Часті запитання про фінансову допомогу

Для отримання загальної інформації про фінансову допомогу, будь ласка, перейдіть за цим посиланням.


1. Хто має право на фінансову допомогу?

На отримання фінансової допомоги можуть претендувати сім’ї, які виїхали з України 24 лютого 2022 року або пізніше. Це можуть бути громадяни України або громадяни інших країн, які проживали в Україні та проживають в Республіці Молдова.

Право на допомогу мають сім’ї та особи, які відповідають наступним характеристикам:

Сім’я з одним або кількома утриманцями

Сім’я з одним з батьків
Сім’я на чолі з дитиною (до 18 років)
Сім’я з дитиною без супроводу дорослих або розлученою дитиною
Сім’я на чолі з особою похилого віку (старше 60 років)
Сім’я з однією або кількома особами з особливими потребами, в т.ч:
Особа з інвалідністю
Вагітна жінка
Особа з серйозними захворюваннями
Жінка з групи ризику
Особа, яка потребує правового та фізичного захисту
ЛГБТІ-людина
Діти повинні супроводжуватися призначеним опікуном/законним опікуном.


2. Як я можу отримати фінансову допомогу?

Ваша сім’я або голова домогосподарства отримає передплачену банківську картку MAIB. Картку можна використовувати безкоштовно для покупок у всіх магазинах і для зняття готівки в банкоматах. Вона дійсна тільки на території Молдови.

Після кожної оплати ви отримаєте SMS-повідомлення на свій мобільний телефон про те, що на вашу картку MAIB надійшла фінансова підтримка.

Підтримуйте свою інформацію в актуальному стані! Якщо ваш номер телефону змінився, будь ласка, оновіть його, зателефонувавши на лінію фінансової підтримки: 0 800 10823 або зверніться до найближчого центру реєстрації.

Усі платежі будуть перераховані на ту саму картку – ЗБЕРЕЖІТЬ КАРТКУ ТА ПІН-код у безпеці!


3. Що таке верифікація?

Для того, щоб мати право на отримання більшої кількості виплат, УВКБ ООН та його партнери проводять персональні перевірки. УВКБ ООН проводить такі перевірки, щоб переконатися, що особи залишаються в Молдові, і, якщо необхідно, оновити будь-яку інформацію в наших записах.

Всі бенефіціари будуть запрошені УВКБ ООН та його партнерами CRS, Карітас Молдови та Diaconia на верифікаційну співбесіду. З цією метою голова домогосподарства отримає SMS-повідомлення.

Перевірочна співбесіда відбудеться за фізичної присутності всіх членів сім’ї в найближчому Центрі реєстрації.

Людей з обмеженими можливостями, маломобільних, похилого віку або з серйозними захворюваннями, які не можуть прийти до Центру реєстрації, просимо телефонувати на Лінію фінансової підтримки: 0 800 10823.

Після завершення верифікації ви отримаєте SMS з підтвердженням наступного платежу. Якщо Ви пропустите верифікацію, Ваша справа буде анульована, Ви не отримаєте жодних подальших виплат, а гроші, що залишилися на Вашій картці, з часом будуть повернуті УВКБ ООН.


4. Який розмір фінансової допомоги?

Кожен член сім’ї біженця має право на 2 200 леїв на місяць. Виплата буде перерахована на картку відповідно до кількості членів сім’ї.


5. Моя грошова допомога запізнюється/Я не отримав своєї грошової допомоги

Ваша грошова допомога перераховуватиметься кожного місяця, а перша виплата здійснюється у строк +/- 10 робочих днів з дня вашої реєстрації.

Зазначимо, що для продовження отримання допомоги вам необхідно пройти співбесіди для перевірки чи повторної перевірки та мати право на отримання допомоги відповідно до критеріїв програми. Невиконання цієї вимоги призведе до призупинення виплати вам допомоги доти, доки УВКБ ООН не підтвердить, що ви все ще мешкаєте в Молдові. Співбесіди щодо перевірки та повторної перевірки проводяться періодично і з вами зв’яжуться за SMS-повідомленням або мобільним телефоном та повідомлять подробиці. Рекомендується оновлювати свої номери телефонів у разі будь-яких змін та не залишати телефон вимкненим. Ви можете оновити свої номери телефонів, звернувшись до реєстраційних центрів або зв’язавшись по гарячій лінії з питань готівки.

