+

Натисніть на це посилання, щоб ознайомитись зі списком країн, в яких доступна програма, а також для того щоб отримати детальну інформацію про послуги, на які ви матимете право після прибуття в обрану вами країну.

Для отримання детальної інформації зв’яжіться з командою з авіаперельотів до країн-членів ЄС+ за номерами: +373-699-98-418 або +373-699-98-419 за телефоном, Telegram, Viber або WhatsApp. Вони доступні з понеділка по п’ятницю з 9:00 ранку до 17:00 вечора, в іншому випадку залиште повідомлення на один з номерів або електронний лист за адресою: [email protected].

Часті запитання


1. Що таке програма EU+ Air Transfer?

Програма EU+ Air Transfer є частиною регіональних заходів солідарності з надання допомоги особам, що виїхали з України в пошуках безпечного місця, і хочуть переїхати до Європи для отримання там тимчасового захисту. В програму включені європейські країни, які надають безкоштовний переліт з Молдови, проживання, отримання соціальних та юридичних послуг як тільки ви прибудете в Європу.


2. Що, якщо мені знадобиться допомога у возз'єднанні з членом сім'ї в країні, яку я не бачу у списку?

Якщо вам потрібна підтримка для возз’єднання з членом сім’ї в іншій країні, будь ласка, зв’яжіться з командою з повітряних перевезень до країн-членів ЄС+ за номерами: +373-699-98-418 або +373-699-98-419 за телефоном, Telegram , Viber або WhatsApp. Вони доступні з понеділка по п’ятницю з 9:00 ранку до 17:00 вечора, в іншому випадку залиште повідомлення на один з номерів або електронний лист за поштовою адресою: [email protected].


3. Хто може літати за програмою?

Літати за програмою можуть люди які:

  1. Виїхали з України в пошуках безпеки 24 лютого 2022 року або після цієї дати;
  2. Наразі перебувають в Молдові;
  3. Мають при собі якісь з наступних документів, що посвідчують особу: закордонний паспорт (біометричний чи ні), внутрішній паспорт, посвідчення особи, свідоцтво про народження (для дітей вікм до 14 років включно);
  4. Є громадянами третїх країн, що мають тимчасову або постійну посвідку на проживання в Ураїна (ВНЖ). Ця програма також включає в себе спроби зберегти єдність родини, коли члени сім’ї є як українцями, так і громадянами інших країн.

Залежно від країни можуть застосовуватися інші вимоги. Для отримання детальної інформації зв’яжіться з командою з повітряних перевезень до країн-членів ЄС+ за номерами: +373-699-98-418 або +373-699-98-419 за телефоном, Telegram, Viber або WhatsApp. Вони доступні з понеділка по п’ятницю з 9:00 ранку до 17:00 вечора.


4. Мене цікавлять авіаперельоти. Як я можу зареєструватись?

Найпростіший спосіб зареєструватися в програмі – заповнити онлайн-форму попередньої реєстрації, доступну українською, російською, англійською та румунською мовами. Ви також можете звернутись до найближчого реєстраційного центру УВКБ ООН для реєстрації в програмі EU+ Air Transfer.

Якщо ви перебуваєте в Паланці, зайдіть до некомерційного інформаційного пункту Intersos, щоб дізнатися більше інформації про програму.

Якщо вам потрібна допомога або ви не можете зв’язатися з реєстраційним центром УВКБ ООН, зателефонуйте на Зелену лінія допомоги біженцям: 0 800 800 11 (для дзвінків з українських номерів: +373 22 780 071).


5. Яка вартість авіаквитків?

Програма авіаперельотів до країн-членів ЄС+ безкоштовна. У жодному разі у вас не повинні просити гроші або будь-що ще, включаючи сексуальні послуги, в обмін на реєстрацію в програмі або отримання авіаквитків.


6. Я не українець, чи можу я полетіти?

Ваша можливість брати участь у програмі залежить від обраної вами країни та ваших обставин: наприклад якщо ви особа без громадянства або з посвідкою на проживання в Україні, що проживала там до 24 лютого 2022 року або якщо ви є частиною сім’ї громадян України, які беруть участь у програмі і т.д..

Зв’яжіться з командою програми EU+ Air Transfer для отримання індивідуальної консультації по вашій ситуації та рекомендацій щодо подальших кроків. 


7. Я не маю жодних документів, що я можу зробити?

Щоб летіти за цією програмою, вам необхідний один із наступних документів, що посвідчують особу:  

  • закордонний паспорт (біометричний або ні), 
  • внутрішній паспорт, 
  • посвідчення особи, 
  • свідоцтво про народження (тільки для дітей до 14 років включно). 

Команда програми EU+ Air Transfer обговорить з вами більш докладну інформацію щодо необхідної документації та/або за потребою направить вас до партнерів для отримання юридичної допомоги. 


8. Чи можу я вибрати, до якої країни вирушити?

Так. Ви самостійно обираєте країну, в яку хотіли б переїхати, на підставі власних вподобань, наприклад: якщо ви знаєте мову країни або якщо у вас там живуть родичі. Як тільки ви зробите свій вибір, ми передамо надану вами інформацію владі приймаючої країни на розгляд. Саме вони приймають рішення про надання вам дозволу на в’їзд в їх країну і визначають наявність місця для вашого подальшого розміщення. Якщо ваша заявка буде відхилена, то у вас буде можливість обрати іншу країну та подати заявку повторно. 


9. Я один зі своїми дітьми – мого чоловіка/дружини або партнера/партнерки зі мною немає – чи можу я летіти?

