اسکان مجدد

اسکان مجدد یک فرصت متحول کننده و منحصر به فرد برای پناهندگان است. به همین خاطر کمیساریا  از اینکه پناهندگان تمایل دارند در مورد روند اسکان مجدد بیشتر بدانند آگاه است. برای پیشگیری از اتکا بر اخبار جعلی و شایعات، کمیساریا مایل است توضیحاتی را در رابطه با اسکان مجدد به کشورهای ثالث به شما ارائه دهد.

اسکان مجدد یک حق نیست. برخلاف برخی خدمات کمیساریا ، اسکان مجدد روندی نیست که بشود برای آن درخواست داد و تتعیین وضعیت پناهندگی به معنای معرفی شدن برای اسکان مجدد نیست. اسکان مجدد ابزاری برای پناهندگان با بیشترین آسیب پذیری و یا نیازهای حمایتی است.

کشورهای محدودی امکان اسکان مجدد را به کمیساریا ارائه می‌دهند و این کشورها هستند که بر اساس معیارهای انتخابیشان تصمیم گیری می‌کنند که چه پناهندگانی و از کدام کشور را برای اسکان مجدد در کشور خود بپذیرند. پناهندگان معدودی معیارهای سختگیرانه مورد نظر را برای اسکان مجدد در سطح جهانی دارا می‌باشند، کمتر از 1% پناهندگان سالیانه اسکان مجدد داده می‌شوند. کمیساریا فقط روند ارسال پرونده و خروج افراد اسکان مجدد داده شده را تسهیل می‌بخشد ولی درخواست برای اسکان مجدد را قبول نمی‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اسکان مجدد اینجا را کلیک کنید.

شما می‌توانید با دفتر کمیساریا منطقه خود تماس بگیرید و نگرانیهای حمایتی خود را مطرح کنید و در مورد خدمات و پیشتبانی ارائه شده مشاوره دریافت کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که تمامی خدمات کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان  رایگان هستند و هر فردی که برای اسکان مجدد و یا هر خدمات دیگری از شما درخواست پرداخت هزینه می‌کند، در حال کلاهبرداری است. در ازای هیچ یک از خدمات کمیساریا هزینه ایی پرداخت نکنید و اگر چنین موردی ملاحظه کردید سریعا” به کمیساریا اطلاع دهید.

شما می‌توانید از یکی از روشهای زیر کلاهبرداری و یا شکایت و بازخورد خود را گزارش دهید:

  • تماس با کمیساریا از طریق تلفن یا ایمیل
  • انداختن یادداشت در یکی از جعبه های شکایت که مقابل مراکز پذیرش کمیساریا قرار داده شده اند.

شما همچنین می‌توانید تخلفات پرسنل کمیساریا، کارکنان شرکای کاری و تامین کنندگان خدمات / پیمانکاران از جمله کلاهبرداری را مستقیما به دفتر بازرس کل در  مقر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان از طریق آدرس زیر گزارش دهید: [email protected].

 لطفا به اخبار جعلی در مورد اسکان مجدد که در فضای مجازی وجود دارند توجه نکنید و برای گرفتن اطلاعات جدید فقط به صفحه اصلی کمک کمیساریا مراجعه نمایید.