Працевлаштування

В Італії вам дозволено працювати через 60 днів після подачі заяви про надання притулку. Надалі ви можете зареєструватися у місцевому державному центрі зайнятості («Centro per l’Impiego») як шукач роботи. Під час реєстрації в центрі зайнятості одразу підпишіть «Dichiarazione di Immediata Disponibilità» (DID), що означає, що ви негайно готові до роботи. Ви маєте право працювати впродовж всього терміну процедури надання притулку. Після присвоєння вам статусу біженця або особи, що потребує додаткового захисту, ви отримаєте дозвіл на проживання. З цим дозволом ви маєте право працювати в Італії без обмежень. 

Центри зайнятості можуть допомогти вам у пошуку роботи. Однак зверніть увагу, що знайти роботу в Італії може виявитись важко, також більшість вакансій вимагатимуть від вас хорошого рівня знання італійської мови. Щоб вивчити італійську мову, ви можете безкоштовно зареєструватися в державному центрі навчання дорослих («CPIA»); Ви знайдете центр CPIA в кожному італійському містечку, що включає курси мовної та соціальної інтеграції для іноземців (італійська мова рівня L2) та програми, спрямовані на отримання диплома про середню освіту. 

Якщо ви живете в центрі тимчасового перебування, запитайте у персоналу додаткову інформацію про наявні можливості професійного навчання та наставництва. Ви також можете зв’язатися за безкоштовним номером для шукачів притулку та біженців (800 905 570 або +393511376335) або звернутись до Служби для біженців JUMA MAP

Портал Assolavoro – Прийом та працевлаштування біженців


пов'язана інформація

<< Домашня сторінка Італії >> Select another country on the global page