Використання технічного ідентифікатора для доступу до медичних послуг

Хто може видати Технічний Ідентифікатор?

Спеціальні положення щодо доступу осіб, які вимушено виїхали з України, до медичних послуг регулюються Постановою Уряду № 171/2022 (IV. 29.) “Про певні питання захисту даних, пов’язаних з наданням медичних послуг у зв’язку з надзвичайною кризовою ситуацією в Україні”.

Угорський номер соціального страхування (номер TAJ) є основним ідентифікатором в угорській системі охорони здоров’я та Угорській національній інфраструктурі системи електронної охорони здоров’я (EESZT). Тому першим завданням медичного працівника є перевірка наявності номера TAJ у пацієнта. У випадку, якщо пацієнт стверджує, що він є особою, яка вимушено виїхала з України і не має номера TAJ, медичний працівник використовує EESZT для створення технічного ідентифікатора. Таким чином, технічний ідентифікатор генерується інфраструктурою EESZT, до якої має доступ медичний працівник.

У зв’язку з технічним ідентифікатором, медичний працівник також вносить такі дані до EESZT:

  1. a) факт, що пацієнт є переселенцем;

б) ідентифікаційний номер документа та його тип (наприклад, ідентифікаційний номер заяви на отримання гуманітарного дозволу чи дозволу на проживання);

  1. c) особисті дані, які ідентифікують пацієнта.

Згідно з пунктом 6 розділу 2 постанови, EESZT є достовірним та офіційним реєстром щодо факту переміщення пацієнта з України (зазначено в пункті “а” вище).

Таким чином, державні установи більше не потребують видавати технічний ідентифікатор. Особа, яка має покинути Україну, отримує технічний ідентифікатор у першому медичному закладі, який надає допомогу.

Більш детальну інформацію ви можете знайти у зразку листа до медичного закладу угорською мовою: Mintalevél az Ukrajnából menekülők térítésmentes, illetve támogatott egészségügyi ellátásának előmozdítása érdekében (helsinki.hu).

Чи зобов'язані медичні працівники видавати технічний ідентифікатор?

Як було зазначено вище, у випадку, коли пацієнт стверджує, що він є особою, яка змушена виїхати з України і не має номера TAJ, медичний працівник повинен створити технічний ідентифікатор за допомогою EESZT.

Медичний працівник також повинен видати документ, який підтверджує цей технічний ідентифікатор. Пацієнтам рекомендується носити цей документ при собі та використовувати ідентифікатор при подальших зверненнях за медичними послугами.

На цій веб-сторінці ви, як постачальник медичних послуг, можете знайти детальні кроки, як створити Технічний ідентифікатор: Tudnivalók az Ukrajnából menekülők adatainak rögzítéséről – ESZFK

Тут ви можете знайти посібник угорською мовою: Házi Gyermekorvosok Egyesülete – A gyermekekért, a gyermekorvosokért! (hgye.hu)

Які переваги дає наявність технічного ідентифікатора для особи зі статусом тимчасового захисту?

З точки зору EESZT, технічний ідентифікатор особи призначений забезпечити особам, які вимушено виїхали з України, високий рівень медичного обслуговування, аналогічний тому, що надається громадянам Угорщини, із певними неминучими технічними обмеженнями.

Використовуючи цей технічний ідентифікатор, коли пацієнт отримує медичну послугу в іншому медичному закладі, цей медичний заклад може отримати доступ до даних про попередні медичні послуги, отримані пацієнтом (які були записані під тим самим технічним ідентифікатором). Крім того, надалі цей медичний заклад буде реєструвати дані та документи під цим технічним ідентифікатором (замість TAJ у випадку громадян Угорщини), щоб забезпечити доступ до них для наступних лікарів та медичних послуг.

Якщо особа отримувала медичну допомогу до отримання технічного ідентифікатора, всі дані, записані раніше в EESZT (з використанням іншого ідентифікатора), будуть прив’язані до технічного ідентифікатора, щоб медичні працівники також мали можлисть отримувати доступ до цих даних.

Крім того, технічний ідентифікатор і пов’язана з ним послуга EESZT були розроблені таким чином, щоб можна було керувати типовими статусами та іншими змінами.

  • Якщо особа отримує новий документ, що посвідчує особу (наприклад, в результаті отримання нового статусу, наданого в установленому порядку), то до реєстру EESZT вносяться зміни, а технічний ідентифікатор залишається незмінним.
  • Якщо особа отримує номер TAJ, раніше отримані медичні послуги асоціюються з новим номером TAJ, щоб забезпечити доступ до цих даних для надання медичних послуг у майбутньому.

Крім того, (документ, що посвідчує) технічний ідентифікатор особи, також є офіційним підтвердженням того, що особа вимушено виїхала з України. Це надає право особі, яка виїжджає, на отримання медичних та інших послуг, які регулюються та періодично змінюються законодавцем.

Якщо у власника рахунку клієнтського шлюзу є технічний ідентифікатор, чи може він/вона бачити загальнодоступний сайт EESZT?

Портал громадян EESZT використовує державну електронну ідентифікацію та номер TAJ для ідентифікації користувачів. Як результат, лише особи з номером TAJ мають доступ до медичних даних через Портал громадянина.

Особи, які не мають номера TAJ, можуть отримати доступ до інформації, що зберігається в EESZT, у державних установах.