Центри тимчасового перебування та інтеграційні служби

Уряд Італії має центри тимчасового перебування для шукачів притулку, яким бракує коштів для задоволення своїх потреб і потреб сімей. Ці центри перебувають під управлінням Міністерства внутрішніх справ у співпраці з префектурами та спеціалізованими неурядовими організаціями/асоціаціями або приватними компаніями, які безпосередньо керують центрами тимчасового перебування, де шукачі міжнародного захисту можуть проживати та отримувати послуги.

Існують різні види центрів тимчасового перебування, де вас можуть розмістити залежно від того, де ви перебуваєте згідно із заявою про надання притулку.

Одразу після прибуття в Італію вас розмістять у спеціальному центрі для надання вам першої допомоги та для встановлення особи. Після початкового періоду вас буде переведено в i) урядовий приймальний центр чи у тимчасовий центр. Якщо ви являєтеся особою із особливими потребами,  при наявності вільних місць вас можуть перевести безпосередньо в (ii) центр проекту, що італійською має назву SAI – Система прийому та інтеграції . Упродовж усієї процедури надання притулку вам гарантують розміщення у прийомній системі на території Італії, однак ви не зможете вибрати конкретний приймальний  центр. У центрах тимчасового перебування ви маєте право отримувати деякі важливі послуги, зокрема соціальну та медичну допомогу, культурно-лінгвістичне посередництво. Відразу після поселення ви матимете право на комплект одягу і на речі першої необхідності ( мило, зубну пасту, прокладки, підгузники,  шампунь та ін.), а також на грошовий бонус 2.50 євро в день готівкою або на банківську картку.

Як отримати житло в центрі тимчасового перебування?

Щоб потрапити до центру тимчасового перебування, вам потрібно подати заяву про надання притулку через Головне управління поліції та префектуру.

Необхідно мати на увазі, що, незважаючи на те, що обставини вашої ситуації будуть враховуватись, після звернення до центру тимчасового перебування щодо надання місця вибрати місце розташування центру ви не зможете, оскільки надання місця перебування відбувається залежно від наявності місць у національній мережі центрів тимчасового перебування.

Скільки необхідно залишатись у центрі тимчасового перебування?

Перебування у приймальному центрі, у якому є вільні місця, вам буде гарантовано на весь період розгляду вашої заяви про запит політичного притулку. У приймальних центрах ви маєте право отримувати певні важливі послуги, зокрема соціальну та медичну допомогу, культурно-лінгвістичне посередництво. Скасування заходів прийому передбачається у випадку, якщо ви не з’явитеся до центру, у якому вас розмістили, або вирішите покинути центр без офіційного дозволу (безпідставне залишення центру). Скасування заходів прийому також передбачено у наступних випадках: неявка на слухання в орган, що розглядає вашу заяву, повторне подання заяви, а також, якщо заявник має достатній рівень заробітку. Окрім того, у випадках серйозного або повторного порушення правил приймального центру (включаючи пошкодження майна та приміщень), або у випадку жорстокого поводження, навіть за межами приймального центру, Префект може ухвалити рішення про переведення вас до іншої структури та виключити вас із деяких заходів організованих у центрі, а також позбавити певних послуг і тимчасово призупинити виплату кишенькових грошей на період від 30 днів до 6 місяців.

Що станеться після отримання міжнародного захисту?

Після того, як ви отримаєте рішення про визнання вашого (i) статусу біженця, (ii) статусу додаткового захисту або (iii) статусу спеціального захисту, ви маєте право перебувати протягом шести місяців у спеціалізованому центрі тимчасового перебування («проєкт SAI»). Цей шестимісячний термін може бути продовжений на наступне півріччя. Крім того, ви можете оселитися у приватному житлі, яке ви самостійно знайдете та оплатите.

До кого я можу звернутися у разі турбот/проблем у центрі тимчасового перебування?

Якщо ви спробували поговорити з керівним органом центру тимчасового перебування, але проблема залишається невирішеною, ви можете зв’язатися безпосередньо з місцевою префектурою.

До кого можна звернутися за іншими послугами чи інформацією?

Якщо у вас виникли запитання щодо тимчасового перебування чи іншої допомоги, ви можете зв’язатися з УВКБ ООН, Агентством ООН у справах біженців або його партнером – Службою Червоного Хреста з інтеграції переміщених осіб та переселенців (ARCI) за телефоном гарячої лінії для біженців  +39 800 905 570 або  +39 3511376335 для користувачів Lycamobile users/Whatsapp, або за електронною адресою: [email protected].


пов’язана інформація

<< Домашня сторінка Італії

>> Select another country on the global page