Я хочу подати запит про надання притулку в Греції

Подання заявки

Доступ до процедури надання міжнародного захисту є необмеженим і безкоштовним.

Компетентними органами влади, до яких ви можете подати заявку, є регіональні представництва з питань надання притулку та підрозділи з питань надання притулку. Якщо ви перебуваєте в Центрі приймання та ідентифікації (RIC), вашу заявку також можуть зареєструвати співробітники RIC.

Заявка на надання міжнародного захисту подається заявником особисто. Однак тепер Заявка може бути подана онлайн через процедуру самостійної реєстрації. Додаткову інформацію щодо процедури самостійної реєстрації, у тому числі про осіб, які мають право на таку процедуру, ви можете знайти на офіційній вебсторінці Міністерства у справах міграції та притулку за цим посиланням. (https://migration.gov.gr/en/gas/diadikasia-asyloy/). Вебсторінка доступна англійською та грецькою мовами.

Особа, яка подає заявку на надання міжнародного захисту, — це громадянин третьої країни чи особа без громадянства, яка подає заявку на надання міжнародного захисту до регіональних представництв з питань надання притулку чи до незалежних підрозділів з питань надання притулку чи підрозділів служби з питань надання притулку, які діють в центрах приймання та ідентифікації.

Громадянин третьої країни чи особа без громадянства, яка переміщується до Греції з європейської держави, що реалізує «Дублінське положення III», також є особою, яка подає заявку на надання міжнародного захисту.

Ви можете подавати заявки за членів своєї родини, якщо вони разом з вами перебувають у Греції та бажають подати заявку. Вони також мають прийти з вами до служби з питань надання притулку.

Просимо зауважити, що служба з питань надання притулку не може прийняти вашу заявку, якщо:

а) ви вже подали заявку на надання міжнародного захисту до Грецької поліції, і ця заявка перебуває в процесі розгляду,

b) ви вже маєте спеціальну картку іноземця, який шукає притулку (рожева картка).

Служба з питань надання притулку може прийняти заявку в подальшому, лише якщо ви отримали остаточне рішення про відхилення заявки на надання притулку, яку ви подали до Грецької поліції.

Якщо ви є неповнолітньою особою без супроводу батьків у Греції, перейдіть за цим посиланням https://migration.gov.gr/en/gas/diadikasia-asyloy/asynodeytoi-anilikoi/

Якщо ви затримані чи перебуваєте у Центрі приймання та ідентифікації (RIC) перейдіть за цим посиланням https://migration.gov.gr/gas/diadikasia-asyloy/diadikasia-asyloy-gia-atoma-poy-vriskontai-ypo-kratisi-i-se-diadikasia-ypodochis-kai-taytopoiisis/ (інформація доступна грецькою та англійською мовами).

Додаткову інформацію щодо процедури подання заявки на надання притулку (Перша інстанція) ви можете отримати на офіційному вебсайті Міністерства у справах міграції та притулку за цим посиланням https://migration.gov.gr/en/gas/diadikasia-asyloy/ (інформація доступна грецькою та англійською мовами).

Загальна інформація про порядок надання притулку в Греції

  • Якщо ви боїтеся повертатись до своєї країни чи до країни попереднього проживання, якщо ви не маєте громадянства, оскільки вам може загрожувати серйозна небезпека через причини, пов’язані з вашою расою, віросповіданням, національністю, політичними поглядами чи членством в окремій соціальній групі, або якщо ви втікаєте від воєнних тортур чи жорстокого та принизливого поводження, ви можете подати заявку на надання притулку в Греції.
  • Служба з питань надання притулку в Греції в першій інстанції та, у разі апеляції, незалежні апеляційні комітети в другій інстанції розглянуть вашу заявку та винесуть рішення згідно з європейським і грецьким законодавством.
  • Як шукач притулку в Греції ви можете надати запит про возз’єднання родини з близькими родичами в інших європейських країнах, якщо дотримані певні критерії. Ви знайдете додаткову інформацію нижче в розділі «Дублін III».
  • Ви також можете подати заявку на надання притулку від імені свого чоловіка чи дружини та дітей, яким немає 18 років, або дітей старше 18 років, які мають психічні чи фізичні вади та не можуть подати заявку самостійно, якщо вони перебувають у Греції разом з вами.
  • Протягом періоду виконання процедури надання притулку ви маєте залишатись у Греції. Якщо протягом розгляду вашої заявки на надання притулку в Греції ви без дозволу поїдете до іншої європейської країни, органи влади цієї країни мають право повернути вас до Греції.