Інформація для новоприбулих з України

Якщо Ви прибуваєте з України, Ви можете мати право на Тимчасовий Захист. Натисніть тут, щоб дізнатися більше про Тимчасовий Захист і як подати заяву на отримання цього статусу. Якщо Вам менше 18 років, Ви можете знайти важливу інформацію тут.

Щоб отримати інформацію про виїзд з України, натисніть тут. Зверніть увагу, що УВКБ ООН в Угорщині не може  надавати консультації щодо законодавства України та дій українських органів влади.

Захист новоприбулих з України: якщо Ви прибуваєте з України, Вам можуть надати допомогу: Організації-члени Благодійної ради, УВКБ ООН, місцеві та міжнародні організації. Інформаційні матеріали, надані управлінням з надання притулку Угорщини, можна знайти на його офіційному сайті угорською, англійською та українською мовами.

🛑 Якщо Ви вважаєте, що Вам або комусь із Ваших знайомих загрожує небезпека стати жертвою торгівлі людьми або бути доставленими кудись проти їхньої волі на роботу чи з іншими цілями, Ви можете зателефонувати за європейським номером екстреної допомоги 112. 🛑

Ви також можете слідкувати за оновленнями УВКБ ООН в Угорщині в Telegram. Ви можете скористатися безкоштовною лінією допомоги біженцям УВКБ ООН: +36 80 984583 (з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 17:00), а також сконтактувати з УВКБ ООН в Угорщині за такою електронною адресою: [email protected]. Ви також можете зв’язатися з УВКБ ООН в Угорщині на Facebook.

Якщо Ви шукаєте інформацію про подорожі до Європейського Союзу та як можна перебувати в різних країнах, Ви можете ознайомитися з цим веб-сайтом.

Це не вичерпний перелік доступних джерел підтримки, і хоча не гарантується, що підтримка завжди може бути надана, організації зроблять все можливе, щоб Вам допомогти.

Якщо у Вас є запитання щодо переїзду до Сполучених Штатів, Канади чи іншої країни, Вам слід звернутися безпосередньо до веб-сайтів посольств або інформаційних сайтів цієї країни. УВКБ ООН НЕ займається переселенням за межі Угорщини та не може допомогти з організацією подорожей. УВКБ ООН в Угорщині не може допомогти з переїздом.

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, відвідайте наступні веб-сайти:
▸ Європейський Союз (ЄС): англійською, українською та російською мовами
▸ Інформація від Великої Британії: англійською та українською мовами
▸ Посольство США в Угорщині: англійською мовою
▸ Уряд Канади: англійською та французькою мовами
▸ Інша інформація щодо подорожей за межі ЄС англійською мовою

Що потрібно знати перед тим як їхати до Угорщини з України?

ІНФОРМАЦІЯ ПРО УМОВИ В’ЇЗДУ З УКРАЇНИ В УГОРЩИНУ
Рішення про надання дозволу на в’їзд до Угорщини приймають її державні органи на основі оцінки
індивідуальних обставин особи. При поданні запиту на в’їзд у пункті перетину кордону, важливо мати всі наявні документи, які підтверджують право на в’їзд до Угорщини. Якщо у вас є будь-які гуманітарні потреби та якщо ви хочете просити про захист, зверніться до представників державних органів на кордоні.
ЯКЩО ВИ НАЛЕЖИТЕ ДО ОДНІЄЇ З ТАКИХ КАТЕГОРІЙ:
▪ A) Громадянин України
▪ B) Особа, яка користувалась міжнародним захистом або аналогічним механізмом національного захисту в Україні до 24 лютого 2022 року
▪ C) Особа без громадянства, визнана такою в Україні до 24 лютого 2022 року
▪ D) Ви є членом родини особи, згаданої в пункті A, B або C (наприклад, дружина/чоловік/партнер,
син/донька або мати/батько, брат/сестра до 18 років)
У разі відсутності заборони на в’їзд до Шенгенської зони та перебування в ній, виданої на ваше ім’я, вам буде дозволено в’їзд до Угорщини.
Якщо у вас є дійсний біометричний паспорт, ви можете перебувати на території Шенгенської зони протягом 90 днів без візи. Протягом цього періоду ви можете подати заяву про надання тимчасового захисту в Угорщині або поїхати до іншої країни-члена Шенгенської зони та подати заяву про надання тимчасового захисту там.
Якщо у вас немає дійсного біометричного паспорта, прикордонна поліція Угорщини перевірить вашу особу за іншими наявними документами (наприклад, внутрішнім паспортом, свідоцтвом про народження, реєстрацією місця проживання). Якщо вам дозволять в’їзд, ви отримаєте 30-денну посвідку на тимчасове проживання, яку можна поновлювати. Вона дозволяє вам легально перебувати в Угорщині та подати заяву про надання тимчасового захисту. Під час цього процедури поліція може відвезти вас до м. Ньїрбатора, розташованого неподалік від кордону, де орган, який
розглядає питання про надання притулку (Національне управління поліції у справах іноземців), зможе вас зареєструвати.
ЯКЩО ВИ:
▪ E) Не є громадянином України та вимушені покинути Україну
Для в’їзду в Угорщину ви повинні відповідати загальним вимогам для в’їзду відповідно до правил Шенгенської зони. Це означає, що у вас має бути дійсний проїзний документ та дійсна шенгенська віза (див. нижче), а також відсутня заборона на в’їзд до Шенгенської зони та перебування в ній.
Якщо у вас є дозвіл на проживання, виданий країною-членом ЄС, ви можете мати право на транзитний в’їзд до Угорщини (з метою потрапити на територію цієї країни-члена ЄС). Перед поїздкою, будь ласка, проконсультуйтеся з державними органами країни-члена ЄС, яка видала вам дозвіл на проживання, щоб встановити, чи можна використовувати його для транзитних поїздок.
Якщо ви перебували в Україні 24 лютого 2022 року з дійсною посвідкою на проживання та з того часу не виїжджали з України, вам може бути дозволено в’їзд з гуманітарних міркувань. Ви можете підтвердити факт перебування в Україні на підставі різних документів, зокрема, дійсної посвідки на проживання, свідоцтва про шлюб або свідоцтва про народження. Зверніть увагу, що цей список не є вичерпним. Інші документи також можуть бути використані як підтвердження.
Якщо ви не входите до жодної з зазначених вище категорій та вважаєте, що повернення в Україну або країну походження може становити для вас загрозу – повідомте про це державні органи Угорщини. Ви також можете звернутись з заявою про надання захисту. Якщо державні органи встановлять, що відмова у в’їзді становить для вас загрозу, вам дозволять в’їзд до Угорщини, а вашу справу передадуть до органу, який розглядає питання про надання притулку

