Медичне забезпечення

В Італії невідкладна медична допомога надається всім, навіть особам без документів. 

Якщо ви шукаєте притулку, є біженцем або маєте статус особи, що потребує додаткового захисту, ви маєте право на доступ до медичних послуг на тих же підставах, що й громадяни Італії. Ви повинні зареєструватися в системі охорони здоров’я Італії (SSN – Sistema sanitario nazionale) разом із членами вашої родини. Реєстрація здійснюється в місцевому управлінні охорони здоров’я (ASL – Azienda sanitaria locale або ASP – Azienda sanitaria provinciale) за місцем проживання. Після реєстрації ви отримаєте медичну картку (Tessera sanitaria) і матимете право відвідувати сімейного лікаря (або педіатра для дітей до 14 років), спеціалізованих лікарів у разі потреби, здавати аналізи крові, проходити імунізацію, бути госпіталізованим, а також вам будуть доступні й інші різні види оздоровлення залежно від ваших потреб.  

Звертаючись до ASL/ASP, ви також можете запитати більш детально про спеціалізовану медичну допомогу, включаючи підтримку психічного здоров’я, яку ви можете зареєструвати через службу реєстрації медичних послуг вашого місцевого ASL/ASP (CUP – Centro Unico Prenotazioni). 

На вебсайті Міністерства охорони здоров’я ви знайдете додаткову інформацію про медичне обслуговування іноземців в Італії. 

Якщо ви живете в центрі тимчасового перебування, попросіть співробітників центру надати вам інформацію та підтримку, як звернутись до найближчих місцевих клінік.    

Навіть якщо у вас немає стабільного місця для проживання чи розміщення в центрі тимчасового перебування, функціонують деякі неурядові організації, які спеціалізуються на питаннях охороні здоров’я мігрантів та біженців, їхні офіси можуть працювати в регіоні вашого проживання. Перелік корисних посилань: 

MEDU – Medici per I Diritti Umani (Лікарі з прав людини)  

Intersos – надання соціальної та медичної допомоги найбільш вразливими категоріями – групи, які перебувають в умовах маргінальності, включаючи дітей без супроводу та розлучених (UASC), молодих дорослих, які раніше мали право на гуманітарний захист, постраждалих від торгівлі людьми та гендерного насильства. 

LHIVE – медична допомога також для ВІЛ-інфікованих  

MSF – Medici Senza Frontiere –медична та інша допомога в різних місцях Італії, а також психологічна допомога.  

Психічна допомога  

В Італії передбачена спеціальна мережа служб психічної допомоги, до яких ви можете отримати доступ через свого лікаря.  На сайті Міністерства охорони здоров’я також можна знайти перелік DSM – Dipartimenti Salute Mentale (Управління психічного здоров’я) у вашому місті    

Психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в умовах надзвичайної ситуації

Інвалідність 

Забезпеченість послуг може відрізнятися залежно від вашого місця проживання та інфраструктури системи охорони здоров’я. Однак на вебсайті Міністерства охорони здоров’я ви можете знайти загальну інформацію та базові рекомендації щодо доступу до конкретних послуг для осіб з інвалідністю (італійською мовою). 


пов'язана інформація

<< Домашня сторінка Італії >> Select another country on the global page