Ви можете летіти з дітьми без вашого чоловіка чи дружини. Для виїзду з Молдови не потрібні жодні документи від відсутнього батька/матері. У майбутньому, якщо ви захочете возз’єднатися з відсутнім чоловіком/дружиною, ви можете звернутися за підтримкою УВКБ ООН. 


10. Зі мною дитина, яка не є моєю біологічною дитиною, чи можемо ми летіти?

Якщо ви доглядаєте за дитиною, яка не є вашою біологічною чи законно усиновленою дитиною, то відділ УВКБ ООН із захисту дітей проведе оцінювання для визначення того, що відповідає найкращим інтересам цієї дитини. Ця оцінка включатиме співбесіду з вами, дитиною, усіма дорослими членами сім’ї, які проживають з вами, і в більшості випадків, з батьками дитини. Якщо буде виявлено, що дана поїздка відповідає найкращим інтересам дитини та вашої родини, то EU+ Air Transfer посприяє забезпечено наявності усіх необхідних для вашої поїздки документів.  

При підготовці до даної процедури вам необхідно буде зібрати якнайбільше з перерахованих нижче документів: 

  • Документи, що засвідчують особу дитини, включаючи свідоцтво про народження та паспорт; 
  • Якщо ви перебуваєте у спорідненості з дитиною — будь-які наявні у вас документи, що підтверджують вашу спорідненість із дитиною (наприклад, свідоцтва про народження, свідоцтва про шлюб чи паспорти, що підтверджують спорідненість між вашою сім’єю та дитиною);  
  • Дозвіл батьків на подорож дитини з вами (довіреність). По можливості цей документ має бути засвідчений нотаріально, але якщо такої можливості немає, то достатньо підписів обох батьків і засвідчення третьою особою. В документі має бути вказано ім’я та ідентифікаційний номер дитини, імена та ідентифікаційні номери батьків, ім’я та ідентифікаційний номер особи, з якою їде дитина та підписи обох батьків. Якщо обидва батьки не можуть підписати документ, попросіть підписати його одного з батьків. 
  • Контактна інформація обох батьків або законних опікунів дитини, якщо така є.

Більш детальну інформацію ви можете отримати, написавши листа на електронну пошту Відділу Захисту Дітей УВКБ ООН: [email protected].


11. Мені менше 18 років, чи можу я сам їхати?

Законодавство Молдови зазвичай не дозволяє дітям до 18 років виїжджати з Молдови самостійно. Однак, якщо вам менше 18 років і ви хочете поїхати в іншу країну, особливо якщо це з метою возз’єднання сім’ї, Відділ Захисту Дітей може обговорити з вами вашу особисту ситуацію та допомогти визначити, які варіанти можуть бути доступними.

Більш детальну інформацію ви можете отримати, написавши листа на електронну пошту Відділу Захисту Дітей УВКБ ООН: [email protected].


12. Чи можуть інші члени сім'ї приєднатися до мене в країні?

У більшості випадків до вас можуть приєднатися найближчі члени сім’ї, або ті, що перебувають на утриманні (чоловік, дружина, неповнолітні діти, які не перебувають в шлюбі, батьки або інші родичі, які проживають з вами). Якщо у вас є потреби у возз’єднанні сім’ї, повідомте про це УВКБ ООН, і вони вивчать варіанти надання вам підтримки. 


13. Як довго мені потрібно чекати на рейс?

Розрахункового часу немає, тому що рейси плануються за запитом і тільки після того, як приймаюча країна схвалить вашу заявку, підбере вам необхідне житло та медичну допомогу (за необхідності).  

Ви будете проінформовані про результати розгляду вашої заявки, як тільки ці результати надійдуть команді програми EU+ Air Transfer. 

Весь процес починаючи з вашої реєстрації і закінчуючи вашим від’їздом може зайняти не менше 4х тижнів (тривалість періоду очікування варіюється в залежності від країни). 


14. Чи можу я повернутися до Молдови?

Ви можете вільно повертатися до Молдови за рахунок власних коштів. Щоб повернутися до Молдови через сухопутний або повітряний кордон Румунії, вам необхідно буде мати дійсний біометричний закордонний паспорт. 


15. Чи можу я повернутися назад до України?

Якщо ви вирішите тимчасово виїхати в Україну, ви можете це зробити на короткий період часу до 90 днів. Ви також можете відмовитися від тимчасового захисту, наданого вам країною ЄС+ та повернутися в Україну самостійно (за свій власний рахунок). Залежно від причини вашого повернення в Україну, ви можете отримати деяку підтримку від країни ЄС+ чи організації. Малоймовірно, що ви отримаєте підтримку для повернення в Україну доти, доки ваше повернення не буде визнано безпечним. 


16. Хто відповідає за організацію польотів?

В цьому процесі беруть участь декілька сторін. Після того, як країна ЄС+ дозволить вам та вашій родині подальше оформлення, з вами зв’яжеться МОМ (Міжнародна Організація з Міграції). Вони розпочнуть процес підготовки до від’їзду, включно з медичним оглядом і проінформують вас про деталі рейсу. МОМ буде інформувати щодо будь-яких змін в організації рейсу, будь-яких вимог стосовно багажу, припустимих норм та перевезення домашніх тварин. Вони також за необхідності можуть надати для подорожі інвалідний візок або носилки, а також допомогти з іншими медичними потребами. В разі необхідності УВКБ ООН може надати вам безоплатно для переїзду валізу, сумку, переноску для тварини, інвалідний візок.