Допомога від насилля

В Італії функціонує низка організацій, які надають допомогу особам, які шукають притулку, біженцям та в цілому мігрантам.  

Залежно від зазначених категорій ви можете обрати ту організацію, як зможуть надати найбільш відповідну допомогу. Також слід враховувати, що деякі організації функціонують на загальнонаціональному рівні, інші – на рівні регіону чи населеного пункту.  

Наступний перелік організацій не є виключним.

Додаткову інформацію можна також знайти на мапі доступних безкоштовних послуг JUMA MAP.  

Насильство є гендерним? 

Гендерне насильство – це насильство, що вчиняється до особи через його/її стать чи гендер. Цей вид насильства змушує іншу людину робити речі проти власної волі за допомогою насильства, примусу, погроз, обману, культурних очікувань або економічних методів. Хоча більшість осіб, що зазнали гендерне насильство – це дівчата та жінки, особи ЛГБТІА, гендерне насильство можуть бути спрямоване також на хлопчиків і чоловіків. Гендерне насильство також може вчинятись в інтернет-мережі та через соціальні мережі. 

Всі форми сексуального та гендерного насильства порушують фундаментальні права людини і караються згідно з Кримінальним кодексом Італії. 

Гендерне насильство – це насильство, що вчиняється до особи через його/її стать чи гендер. Цей вид насильства змушує іншу людину робити речі проти власної волі за допомогою насильства, примусу, погроз, обману, культурних очікувань або економічних методів. Хоча більшість осіб, що зазнали гендерне насильство – це дівчата та жінки, особи ЛГБТІА, гендерне насильство можуть бути спрямоване також на хлопчиків і чоловіків. Гендерне насильство також може вчинятись в інтернет-мережі та через соціальні мережі. 

Всі форми сексуального та гендерного насильства порушують фундаментальні права людини і караються згідно з Кримінальним кодексом Італії. 

Кишеньковий посібник «Як надати першу підтримку особам, які пережили гендерне насильство» був адаптований із глобального ресурсу до італійського міграційного контексту з жертвами насильства, щоб мати можливість надати першу допомогу.

Як отримати допомогу в Італії

Якщо ви (чи інша рідна вам людина) пережили небажані вами дії, спрямовані проти вас, через вашу стать, гендер чи гендерну приналежність, є низка організацій та служб, які можуть запропонувати вам допомогу. В Італії будь-яка особа має право звернутися за допомогою, незалежно від громадянства, статусу (міграційного), гендерної приналежності, статевої орієнтації, національності, сімейного стану або релігійних вірувань. 

Гендерне насильство ніколи не стається через вашу провину! 

Якщо по відношенню до вас зараз чи раніше вчинялось гендерне насильство, або ви боїтеся, що це може статись, зверніться до національного служби довіри за коротким номером  1522. Ця послуга є безкоштовною, анонімною та доступна цілодобово. 

Крім того, Міністерство рівних можливостей публікує оновлену карту всіх наявних притулків для осіб, що зазнали насильство.

Donne in Rete

Donne in Rete (Di.Re.) contro la violenza is is the largest network oМережа «Жінки в мережі проти насильства» (Donne in Rete (Di.Re.) contro la violenza) – це найбільша мережа центрів боротьби з насильством в Італії, яка налічує 82 асоціації, більш ніж 100 центрів боротьби з насильством та більш ніж 500 безпечних притулків. На їхньому вебсайті можна знайти найближчий притулок.  Їхня програма «Покинути насильство. Жити у безпеці» надає пряму підтримку біженцям та шукачам притулку.  

Differenza Donna

Differenza Donna – це асоціація, що базується в Римі (Лаціо), яка функціонує в рамках мережі Di.Re. та підтримує постраждалих від гендерного насильства за допомогою наступних інструментів: 

 1. Юридична допомога    
 2. Довідкові служби у декількох лікарнях Риму  
 3. Центри захисту від насильства  
 4. Карта доступних послуг та інформації щодо каліцтва жіночих статевих органів 9 мовами  

Mondo Donna

Mondo Donna – це асоціація, розташована в Емілії-Романьї, що підтримує жінок, які пережили гендерне насильство, приймає жінок-мігрантів і родини, підтримує людей із вразливими умовами за допомогою наступних інструментів: 

 1. житло 
 2. соціально-економічна інтеграція та інтеграція з працевлаштування 
 3. послуги по догляду за дітьми та молоддю до 18 років 

Клініка Mangiagalli

Клініка Mangiagalli в Мілані пропонує послуги допомоги у випадках сексуального та домашнього насильства – (Servizio Soccorso Sessuale e Domestica –SVSED), надаючи медичні, психологічні та соціальні послуги особам, які пережили гендерне насильство. 

