Останні оголошення

УВКБ ООН та партнери створили міні-лексикон для базового спілкування (словник).

📖Цей словник містить необхідну лексику для запиту інформації, доступу до послуг та задоволення різних потреб, пов’язаних з повсякденним життям, здоров’ям та захистом. Він також містить спеціалізовані розділи для жінок та дітей без супроводу дорослих.

📝Доступний в режимі офлайн, ви можете зберігати та завантажувати вміст у форматі PDF, щоб мати його під рукою незалежно від підключення до Інтернету.

📌Міні-лексикон доступний на 8 різних мовах: арабською, фарсі, французькою, курманджи, сорані, турецькою, урду та українською.

ℹ️ Міні-лексикон можна знайти на веб-сайті УВКБ ООН у Греції: https://bit.ly/3TAOEmL

📌 Готові розпочати свій бізнес? Приєднуйся до програми підприємництва від Odyssea!

Подати заявку на цю програму: https://bit.ly/3U6A8DV

Чудова новина для всіх майбутніх підприємців ✨! З 15 квітня розпочинається офлайн програма тренінгів та коучингу “Створи свій бізнес” від IRC та Alba Graduate School!

Остерігайтеся шахрайських схем, які поширюються в Інтернеті, стверджуючи, що вони пов’язані з УВКБ ООН. Ці шахрайські схеми часто включають фальшиві пропозиції роботи або партнерства, що вимагають сплати зборів або надання особистої інформації. Будь ласка, зверніть увагу:

1. УВКБ ООН НІКОЛИ не бере жодних платежів під час процесів найму або реєстрації.

2. УВКБ ООН НІКОЛИ не запитує Ваше ім’я користувача або пароль.

3. УВКБ ООН НІКОЛИ не надсилає електронною поштою вкладення, які Ви не запитували.

4. УВКБ ООН НІКОЛИ не бере гроші за реєстрацію на конференцію або бронювання готелю.

❗Будь ласка, будьте пильними і повідомляйте про будь-яку підозрілу діяльність тут: https://bit.ly/3IGRWjH

На випадок надзвичайної ситуації, нижче наведені важливі номери, які вам потрібно знати:

📞 Європейська служба порятунку: 112

👮 Поліція: 100

🔥 Пожежна служба: 199

🚑 Швидка медична допомога: 166

🌊 Берегова охорона: 108

Для отримання додаткової інформації та гарячих ліній відвідайте нашу сторінку: https://help.unhcr.org/…/where-to…/emergency-services/

Чудова новина! 🌟 Відтепер доступні путівники 2024 року по Афінах та Салоніках, які допоможуть шукачам притулку, біженцям та особам без громадянства знайти основні послуги в цих містах.

Створення путівників стало спільним проектом Представництва УВКБ ООН у Греції, Афінського координаційного центру з питань мігрантів та біженців (ACCMR) та організації Refugee. Info Греція (راهنمای پناهندگان Refugee.Info دليل اللاجئ).

Путівники, доступні 9 мовами, містять інформацію про охорону здоров’я, освіту, юридичні послуги та багато іншого. Кожна сторінка містить контактну інформацію та QR-код, що посилається на додаткову інформацію на сайті Refugee.Info.

ℹ️ Знайдіть ці путівники на сайті: https://shorturl.at/izX47

Згідно з рішенням Міністерства міграції та притулку, посвідки на тимчасовий захист, термін дії яких закінчується 4 березня 2024 року, продовжені на один рік (до 4 березня 2025 року).

Для отримання додаткової інформації дивіться: https://bit.ly/49pvarZ

Ми раді повідомити вам, що проект HELIOS продовжено до 30 червня 2024 року. Послуги проекту HELIOS будуть поступово відновлені, а всі бенефіціари проекту будуть повідомлені про це. Відтепер будуть прийматися нові заявки на участь у проекті та нові договори оренди.

Більше інформації можна знайти тут: https://greece.iom.int/helios-announcement-english


Афінський центр допомоги та солідарності (K.Y.A.D.A.) не втрачає пильності, підтримуючи наших вразливих співгромадян під час холодів.

