Програма грошової допомоги біженцям у Молдові

Востаннє оновлено 13 червня 2022 року

РЕЄСТРАЦІЯ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ФІНАНСОВОЇ ДОПОМОГИ ТА ПРОЦЕДУРА ПЕРЕВІРКИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ НАСТУПНИХ ПЛАТІЖІВ ТІЛЬКИ ЗА ПОПЕРЕДНІМ ЗАПИСОМ
НЕ ПРИХОДЬТЕ ДО ЦЕНТРУ РЕЄСТРАЦІЇ БЕЗ ЗАПИСУ.

Що таке програма грошової допомоги УВКБ ООН у Молдові?

Програма грошової допомоги біженцям реалізується УВКБ ООН (Агенство ООН у справах біженців) та партнерськими організаціями – Католицькою службою допомоги (CRS), Карітас Молдова та Діаконія, у координації з Міністерством праці та соціального захисту.
Починаючи з березня 2022 року, УВКБ ООН та його партнерські організації надають термінову короткострокову грошову допомогу для забезпечення матеріальних потреб людей, які втекли з України через конфлікт. УВКБ ООН не проводить визначення статусу біженців. Це лише запис на гуманітарну допомогу.

Хто може отримати грошову допомогу?

Сім’ї, які які залишили Україну з або після 24 лютого 2022 року, можуть отримати грошову допомогу. Це можуть бути громадяни України або громадяни інших країн, які проживали в Україні.

Сім’ї та люди, які відносяться до наступних категорій, можуть отримати грошову допомогу:

• Сім’я з одним або кількома утриманцями
• Одинокі батьки
• Сім’я, якою опікується неповнолітня особа (до 18 років)
• Сім’я з дитиною без супроводу батьків або офіційних опікунів
• Сім’я, якою опікується особа похилого віку (від 60 років)
• Сім’я з однією або кількома особами з особливими потребами, зокрема:

o Особа з інвалідністю
o Вагітна жінка
o Особа з тяжким захворюванням
o Жінка в групі ризику
o Особа, яка потребує правового та фізичного захисту
o ЛГБТІ

*Діти повинні бути в супроводі призначеного опікуна/законного опікуна.

Який розмiр грошової виплати?

Кожен член сім’ї біженця має право на отримання 2,200 леїв на місяць. Сума буде зарахована на картку, виходячи з розміру сім’ї.  Грант буде продовжено для біженців, які залишаться в країні до вересня 2022 року після особистої перевірки (див. нижче).

Як я можу отримати грошову допомогу?

Ваша сім’я або глава сім’ї отримають одну передплачену банківську картку MAIB, яка буде розповсюджуватися в центрах реєстрації. Картку можна використовувати для покупок у всіх магазинах та зняття готівки в банкоматах. Вона діє лише в Молдові.

Щодо кожного платежу ви отримаєте SMS-повідомлення на мобільний телефон з інформацією, що грошова допомога була зарахована на вашу картку MAIB.

Усі подальші перекази грошової допомоги будуть здійснені на ту ж картку – ЗБЕРІГАЙТЕ СВОЮ КАРТКУ ТА ПІН-код В БЕЗПЕЧНОМУ МІСЦІ!

Ця пам´ятка  детально описує процес реєстрації для отримання грошової допомоги і процес виплат. Ви також можете перевірити секцію Питання-Відповіді.

Як я можу зареєструватися на отримання грошової допомоги?

Реєстрація можлива ТІЛЬКИ через онлайн-запис. НЕ ПРИХОДЬТЕ В ЦЕНТР РЕЄСТРАЦІЇ БЕЗ ЗАПИСУ.

Щоб записатися онлайн на реєстрацію, будь ласка, заповніть форму нижче та оберіть ”Перша грошова допомога”

УВКБ ООН або один із його партнерів зв’яжеться з вами безпосередньо по телефону або за допомогою електронних повідомлень, щоб надати вам інформацію про реєстрацію.

Щоб отримати додаткову інформацію про реєстрацію, натисніть тут або перегляньте примітку про конфіденційність.

Як я можу продовжувати отримувати грошову допомогу (процедура верифікації)?

Щоб мати право на отримання додаткових платежів, УВКБ ООН та його партнери проведуть верифікацію з червня по липень 2022 року. УВКБ ООН періодично проводить такі перевірки, щоб переконатися, що особи, які отримали допомогу, залишаються в країні, а також для оновлення індивідуальних реєстраційних записів.

Процедура верифікації складається з двох етапів:

1) Попередня онлайн-верифікація. Ви отримаєте SMS для заповнення онлайн-форми протягом 21 дня: Програма грошової допомоги: Перевірка відповідності (unhcr.org)

2) Особиста верифікація. Усі члени вашої родини будуть запрошені до найближчого центру реєстрації. Ви отримаєте SMS із записом на прийом. Не приходьте до центру реєстрації без запису.

Після завершення верифікації ви отримаєте SMS з підтвердженням наступного платежу.
Щоб отримати додаткову інформацію про заходи з перевірки або у разі зміни номера телефону, ви можете зв’язатися зі службою підтримки за номером: 0 800 10823.

Де відбувається реєстрація для отримання фінансової допомоги та верифікація?

У Молдові відкрито вісім (8) центрів реєстрації: Кишинів (2 центри), Дондюшани (1), Бельці (1), Унгени (1), Оргеїв (1), Каушани (1), Кагул (1).

Центри реєстрації працюють з 9:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю лише за попереднім записом.

Захистіть себе та свою родину від шахрайських схем

Ваша особиста інформація та документи, що посвідчують особу, завжди повинні зберігатися в безпеці та конфіденційності.

Надавайте Вашу особисту інформацію перевіреним агентствам допомоги та органам влади лише тоді, коли запитують.

Ніколи не надавайте свою особисту інформацію на соціальних і ненадійних веб-сайтах.

Скарги або відгуки

Якщо у вас є скарги чи відгуки, надішліть нам листа на ел. адресу: [email protected] або відвідайте веб-сторінку для отримання додаткової інформації https://help.unhcr.org/moldova/green-line/ або відвідайте Коротку форму зворотного зв’язку – Молдова (unhcr.org). (включаючи QR код)

Усі послуги та заходи УВКБ ООН завжди безкоштовні. Будь ласка, не довіряйте нікому, хто стверджує, що надасть пріоритет вашій справі в обмін на гроші. У жодному разі вас не попросять оплатити будь-які послуги, надані УВКБ ООН або будь-яким із його партнерів.

Партнери: