Останні новини стосовно програми грошової допомоги біженцям в Молдові

Програма грошової допомоги УВКБ ООН в Молдові, яка є призначеною для вразливих категорій біженців з України, зазнатиме деяких змін в 2024 році.

Одержувачі грошової допомоги, термін оновлення інформації в УВКБ ООН продовжено!
Оновіть інформацію тут або зверніться до Центру реєстрації до 29 лютого 2024 року.
Якщо у вас виникли проблеми з отриманням правового статусу, зверніться до нас або наших партнерів.

Починаючи з січня,  для отримувачів  грошової допомоги стане необхідним підтвердження або отримання правового статусу в Молдові. Правовий статус гарантує вам безпечне перебування, доступ до послуг та гнучкість повторного в’їзду до країни.

Що вам необхідно знати про зміни в програмі грошової допомоги:

Зареєстровані отримувачі грошової допомоги: Грошова допомога буде надалі надаватись зареєстрованим одержувачам до січня 2024 року. Для отримання постійної підтримки є необхідним підтвердження правового статусу в Молдові.  

  • Якщо ви отримали правовий статус, оновіть свої персональні дані тут або зверніться до Реєстраційного центру для участі в програмі надання грошової допомоги до 31 січня 2024 року.
  • Якщо у вас немає правового статусу в Молдові, ми рекомендуємо вам отримати його якомога швидше.

Новоприбулі (після 1 січня 2024 р.)

  • Ви можете зареєструватись на участь в програмі грошової допомоги УВКБ ООН на момент прибуття до країни. Ви одержуватиме первісну двомісячну грошову допомогу відповідно до умов участі в програмі. Вам необхідно забезпечити правовий статус, щоб продовжити одержувати грошову допомогу після завершення цього 2-х місячного строку.
    Громадянам України дозволено перебувати в Молдові протягом 90 днів, протягом яких вони отримують грошову допомогу. Після закінчення цього періоду вони повинні офіційно оформити свій статус, щоб продовжувати отримувати грошову допомогу. Недотримання цієї вимоги може призвести до штрафів і труднощів при повторному в’їзді в країну.

Правовий статус в Молдові передбачає тимчасовий захист, статус біженця, гуманітарний захист, статус особи без громадянства або посвідку на проживання (тимчасову або постійну).

Особи, які мають молдавське громадянство (включаючи осіб з подвійним громадянством), не матимуть права на грошову допомогу.

Ви повинні знати, що в першій половині 2024 року очікується ще одна зміна – адресна грошова допомога найбільш вразливим верствам населення, це пов’язано зі зростаючою самодостатністю біженців і для того, щоб ми могли підтримати тих, хто її найбільше потребує.

Для отримання додаткової інформації стосовно програми грошової допомоги УВКБ ООН, відвідайте веб-сторінку Надання грошової допомоги біженцям в Молдові.

Для отримання інформації, телефонуйте за номером гарячої лінії 0 800 10823 або відвідайте реєстраційні центри з 9:00 до 17:00 (пн-пт).

Вся допомога, яка надається, є безкоштовною. Будьте обізнаними, стежте за кампаніями з інформування громадськості УВКБ ООН.