Програма грошової допомоги біженцям у Молдові

Востаннє оновлено 16/09/2022

З 19 вересня Центри надання грошової допомоги в Дондюшанах і Кагулі призупинять всі процедури з попередньої реєстрації та оформлення до особливого розпорядження.

Водночас ви, як і раніше, зможете звертатися до центрів у Дондюшанах і Кагулі для того, щоб пройти верифікацію, отримати інформацію про програму EU Air Transfer і зареєструватися в ній, а також для отримання консультацій, зокрема юридичних, і з питань підтримки та захисту.

З 1 Cерпня 2022 року усі заявки на первинний грошову допомогу повинні бути подані ОСОБИСТО в Реєстраційний центр.

Що таке програма грошової допомоги УВКБ ООН у Молдові?

Програма грошової допомоги біженцям реалізується УВКБ ООН (Агенство ООН у справах біженців) та партнерськими організаціями – Католицькою службою допомоги (CRS), Карітас Молдова та Діаконія, у координації з Міністерством праці та соціального захисту.
Починаючи з березня 2022 року, УВКБ ООН та його партнерські організації надають термінову короткострокову грошову допомогу для забезпечення матеріальних потреб людей, які втекли з України через конфлікт. УВКБ ООН не проводить визначення статусу біженців. Це лише запис на гуманітарну допомогу.

Хто може отримати грошову допомогу?

Сім’ї, які які залишили Україну з або після 24 лютого 2022 року, можуть отримати грошову допомогу. Це можуть бути громадяни України або громадяни інших країн, які проживали в Україні.

Сім’ї та люди, які відносяться до наступних категорій, можуть отримати грошову допомогу:

• Сім’я з одним або кількома утриманцями
• Одинокі батьки
• Сім’я, якою опікується неповнолітня особа (до 18 років)
• Сім’я з дитиною без супроводу батьків або офіційних опікунів
• Сім’я, якою опікується особа похилого віку (від 60 років)
• Сім’я з однією або кількома особами з особливими потребами, зокрема:

o Особа з інвалідністю
o Вагітна жінка
o Особа з тяжким захворюванням
o Жінка в групі ризику
o Особа, яка потребує правового та фізичного захисту
o ЛГБТІ

*Діти повинні бути в супроводі призначеного опікуна/законного опікуна.

Який розмiр грошової виплати?

Кожен член сім’ї біженця має право на отримання 2,200 леїв на місяць. Сума буде зарахована на картку, виходячи з розміру сім’ї.  Грант буде продовжено для біженців, які залишаться в країні до вересня 2022 року після особистої перевірки (див. нижче).

УВКБ ООН інформуватиме про будь-який перегляд Програми грошової допомоги публічних інформаційних кампаній. 

Як я можу отримати грошову допомогу?

Ваша сім’я або глава сім’ї отримають одну передплачену банківську картку MAIB, яка буде розповсюджуватися в центрах реєстрації. Картку можна використовувати для покупок у всіх магазинах та зняття готівки в банкоматах. Вона діє лише в Молдові.

Щодо кожного платежу ви отримаєте SMS-повідомлення на мобільний телефон з інформацією, що грошова допомога була зарахована на вашу картку MAIB.

Усі подальші перекази грошової допомоги будуть здійснені на ту ж картку – ЗБЕРІГАЙТЕ СВОЮ КАРТКУ ТА ПІН-код В БЕЗПЕЧНОМУ МІСЦІ!

Ця пам´ятка  детально описує процес реєстрації для отримання грошової допомоги і процес виплат. Ви також можете перевірити секцію Питання-Відповіді.

Як я можу зареєструватися на отримання грошової допомоги?

Запис на отримання грошової допомоги здійснюється ТІЛЬКИ шляхом особистого попереднього запису. Приходьте у реєстраційний центр, щоб залишити заявку на отримання допомоги. Вам буде призначено зустріч для отримання грошової допомоги по телефону або СМС.

Для людей з обмеженими можливостями та/або важкими захворюваннями, які не можуть звернутися до касового центру, будь ласка, слід звернутися за телефоном довіри – 0 800 10823.

УВКБ ООН або один із його партнерів зв’яжеться з вами безпосередньо по телефону або за допомогою електронних повідомлень, щоб надати вам інформацію про реєстрацію.

Щоб отримати додаткову інформацію про реєстрацію, натисніть тут або перегляньте примітку про конфіденційність.

Як я можу продовжувати отримувати грошову допомогу (процедура верифікації)?

Щоб мати право на отримання додаткових платежів, УВКБ ООН та його партнери проведуть верифікацію. УВКБ ООН періодично проводить такі перевірки, щоб переконатися, що особи, які отримали допомогу, залишаються в країні, а також для оновлення індивідуальних реєстраційних записів. Усіх бенефіціарів буде запрошено УВКБ ООН чи наступними партнерами: CRS, Caritas Moldova і Diaconia для перевірочної співбесіди. Перевірочна співбесіда буде проведена особисто з усіма членами сім’ї в найближчому пункті реєстрації. Не приходьте до центру реєстрації без запису. 

Особам з обмеженими можливостями або важкими захворюваннями, які не в змозі звернутися особисто в розрахунково-касовий центр, слід звернутися за телефоном довіри – 0 800 10823 або виберіть обидва варіанти: «Верифікаційна співбесіда для отримання грошової допомоги (наступних виплат)» і «Мобільна співбесіда (Візит додому)». 

Після завершення верифікації ви отримаєте SMS з підтвердженням наступного платежу.
Щоб отримати додаткову інформацію про заходи з перевірки або у разі зміни номера телефону, ви можете зв’язатися зі службою підтримки за номером: 0 800 10823.

Цей плакат пояснює процес перевірки.

Де відбувається реєстрація для отримання фінансової допомоги та верифікація?

У Молдові відкритi центрі реєстрації: Кишинів, Дондюшани, Бельці, Унгени, Оргеїв, Каушани, Кагул.

Центри реєстрації працюють з 9:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю лише за попереднім записом.

Захистіть себе та свою родину від шахрайських схем

Ваша особиста інформація та документи, що посвідчують особу, завжди повинні зберігатися в безпеці та конфіденційності.

Надавайте Вашу особисту інформацію перевіреним агентствам допомоги та органам влади лише тоді, коли запитують.

Ніколи не надавайте свою особисту інформацію на соціальних і ненадійних веб-сайтах.

Скарги або відгуки

Якщо у вас є скарги чи відгуки, надішліть нам листа на ел. адресу: [email protected] або відвідайте веб-сторінку для отримання додаткової інформації https://help.unhcr.org/moldova/green-line/ або відвідайте Коротку форму зворотного зв’язку – Молдова (unhcr.org). (включаючи QR код)

Усі послуги та заходи УВКБ ООН завжди безкоштовні. Будь ласка, не довіряйте нікому, хто стверджує, що надасть пріоритет вашій справі в обмін на гроші. У жодному разі вас не попросять оплатити будь-які послуги, надані УВКБ ООН або будь-яким із його партнерів.

Партнери: