Возз’єднання родини

Захист єдності родини є важливим правом людини. Якщо ви були розлучені зі своєю родиною, ви можете подати заяву на возз’єднання з нею. Ця процедура дозволяє привезти членів вашої родини в Італію у легальний, безпечний спосіб.


➡️ Хто може допомогти вам у процесі возз’єднання родини?

Якщо вам потрібна допомога з поданням або виконанням запиту на возз’єднання родини, будь ласка, зв’яжіться з нашим партнером – Службою Червоного Хреста з інтеграції переміщених осіб та переселенців (ARCI) за телефоном гарячої лінії для біженців +39 800 905 570 або +39 3511376335 для користувачів Lycamobile users/Whatsapp, або за електронною адресою: [email protected].


➡️ Хто має право на возз’єднання родини?

Особи, які потребують міжнародного захисту (біженці та особи, які потребують додаткового захисту) мають право подати заяву про возз’єднання родини з такими членами родини:

 • чоловік або дружина, з яким/якою не було оформлено розлучення на законних підставах, і який/яка досяг/ла вісімнадцятирічного віку, або цивільний партнер (в Італії чи за кордоном), який є іноземцем і не проживає в Італії;
 • діти, які є неповнолітніми, усиновлені, передані до будинку сімейного типу, підлягають опіці, у тому числі чоловіку/дружині, або народжені поза шлюбом, не перебувають у шлюбі, за умови, що другий з батьків, якщо такий є, дав свою згоду;
 • діти віком від 18 років на утриманні, які з поважних причин не можуть забезпечити власні потреби та мають повну інвалідність;
 • батьки, які перебувають на утриманні, віком до 65 років, якщо у них немає інших дітей у країні походження або походження;
 • батьки, які перебувають на утриманні, віком 65 років і старше, якщо у них є інші діти, але вони не можуть утримувати їх через серйозні та документально підтверджені причини здоров’я.

Якщо вам не виповнилося 18 років і ви розлучені зі своїми батьками або іншими членами родини, які піклуються про вас, і ви були визнані біженцем в Італії, ви маєте право возз’єднатися зі своїми батьками незалежно від їх віку або статусу.

Якщо ви шукаєте притулку в Італії, ви не можете подати заяву на возз’єднання родини, доки вам не буде надано легальний статус для перебування в Італії.

Важливо: якщо члени вашої родини зараз перебувають у Європейському Союзі, вам не слід чекати, доки вам нададуть легальний статус в Італії, перш ніж звертатись щодо возз’єднання з ними. Ви повинні подати заяву на возз’єднання зі своєю родиною згідно з Дублінським регламентом разом з заявою про надання притулку, щоб вони розглядалися разом і в одній країні.


➡️ Як подати заяву на возз’єднання родини?

Процедура включає два етапи:  (i) запит на отримання Nulla Osta в міграційній службі Sportello Unico Immigrazione (SUI) у відповідній префектурі, (ii) запит на візу в італійському представництві за кордоном.

Щоб подати заяву на Nulla Osta, вам необхідно:

 • отримати цифровий ідентифікатор SPID (це можна зробити на касах італійської пошти);
 • придбати фіскальну марку вартістю 16,00 євро (marca da bollo);
 • Використовуйте свій цифровий ідентифікатор SPID для доступу до офіційного вебсайту італійських органів влади, щоб заповнювати онлайн-форми та ввести номер фіскальної марки, за наявності;

Після цього вас викличуть до SUI за місцем проживання, і вам потрібно буде принести наступні документи:

 • оригінал фіскальної марки, реквізити якої вказані в заяві. Ще одна фіскальна марка вартістю 16,00 євро буде прикріплена до Nulla Osta;
 • посвідка на проживання та її ксерокопія;
 • ксерокопія документів членів родини, з якими відбудеться возз’єднані (за наявності).

Для перевірки сімейних стосунків можна принести довідку про сімейний стан та місце проживання (також у формі самостічного засвідчення).

Після отримання Nulla Osta вам необхідно надіслати оригінал члену вашої родини, щоб він возз’єднався з вами. Після цього член вашої родини повинен з’явитись у компетентному італійському дипломатичному представництві за місцем проживання (або неподалік від місця проживання) та пред’явити Nulla Osta, щоб отримати візу. Тим часом SUI надішле до італійського дипломатичного представництва Nulla Osta в електронному вигляді. Після оформлення візи член вашої родини може подорожувати до Італії.

Тим часом ви також отримаєте письмове повідомлення від SUI з контактним номером. Впродовж 8 днів з моменту прибуття до Італії вам слід звернутися до SUI і запланувати зустріч для початку процедури видачі посвідки на проживання для члена вашої родини.


➡️ Додаткова інформація про возз’єднання родини

Додаткову інформацію щодо процедури возз’єднання родини можна знайти тут:

Вебсайт Ricongiungimento, розроблений УВКБ ООН та Caritas Italiana (в рамках проєкту «Family First»)

Офіційний сайт органів влади Італії

Якщо ви не можете оплатити витрати на поїздку, наш офіс може придбати авіаперевезення згідно з угодою з Miles 4 Migrants. Запит можна подати до нашого офісу ([email protected]) після отримання візи.


пов'язана інформація

<< Домашня сторінка Італії >> Select another country on the global page