Про УВКБ ООН в Угорщині

УВКБ ООН, Агентство ООН у справах біженців, є всесвітньою організацією, основним мандатом якої є захист прав і добробуту шукачів притулку, біженців, осіб без громадянства, внутрішньо переміщених осіб та репатріантів (тих людей, які вирішили повернутися до своїх країн після тікаючи звідти).

Угорщина є учасником Конвенції ООН про статус біженців 1951 року та Протоколу до неї 1967 року, тому уряд несе відповідальність за розгляд заяв про надання притулку та вирішує, чи можна комусь надати статус біженця чи додаткового захисту в Угорщині.

УВКБ ООН співпрацює з органами влади Угорщини, неурядовими організаціями та іншими організаціями, щоб відстоювати та забезпечити захист шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства.

Що УВКБ ООН може робити в Угорщині

Повноваження та обов’язки УВКБ ООН зазвичай поширюються на тих осіб, які перебувають за межами країни свого громадянства або постійного проживання через страх переслідування.

Якщо ви бажаєте отримати загальну інформацію про право шукати притулку та процедури надання притулку в Угорщині, якщо у вас є запитання щодо послуг, пов’язаних із наданням притулку, ви можете зв’язатися з УВКБ ООН у Угорщині за цією електронною адресою [email protected].

Якщо у вас є якісь особливі потреби, УВКБ ООН в Угорщині може вказати вам правильний напрямок для отримання необхідної підтримки. УВКБ ООН в Угорщині надає юридичну допомогу, психосоціальну та інтеграційну підтримку через інші організації, як наприклад Угорський Гельсінський комітет, Фонд Корделії, Асоціацію Менедек, NANE та Асоціацію Next Step.

УВКБ ООН в Угорщині проводить моніторинг ситуації в центрах та установах, де утримуються, розміщуються або є затриманими шукачі притулку, біженці чи потенційні підмандатні особи  і виступає за те, щоб Угорщина дотримувалася своїх міжнародних зобов’язань та поважає права шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства.

Що УВКБ ООН не може робити в Угорщині

 УВКБ ООН в Угорщині

  • не бере участі в процедурі надання притулку, натомість Національний генеральний директорат поліції з питань іноземців (імміграційний орган) реєструє та розглядає заяви про надання притулку.
  • не надає підтримки при переселенні в інші країни. Переселення з країн ЄС, зокрема Угорщини, не відбувається.

Як зв’язатися з офісом УВКБ ООН в Угорщині?

Ви можете звернутися на гарячу лінію для біженців за номером : +3680984583 (безкоштовно)
(понеділок-п’ятниця з 8:00 до 17:00)

Електронна пошта: [email protected]

Facebook: UNHCR Magyarország