مسیرهای شغلی

مسیرهای شغلی چیست؟

مسیرهای شغلی که همچنین با نام فرصت‌های جابجایی نیروی کار شناخته می‌شوند، راه‌های امن و تنظیم‌شده‌ای هستند که به پناهندگان واجد شرایط، اجازه ورود یا اقامت در کشوری دیگر برای کار را داده، و به آنها حق اقامت دائم یا موقت می‌دهند. به لطف این راه‌ها، پناهندگان می‌توانند بر اساس یک پیشنهاد شغلی مشخص یا کمبود نیروی کار در یک بخش خاص، به صورت ایمن در یک کشور ثالث پذیرفته شده، و در عین حال، نیازهای حمایتی آنها برآورده گردیده و از حقوق آنها نیز محافظت شود.

برنامه‌های جابجایی نیروی کار می‌توانند بخشی از سیستمهای مهاجرتی سنتی باشند که برای تسهیل پذیرش پناهندگان دارای مهارتهای لازم، تطبیق داده شده‌اند. این برنامه‌ها همچنین ممکن است شامل هماهنگی‌های مربوط به ورود موقت و یا دائمی نیروی کار ماهر، با هدف حمایت از پناهندگان باشند.

استعداد فراتر از مرزها (Talent Beyond Boundaries) یک سازمان غیرانتفاعی خصوصی است که بین کارفرمایان و پناهندگان ارتباط برقرار کرده و مستقیماً با دولتها همکاری می‌کند تا مسیرهای مهاجرتی نیروی کار ماهر را برای پناهندگان فراهم کند.

برای بررسی فرصت‌های موجود، لطفاً به صفحه فرصتها در وب‌سایت «استعداد فراتر از مرزها» مراجعه کنید. جهت ثبت درخواست برای یک فرصت کاری، لطفاً در کاتالوگ استعدادها ثبت نام نموده و سپس به صفحه فرصتها بازگردید تا بتوانید برای یک فرصت خاص درخواست بدهید.

ثبت نام در پلتفرم آنلاین «استعداد فراتر از مرزها» و خدمات این سازمان برای تمامی داوطلبان رایگان می‎باشد.

فرصتهای بیشتری نیز ممکن است در وبسایت‌های خاص کشورها پیدا شوند:

استرالیا: Skilled Refugee Labour Agreement Pilot
آلمان: Make it in Germany
انگلستان: Displaced Talent Mobility Pilot