Слід зауважити, що грошова допомога надається лише фізичним особам, які мешкають у Молдові. Якщо ви зареєструвалися для отримання готівки у двох країнах процес отримання вашої допомоги в Молдові буде припинено до з’ясування додаткової інформації.


6. У мене відсутня виплата

Чи пройшли ви всі співбесіди з перевірки та повторної перевірки? Невиконання цієї вимоги призведе до призупинення виплати вашої допомоги доти, доки УВКБ ООН не підтвердить, що ви все ще мешкаєте в Молдові. Дуже важливо, щоб ви були присутні на кожній півбесіді або надавали інформацію про себе вчасно, оскільки УВКБ ООН не може здыйснювати виплати заднім числом.


7. Я ввів неправильний PIN-код, і мою картку заблокували

 

Якщо картку було заблоковано через неправильно введений PIN-код, ви можете зателефонувати на гарячу лінію з питань готівки (0800 108 23) і попросити розблокувати картку. Після того, як ваш запит буде зареєстрований оператором гарячої лінії, картку буде розблоковано протягом 1-2 робочих днів, і ви зможете скористатися нею знову.


8. Я забув свій PIN-код

Будь ласка, зайдіть у найближчий кеш-центр, щоб отримати нову карту. Як тільки ви отримаєте нову карту та PIN-код, ви відновите доступ до свого облікового запису. Крім того, якщо у вас був залишок коштів на вашій попередній карті, він буде переведений на нову картку протягом наступних 2 тижнів.


9. Я ввів правильний PIN-код, але мою карту заблокували

Швидше за все, вашу картку було заблоковано через те, що ви не пройшли процедуру перевірки. Будь ласка, зайдіть у найближчий кеш-центр, щоб пройти співбесіду з перевірки/повторної перевірки. Якщо ваше право на отримання грошової допомоги буде підтверджено, вашу картку буде розблоковано, і ви продовжите отримувати грошову допомогу.


10. Я втратив свою карту/Моя карта була вкрадена/Моя карта пошкоджена/Моя карта була утримана банкоматом

Всі випущені картки прив’язані до вашого індивідуального рахунку в банку та вашої реєстрації в УВКБ ООН. Якщо ваша карта втрачена, вкрадена, пошкоджена або утримана в банкоматі, будь ласка, зверніться до найближчого кеш-центру, щоб отримати нову картку. Як тільки ви отримаєте нову карту та PIN-код, ви відновите доступ до свого облікового запису. Якщо на вашому рахунку залишок коштів, він буде переведений на нову карту протягом наступних 2 тижнів.


11. Коли я отримаю переказ залишку коштів, якщо отримаю нову картку?

Якщо у вас на рахунку є залишок коштів, він буде переведений на вашу нову карту. Будь ласка, врахуйте, що процес переказу суми, що залишилася, на вашу нову карту займе до 15 робочих днів з дня заміни картки. УВКБ ООН наполегливо рекомендує вам дбайливо ставитись до своєї банківської картки.


12. Я хочу повідомити УВКБ ООН, що залишаю Молдову і прямую до іншої країни

Ви можете зателефонувати на гарячу лінію з питань готівки 0 800 10 823, звернутися до найближчого кеш-центру, щоб повідомити їх про це, або надіслати електронний лист за адресою [email protected]

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: Пільгові картки присвоюються певній сім’ї, і ці дані заносяться до системи. Вважається шахрайством, якщо ви передаєте свою пільгову картку будь-кому іншому для використання, якщо ви залишаєте країну. УВКБ ООН рекомендує вам повернути вашу картку до найближчого кеш-центру, де вона буде повернена УВКБ ООН. Карта стане непридатною для використання негайно.


13. Коли мені буде призначено співбесіду з перевірки?

Співбесіди щодо перевірки проводитимуться періодично. Ви отримаєте SMS-повідомлення або телефонний дзвінок протягом 48 годин після запланованої співбесіди, і вам повідомлять подробиці.


