Права та обов’язки визнаних біженців

Після отримання міжнародного захисту в Греції (як біженця чи отримувача допоміжного захисту) вам надається дозвіл на проживання, який діє протягом трьох років зі статусом біженця чи один рік плюс два роки зі статусом отримувача допоміжного захисту. Ваш дозвіл на проживання може бути поновлено. Ви маєте право подати заявку на отримання проїзних документів.

Ви матимете доступ до роботи, освіти, соціального забезпечення та медичного обслуговування на тих самих умовах, що й громадяни Греції. 

Якщо ви отримаєте статус біженця, то можете подати заявку на возз’єднання родини за дотримання певних критеріїв. Отримувачі допоміжного захисту не мають цього права.

Міністерство у справах міграції та притулку надає докладну інформацію про міжнародний захист у Греції тут.

Якщо вам надано статус біженця чи отримувача допоміжного захисту в Греції:

  • Ви отримаєте дозвіл на проживання, який діє протягом трьох років зі статусом біженця чи один рік плюс два роки зі статусом отримувача допоміжного захисту. Служба з питань надання притулку затверджує видачу дозволів на проживання, які друкуються Грецькою поліцією. 
  • Ви можете подати заявку на отримання проїзного документа, який дозволяє вам відвідувати інші країни в якості туриста. Ви не можете залишатись в іншій європейській країні понад 90 календарних днів протягом шестимісячного періоду.
  • Ви можете подати заявку на отримання довгострокового дозволу на проживання після 5 років законного й безперервного перебування в країні та якщо ви відповідаєте всім додатковим вимогам, передбаченим законодавством.
  • Ви отримаєте доступ до повного спектру освітніх послуг, включаючи школи, університети та програми професійно-технічної підготовки на тих самих умовах, що й громадяни Греції.
  • Ви маєте право працювати як спеціаліст-фрілансер чи відкрити власний бізнес, якщо ви відповідаєте чинним додатковим вимогам для кожної окремої професії.
  • Ви маєте доступ до соціальної допомоги, якщо відповідаєте всім вимогам, передбаченим законодавством.
  • Якщо ви є визнаним біженцем, то маєте право возз’єднатись із членами своєї родини, які перебувають у вашій країні походження чи в іншій третій країні. Якщо ви є отримувачем допоміжного захисту, то не маєте такого права.
  • Якщо вам надали міжнародний захист у Греції, ви постійно й законно проживали в країні протягом щонайменше 7 років та відповідаєте вимогам щодо соціальної інтеграції, передбаченим законодавством, ви можете подати заявку на отримання грецького громадянства (процедура натуралізації). Якщо ви маєте дітей, які народились у Греції та закінчили початкову та/або середню школу в Греції, вони мають право на отримання грецького громадянства згідно з іншими застосовними положеннями відповідного законодавства. 

Останнє оновлення: 26.01.2021