Зокрема:

– Вулична робота K.Y.A.D.A., в якій беруть участь психологи, соціальні працівники та медсестри, працює з 8 ранку до 2 ночі в Афінах, роздаючи їжу, ковдри, гарячий чай та утеплені рукавички. Вони також працюють у певних місцях, таких як парки та сади, де є люди, які потребують допомоги, і їхню присутність може бути нелегко помітити.

– Денний центр (Ахарнон 3) працює з 8 ранку до 12 ночі, надаючи одяг, предмети особистої гігієни, душові та послуги харчування.

-Гуртожиток (Ахарнон, 3) працює 24/7 для розміщення людей без певного місця проживання.

Протягом дня ми отримуємо екстрені виклики для втручання в місцях, де є люди без певного місця проживання.

📞 Якщо ви зустрінете громадянина, який потребує допомоги, будь ласка, зв’яжіться з нами за номером 1595 або 210-5287800 (контактний номер Цивільного захисту муніципалітету Афін).


Безкоштовна офтальмологічна клініка в Афінах! 14-20 грудня 2023 р.

НУО (неурядові організації) «Light Without Borders» та «OneSight Essilor Luxottica Foundation», у співпраці з грецьким офісом «Управління верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців», з компанією «Bairamoglou S.A.» та з НУО «Лікарі без кордонів», відкриють в Афінах безкоштовну офтальмологічну клініку для всіх, хто потребує медичної допомоги, незалежно від легального статусу перебування у країні (біженці, шукачи притулку, мігранти і так далі) та від віку. У клініці буде проводитись медичний огляд очей, щоб визначити потреби кожного пацієнта: за результатами огляду безкоштовно видаватимуться окуляри для зору тим, хто їх потребує. Є також можливість подальших спеціалізованих обстежень очей та хірургічних операцій.

Для участі необхідно заповнити форму, що додається https://shareyougo.com/U6WI8Cam, і відправити її електронною поштою на адресу e-mail [email protected].

Якщо Вам потрібна допомога у заповненні форми, Ви можете зв’язатися з грецьким офісом «Управління верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців» за телефоном +302162007800 або електронною поштою [email protected]: група підтримки грецького офісу «УВКБ ООН» говорить арабською, дарі/фарсі, французькою, англійською, грецькою, сорані, російською та українською мовами.Міністри закордонних справ, міграції та притулку запровадили можливість отримати 10-річний дозвіл на проживання, лише якщо ви є громадянином третьої країни або особою без громадянства, яка прибула до Греції як дитина без супроводу, і якщо ви успішно пройшли принаймні три класи середньої освіти в грецькій школі до досягнення 23 років.

Ось що вам потрібно знати:

Щоб подати заяву на цей спеціальний дозвіл на проживання, вам знадобляться деякі основні документи.

 • Документ, виданий державними органами, який свідчить про те, що бенефіціар в’їхав до Греції як неповнолітній без супроводу.  Цей документ повинен бути виданий:
  • Службою притулку або
  • Службою прийому та ідентифікації, або
  • Генеральним секретаріатом уразливих громадян та інституційного захисту Міністерства міграції та притулку, або
  •  грецькою поліцією,
 •  Заява фізичної особи про те, що вона перебувала в країні більше двох (2) років поспіль без перерви.
 •  Свідоцтво про успішне закінчення щонайменше трьох (3) класів середньої освіти в грецькій школі в Греції до досягнення двадцять третього (23) року.

Ознайомтеся з новим оголошенням міністрів закордонних справ, міграції та притулку щодо видачі 10-річного дозволу на проживання.


Рекомендації щодо спеки


Ваучери

Відкривається запис на отримання ваучерів (на покупки в супермаркетах) у м. САЛОНІКИ від IRC Hellas та Refugee.Info для українців (власників картки тимчасового захисту), що знаходяться в Греції та належать до вразливих категорій населення, а саме:

• літні люди (60 і старше);

• матері з дітьми (матері-одиначки чи жінки з дітьми, чоловіки яких залишилися в Україні);

• жителі окупованих територій та зон активних бойових дій;

люди з обмеженими можливостями;

• люди з важкими хронічними захворюваннями;

Для призначення зустрічі й отримання допомоги заповніть, будь ласка, форму нижче (форма заповнюється головним членом родини).