14. Я не отримав SMS-повідомлення про призначення співбесіди

Партнер УВКБ ООН – Католицька служба допомоги (CRS) розсилає SMS-повідомлення про призначення співбесіди, використовуючи спеціальну систему SMS-повідомлень, яка дозволяє їм відстежувати статус відправлених повідомлень та їх доставку. Якщо в системі з’явиться повідомлення “не доставлено”, вони зв’яжуться з вами по телефону, щоб повідомити про подробиці вашої зустрічі для перевірки. Щоб не пропустити SMS, будь ласка, переконайтеся, що ваш номер телефону завжди оновлюється в УВКБ ООН.


15. Що станеться, якщо я пропущу свою співбесіду щодо перевірки?

Якщо ви пропустили співбесіду з перевірки, вашу реєстрацію буде припинено, подальші виплати грошової допомоги призупинено та картку заблоковано. Вам потрібно буде пройти повторну співбесіду і переконатися, що ви, як і раніше, маєте право на отримання грошової допомоги.


16. Я не можу прийти на співбесіду щодо перевірки у призначений день

Будь ласка, зверніться до будь-якого з кеш-центрів якнайшвидше, щоб дізнатися нову дату вашої співбесіди з перевірки, або зателефонуйте на гарячу лінію з питань готівки. Будь-які затримки призведуть до можливого призупинення допомоги.


17. Я хотів би змінити місце проведення моєї співбесіди з перевірки

Співбесіди для перевірки призначаються в залежності від вашого місця проживання. Щоб оновити свою адресу, ви можете зателефонувати на гарячу лінію з питань готівки 0 800 10 823, звернутися до найближчого кеш-центру, щоб повідомити їх про це, або надіслати електронний лист за адресою [email protected]


18. Я пройшов співбесіду щодо перевірки, але досі не отримав своєї грошової допомоги

Ваша грошова допомога перераховуватиметься кожного місяця, а перша виплата здійснюється у строк +/- 10 робочих днів з дня вашої реєстрації. Будь ласка, ознайомтесь з довідковим сайтом УВКБ ООН (https://help.unhcr.org/moldova) для отримання будь-якої інформації про оновлення системи та оновлення виплат допомоги.


19. Я змінив свій номер телефону

Важливо, щоб УВКБ ООН мали у своєму розпорядженні актуальний спосіб зв’язку з Вами. Щоб оновити свій номер телефону, ви можете зателефонувати на гарячу лінію з питань готівки 0 800 10 823, звернутися до найближчого кеш-центру, щоб повідомити їх про це, або надіслати електронний лист за адресою [email protected]


20. Я змінив свою адресу

Ви можете зателефонувати на гарячу лінію з питань готівки 0 800 10 823, звернутися до найближчого кеш-центру, щоб повідомити їм про це, або надіслати електронний лист за адресою [email protected]


21. Я не отримував певної допомоги у певний місяць. Чи можу я отримати компенсацію?

Вам необхідно бути присутнім на призначеному вам заході з перевірки, щоб ваша допомога була оброблена. Якщо ви вважаєте, що ваша допомога була помилково втрачена, будь ласка, заповніть форму нижче.


22. Як я можу отримати грошову допомогу як молдавська сім'я, яка приймає біженців?

Будь ласка, перейдіть на посилання https://help.unhcr.org/moldova/how-to-find/cash-assistance-host-families/ . Якщо у вас є запитання або потрібна додаткова інформація, будь ласка, зателефонуйте на гарячу лінію за телефоном: 0 800 108 90.


23. Запит на грошову допомогу в інших країнах

ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ: Вважається, що ви можете розраховувати на отримання грошової допомоги тільки від організацій у тій країні, де ви проживаєте! Перетин кордонів для отримання допомоги рівносильний шахрайству, і ви не маєте права на отримання фінансової допомоги УВКБ ООН одразу з двох країн.


24. Я хотів би додати члена сім'ї до своєї особистої справи. Як мені це зробити?

Якщо ви вже зареєстровані та отримуєте допомогу, члену вашої сім’ї необхідно буде звернутися до реєстраційного центру, щоб пройти ту саму процедуру реєстрації, яку ви пройшли. У день співбесіди повинні бути присутніми як ви, так і ваш новий член сім’ї, щоб інформацію могли перевірити до того, як він/вона буде доданий/-а у вашу особисту справу.


25. У мене є питання щодо грошової допомоги, яке не пов'язане з вищевикладеним

Будь ласка, ознайомтесь із наведеною вище інформацією. Якщо ваше запитання залишається без відповіді, будь ласка, заповніть форму.