Перетин кордону. Якщо Ви плануєте приїхати до Угорщини, Ви можете перетнути один із наступних пунктів перетину кордону:

  • Чоп – Захонь 00:00-24:00 (також поїздом із м. Чоп до залізничної станції м. Загонь);
  • Дзвінкове – Лоня 07:00-18:00;
  • Косино – Барабаш 07:00-19:00;
  • Астей – Берегшурань 00:00-24:00;
  • Вилок– Тісабеч 00:00-24:00.

Ви можете знайти інформацію про час очікування на веб-сайті поліції Угорщини. Будь ласка, зверніть увагу, що він відображає лише час очікування на угорському (в’їздному) прикордонному контролі, а не на українському (виїзному) прикордонному контролі.

🚆 Якщо ви переїжджаєте з Чопа до Захоні залізницею, шукайте колег з УВКБ ООН на вокзалі та сміливо просіть їх про допомогу! УВКБ ООН присутні щодня з ранку до вечора.

“Пункти допомоги”. Якщо Ви прибуваєте з України до Угорщини просто зараз, деякі організації можуть допомогти Вам на кордоні та в межах Угорщини з правовою підтримкою, пошуком транспорту, житла, предметами першої необхідності тощо. Організації-члени Благодійної ради надають підтримку в “Пунктах допомоги” поблизу пунктів перетину кордону між Україною та Угорщиною. Перетинаючи кордон, Ви можете запитати дорогу до найближчого “Пункту допомоги”. Якщо Ви перетинаєте кордон пішки, Ви можете попросити представників влади доставити Вас туди автобусом. Ви також можете зв’язатися з організаціями безпосередньо. Будь ласка, перегляньте перелік “Пунктів допомоги” наведений нижче. Нижче також перераховані транзитні та інформаційні центри в м. Будапешт.

Тимчасовий Захист. Якщо Ви прибуваєте з України, Ви можете мати право на подання заяви на отримання статусу Тимчасового Захисту в Угорщині. Це статус захисту для осіб, які рятуються від війни в Україні, що доступний в Європейському Союзі. Він відрізняється від 30-денної посвідки на тимчасове проживання («ideiglenes tartózkodásra jogosító igazolás» угорською мовою), що видається на кордоні, якщо у Вас немає біометричного паспорта, і дозволяє перебувати на території Угорщини лише протягом 30 днів. Тимчасовий Захист надає Вам дозвіл на проживання в Угорщині та право на такі послуги як житло, медичне обслуговування та доступ до освіти. Будь ласка, знайдіть більше інформації на цій сторінці. Ви можете скористатися безкоштовною телефонною лінією допомоги біженцям УВКБ ООН: +3680984583 (з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 17:00). Ви також можете слідкувати в Telegram за корисними оновленнями УВКБ ООН в Угорщині: https://t.me/UNHCR_Hungary.

Де отримати допомогу?

Нижче Ви можете знайти контактні дані організацій, що надають підтримку особам, які прибувають з України. Прибувши в “Пункти допомоги”, Ви також можете переглянути на дошках оголошень інформацію стосовно інших організацій, що пропонують допомогу.