Отримання ваучерів можливе ТІЛЬКИ за попередньою реєстрацією!

Форма реєстрації: https://forms.gle/BX7Xa8naWkEtCaUe9

Видача ваучерів відбудеться за адресою: Danaidon 7, Thessaloniki 546 26

ОБОВ’ЯЗКОВО ВІЗЬМІТЬ З СОБОЮ КАРТКИ ТИМЧАСОВОГО ЗАХИСТУ ВСІХ ЧЛЕНІВ РОДИНИ

*кількість ваучерів обмежена


Вакцини

У суботу 24 вересня 2022 р. у рамках співпраці муніципалітету Афін та компанії “Здоров’я для всіх” відбудеться вакцинація дітей-переселенців віком від 2 місяців до 16 років у муніципальній клініці Афін, що знаходиться за адресою Sarantaporou 4, Patisia (час роботи з 9:00 до 14:30).

Вакцини, які будуть доступні:MMR (кір, краснуха, паротит)Prevenar (Пневмококк)Вакта (гепатит А’)Infarix Hexa (дифтерія- гепатит B’- правець- кашлюк- поліомієліт- гемофілія)Repevax (дифтерія-правець-коклюш-поліомієліт)Pentavac (дифтерія-правець-коклюш-поліомієліт-гемофілія)Varilrix (вітряна віспа)Увага! Вакцинація стосується дітей-переселенців, які мають або не мають номер AMKA (тимчасовий захист), а також дітей, які не були вакциновані або були частково вакциновані, у віці від 2 місяців до 16 років.

Вам необхідно мати з собою медичну картку дитини перекладену на грецьку мову (з попередніми вакцинаціями). Обов’язковий попередній запис за посиланням: https://forms.gle/7Wyn7tJYQzshBVHW7❗️ Запис триватиме до 12:00 середи 14.09.2022


Безкоштовні курси для українців, що переїхали в Грецію внаслідок війни

грецька- англійська- інформатикаВід Παιδικά Χωριά SOS – SOS Children’s Villages Greece‼️ Увага, реєструватися необхідно лише новеньким! Якщо ви відвідували ці курси минулого семестру, заповнювати анкету знову вам непотрібно.ФОРМА РЕЄСТРАЦІЇhttps://docs.google.com/…/1FAIpQLSfi8Fdu0fCsdN…/viewform


Центрі Підтримки Сім’ї та Дитини

Кваліфіковані дитячі психологи, психотрепапевти, психіатри в Центрі Підтримки Сім’ї та Дитини Παιδικά Χωριά SOS – SOS Children’s Villages Greece. Центр знаходиться в районі Кіпселі по адресі Megistis 23. Україномовний перекладач доступний. Звертайтеся за телефоном 2108650111 або пишіть на мейл: [email protected]


ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПРО ШАХРАЙСТВО

26 травня 2022

Можливо, ви отримали нещодавно нижченаведене запрошення у Telegram?

Подивіться уважно! Якщо так, то ви повинні знати, що йдеться про шахрайство. Якщо ні, будьте уважні,  коли його отримаєте.

Шукачі притулку та біженці повідомляють про те, що отримали це запрошення підписатися на телеграм-канал, що діє від імені  Управління Верховного комісару ООН у справах біженців і використовує його логотип.

Це ШАХРАЙСТВО, жодним чином не пов’язане з Управлінням Верховного комісару ООН у справах біженців.

Офіційні  канали зв’язку УВКБ ООН у Греції наведені нижче:

 •   https//help.unhcr.org/Greece/,     
 • Номер телефону УВКБ ООН (216 200 7800),
 • Електронна адреса УВКБ ООН ([email protected]).

Всі послуги та дії УВКБ ООН є безкоштовними. У жодному разі  вас не проситимуть сплатити за послуги, що надаються УВКБ ООН або його партнерами. Не довіряйте особам, які говорять, що можуть вам допомогти з реєстрацією, переїздом чи з іншими послугами в обмін на гроші.

ПАМ’ЯТАЙТЕ: Ви можете зв’язатися з поліцією за номером 100 чи з Управлінням Протидії Кіберзлочинам за номерами 11188 та 2144027860.