Лікарня Sant’Anna

Лікарня Sant’Anna при Центрі охорони здоров’я та науки у Турині пропонує медичні, психологічні та соціальні послуги жінкам, які пережили гендерне насильство та катування (Centro Soccorso Violenza Sessuale

Торгівля людьми та експлуатація

Якщо ви стикнулися або переживаєте ситуацію торгівлі людьми чи експлуатації, ви можете отримати підтримку! 

Зателефонуйте за номером 800290290 або +39 3427754946 з  Lyca Mobile 

Ця послуга – безкоштовна, анонімна, доступна цілодобово. Доступні мови – англійська, іспанська, албанська, румунська, російська, молдавська, українська, нігерійська, китайська, польська, португальська та арабська. Ця служба надасть допомогу і підтримку, щоб отримати доступ до місцевих служб допомоги. 

ЗАЛИШАЙСЯ У БЕЗПЕЦІ

 • Є багато тих, хто хоче Вам допомогти, але не всі вони ті, за кого себе видають. Є люди, яки хочуть скористатися Вашою ситуацією.
 • Наприклад, такі особи можуть пообіцяти Вам житло, проїзд, або безкоштовну їжу і використати це щоб схилити Вас до статевого акту, роботи, або послуг які Ви не згодні надавати. Або вони можуть Вам зашкодити або заволодіти Вашими речами.

Є ознаки, на яки Ви можете звернути увагу щоб убезпечити себе або Вашу родину. Будьте насторожі, якщо хтось, наприклад:

 • питає про Ваш паспорт або інши документи (окрім представників влади, наприклад, під час перевірки документів на кордоні);
 • питає про Ваш телефон, лептоп або інши засоби звʼязку;
 • хоче розділити Вас із Вашою родиною або із іншими особами, з якими Ви подорожували;
 • пропонує Вам роботу, яка звучить надто добре, щоб бути правдою;
 • здійснює тиск на Вас, щоб змусити працювати, надавати послуги або до статевого акту (включно із тим, щоб «розрахуватися із боргами»);
 • пропонує Вам допомогу – таку, як їжа – тільки якщо Ви надасте такі «послуги»;
 • обіцяє Вам допомогти зареєструватися, переселитися або переїхати у іншу країну, якщо Ви за це заплатите (за виключенням звичайних транспортних витрат);
 • наймає Вас на роботу але не платить Вам, або платить тільки частину обіцяного;
 • наймає Вас на роботу, але не надає гідних умов для праці або обмежує Ваше право на пересування, наприклад, утримуючи Ваші документи або тримаючи двері замкненими.

Ви можете зробити наступне, щоб залишатися у безпеці:

 • Будьте насторожі і слухайте власну інтуїцію стосовно незнайомців;
 • Завжди тримайтеся своїх документів. Зробить їх копію телефоном і надішліть тим, кому довіряєте;
 • Залишайтся на звязку із власною родиною та іншими людьми, яким Ви довіряєте;
 • Знайте Ваші права і куди звертатися за допомогою;
 • Намагайтеся отримати достовірну інформацію лише від надійних джерел.

Якщо Ви шукате місце, де зупинитися:

 • Зупиняйтеся у житлі, яке було організоване відомими організаціями, якщо це можливо;
 • Існує велика кількість прийомних центрів, готелів, хостелів. Також житло пропонують неурядові організації.
 • Якщо ви бронюєте житло онлайн, переконайтеся, що ви обрали власника житла, який має позитивні оцінки та відгуки на веб-сторінці;
 • Якщо Ви зупиняєтесь у приватних осіб, спробуйте спочатку дізнатися про них. Не погоджуйтесь, якщо Вас намагаються розділити із Вашою родиною або з особами, якими Ви подорожували, і не віддавайте ніяких документів. Спитайте, що приймаюча сторона очікує від Вас взамін і завжди погоджуйте ціну заздалегідь.

Якщо Ви шукаєте транспорт

 • Використовуйте транспорт відомих організацій, наскільки це можливо
 • Багато компаній в Європі зараз пропонують безкоштовні поїздки для громадян України. Детальна інформація на цій сторінці https://ec.europa.eu/free-travel-options

Не погоджуйтесь, якщо Вас намагаються розділити із Вашою родиною або з особами, якими Ви подорожували, і не віддавайте ніяких документів. Завжди погоджуйте ціну заздалегідь.


пов'язана інформація

<< Домашня сторінка Італії >> Select another country on the global page