Організації-члени Благодійної ради, що надають підтримку біженцям з України

Угорська Баптистська Допомога
ПУНКТ ДОПОМОГИ в Тисабеч: 4951 Tiszabecs, Rákóczi Ferenc utca 13.
Електронна адреса: [email protected]
Телефон: +36 20 886 2292

Угорська благодійна організація Мальтійського ордену
ПУНКТ ДОПОМОГИ в Берегшурань: 4933 Beregsurány, II. Rákóczi Ferenc utca 1.
Електронна адреса: [email protected]
Телефон: +36 70 659 8508

Угорський Червоний Хрест
ПУНКТ ДОПОМОГИ в Лоня: 4836 Lónya, Árpád út 115.
Електронна адреса: [email protected]
Телефон: +36 1 374 1374

Угорська Реформатська Служба Допомоги
ПУНКТ ДОПОМОГИ в Загонь: 4625 Záhony, Ady Endre út 79.
Електронна пошта: [email protected]
Телефон: +36 80 296 844

Угорська Екуменічна Служба Допомоги
ПУНКТ ДОПОМОГИ в Лоня: 4836 Lónya, Árpád út 115.
Електронна пошта: [email protected]
Телефон: +36 70 664 8645

Католицький Карітас Угорщини
ПУНКТ ДОПОМОГИ в Барабаш: 4937 Barabás, Árpád utca 28.
Електронна пошта: [email protected]
Телефон: +36 1 37 20 910

Транзитні центри та центри допомоги в м. Будапешт

Центр підтримки українських біженців Угорської Eкуменічної Cлужби Допомоги
Основні послуги: інформаційна підтримка, направлення на житло, соціальна допомога, харчування, предмети першої необхідності, консультування з питань психологічного здоров’я
Адреса: 1085 Budapest, Baross utca 28 (1085 Будапешт, вул. Барош, 28).

Інтеграційний центр Католицького Карітасу Угорщини
Основні послуги: ваучери на харчування та субсидія на оренду житла для соціально незахищених осіб, шляхом подачі заяви
Лише за попереднім записом. Будь ласка, телефонуйте за номером +36 80 630 179 (безкоштовно) або електронною поштою [email protected]
Адреса: 1115 Budapest, Bartók Béla út 104 (1115 Будапешт, вул. Барток Бела, 104).

Пункт розподілу допомоги Католицького Карітасу Угорщини
Основні послуги: харчування, одяг та засоби гігієни доступні для нужденних (Пн, Вт, Чт, Пт: 15-18:00; СР: 8-16:00)
Адреса: 1086 Budapest, Lujza utca 27 (1086 Будапешт, вул. Луїза, 27).

Інформаційно-громадський центр «Будапешт допоможе!» (керується муніципалітетом Будапешта, МОМ та УВКБ ООН)
Основні послуги: інформаційне забезпечення, інформаційні сесії для новоприбулих з України, громадські програми
Адреса: 1052 Budapest, Bárczy István utca 1-3 (1052 Будапешт, вулиця Барчі Іштван 1-3)
Години роботи: Понеділок – Субота, 08:00-20:00
Телефон: +36 30 589 2696

Інформаційний пункт «Будапешт допоможе!» (керується муніципалітетом Будапешта та МОМ)
Основні послуги: інформаційне забезпечення
Розташування: 1066 Budapest, Nyugati tér (1066 Будапешт, сквер Ньюґаті), підземний перехід

Угорський Гельсінський Комітет – для отримання правової допомоги щодо перебування в Угорщині

Угорський Гельсінський Комітет надає безкоштовну юридичну підтримку новоприбулим з України. Вони можуть допомогти Вам зрозуміти Ваш правовий статус та що потрібно зробити, якщо Ви бажаєте залишитися в Угорщині. Інформація угорською, англійською, українською та російською мовами доступна на їхньому веб-сайті (натисніть на заголовки, і з’являться мовні варіанти).

Контактні дані

Асоціація «Менедек» – для правової підтримки щодо послуг та отримання соціальної допомоги

Асоціація «Менедек» надає соціальні консультації, соціальну допомогу та підтримку дітям. Ви також можете зв’язатися з ними, якщо Вам потрібна допомога в отриманні доступу до таких послуг як охорона здоров’я чи освіта. Інформацію про їхню роботу та послуги можна знайти на сайті угорською, англійською, українською та російською мовами.

Контактні дані

Фундація Корделія – для підтримки психологічного здоров’я та психосоціального консультування

Фундація Корделія надає безкоштовні психосоціальні консультації особам, які пережили травми та насильство. Перегляньте їхній веб-сайт тут.

Контактні дані

«Next Step» – для отримання послуг з питань інклюзії

«Next Step» надає послуги, орієнтовані на інтеграцію та інклюзію, включно з послугами консультування щодо ринку праці, розвитку професійних навичок, допомоги з угорською мовою для іноземців в Угорщині. Для отримання додаткової інформації відвідайте їхній веб-сайт.

Контактні дані

  • Електронна адреса: [email protected]
  • Телефон офісу: +36 70 611 9104
  • Гаряча лінія: +36 70 323 7552

Це не вичерпний список доступної підтримки, і, хоча не гарантовано, що підтримка може бути надана завжди, ці організації зроблять усе можливе, щоб допомогти вам.

Закрити [X]

Залишити відгук

Заповніть наше опитування, щоб допомогти нам покращити Ваш досвід користування сайтом УВКБ ООН.

Це займе у Вас не більше 10 хвилин.

Залишити відгук Ні, дякую