Центри тимчасового перебування та інтеграційні служби

Уряд Італії має центри тимчасового перебування для шукачів притулку, яким бракує коштів для задоволення своїх потреб і потреб сімей. Ці центри перебувають під управлінням Міністерства внутрішніх справ у співпраці з префектурами та спеціалізованими неурядовими організаціями/асоціаціями або приватними компаніями, які безпосередньо керують центрами тимчасового перебування, де шукачі міжнародного захисту можуть проживати та отримувати послуги.

Існують різні види центрів тимчасового перебування, де вас можуть розмістити залежно від того, де ви перебуваєте згідно із заявою про надання притулку.

Одразу після прибуття в Італію вас розмістять у центрах першої допомоги та інших послуг для встановлення особи та надання першої допомоги. Після початкового періоду вас буде переведено в (i) центр першої допомоги або тимчасовий центр, або безпосередньо в (ii) центр проєкту SAI залежно від наявності місць. Впродовж усієї процедури надання притулку вам буде надано житло на території Італії, де є вільне місце. У центрах тимчасового перебування ви маєте право отримувати деякі важливі послуги, зокрема соціальну та психологічну допомогу, медичну допомогу, культурне посередництво, юридичну консультацію та курси італійської мови.

Як отримати житло в центрі тимчасового перебування?

Щоб потрапити до центру тимчасового перебування, вам потрібно подати заяву про надання притулку через Головне управління поліції та префектуру.

Необхідно мати на увазі, що, незважаючи на те, що обставини вашої ситуації будуть враховуватись, після звернення до центру тимчасового перебування щодо надання місця вибрати місце розташування центру ви не зможете, оскільки надання місця перебування відбувається залежно від наявності місць у національній мережі центрів тимчасового перебування.

Скільки необхідно залишатись у центрі тимчасового перебування?

На весь термін процедури подання про надання притулку вам буде надано житло серед вільних місць. Безпосередньо у центрах тимчасового перебування ви маєте право отримувати певні послуги: соціальну та психологічну допомогу, медичну допомогу, юридичну консультацію та мовні курси. У випадку залишення центру тимчасового перебування без офіційного дозволу (невиправдане залишення центру) надання послуг тимчасового перебування буде скасовано. Виселення передбачається також у наступних випадках: загроза громадському порядку та безпеці; серйозні насильницькі дії; якщо заявник має достатні фінансові ресурси.

Що станеться після отримання міжнародного захисту?

Після того, як ви отримаєте рішення про визнання вашого (i) статусу біженця, (ii) статусу додаткового захисту або (iii) статусу спеціального захисту, ви маєте право перебувати протягом шести місяців у спеціалізованому центрі тимчасового перебування («проєкт SAI»). Цей шестимісячний термін може бути продовжений на наступне півріччя. Крім того, ви можете оселитися у приватному житлі, яке ви самостійно знайдете та оплатите.

До кого я можу звернутися у разі турбот/проблем у центрі тимчасового перебування?

Якщо ви спробували поговорити з керівним органом центру тимчасового перебування, але проблема залишається невирішеною, ви можете зв’язатися безпосередньо з місцевою префектурою.

До кого можна звернутися за іншими послугами чи інформацією?

Якщо у вас виникли запитання щодо тимчасового перебування чи іншої допомоги, ви можете зв’язатися з УВКБ ООН, Агентством ООН у справах біженців або його партнером – Службою Червоного Хреста з інтеграції переміщених осіб та переселенців (ARCI) за телефоном гарячої лінії для біженців  +39 800 905 570 або  +39 3511376335 для користувачів Lycamobile users/Whatsapp, або за електронною адресою: [email protected].


пов'язана інформація << Домашня сторінка Італії >> Select another country on the global page