Як просити притулку в Угорщині

Якщо ви вимушені були покинути Україну через війну, зміст цієї сторінки на вас не поширюється. Будь ласка, зверніться до наступних сторінок для отримання додаткової інформації:
▸ Інформація для новоприбулих з України
▸ Тимчасовий захист

Притулок за межами Угорщини⬇️

Якщо ви бажаєте попросити притулку в Угорщині і перебуваєте за межами Угорщини, вам спочатку потрібно подати так звану заяву про наміри в посольство Угорщини в Белграді (Сербія) або в Києві (Україна). Вам потрібно домовитися про зустріч у відповідному посольстві, щоб подати туди свою заяву про наміри.

Якщо ви хочете записатися на прийом або у вас виникли запитання, зверніться до посольства Угорщини в Белграді, Сербія, або в Києві, Україна.

Контактні дані:

Посольство Угорщини в Белграді, Сербія

Адреса: 11000 Белград, вул. Крунська, 72, Сербія

Телефон: +381 11 244 3739, +381 11 244 0472, +381 11 244 7479 (англійською або угорською)

Електронна адреса: [email protected]

Посольство Угорщини в Києві, Україна

Адреса: 01901 Київ, вул. Рейтарська, 33, Україна

Телефон: +38 044 230 8001, +38 044 230 8002 (англійською або угорською)

Електронна адреса: [email protected]

На додаток до подання заяви про наміри вас можуть викликати в посольство на співбесіду. Під час співбесіди Вам мають надати перекладача. Якщо влада Угорщини схвалить вашу заяву про наміри, ви отримаєте так званий проїзний документ, з яким ви зможете поїхати до Угорщини, де ви можете подати заяву про надання притулку.

Якщо вам потрібна юридична допомога після того, як ви подали заяву про наміри в одному з посольств, будь ласка, зв’яжіться:

  • Сайт Угорського Гельсінського комітету (інформація англійською, арабською, фарсі, пушту, російською, іспанською, урду) або електронною поштою на [email protected]

Подача заяви на притулок в Угорщині ⬇️

Якщо ви вже перебуваєте в Угорщині, вам не потрібно подавати заяву про наміри в посольство, якщо ви належите до однієї з наведених нижче груп:

а) визнані особи, які отримують додатковий захист, які перебувають в Угорщині (і ви б хотіли, щоб вас визнали біженцем);

  1. b) члени сімей визнаних біженців або осіб, які отримують додатковий захист, які перебувають в Угорщині на момент подання заяви про надання притулку; і

в) будь-яку особу, яка перебуває під вартою або в ув’язненні, за винятком тих, хто перетнув державний кордон Угорщини незаконним способом.

Якщо ви не належите до жодної із вищезгаданих груп, але все одно хочете подати заяву про надання притулку в Угорщині та вже перебуваєте в країні, ви можете звернутися до Угорського Гельсінського комітету за юридичною допомогою на їх сайті (інформація англійською мовою, арабською, фарсі, пашту, російською, іспанською, урду) або на електронну адресу [email protected].

Будь ласка, зверніть увагу, що якщо ви в’їжджаєте в Угорщину без правової підстави, що дозволяє вам в’їзд і перебування, навіть якщо ви в’їжджаєте, тому що намагаєтеся попросити притулку, органи влади можуть зупинити вас і видалити з угорської території через прикордонний паркан.

Додаткову інформацію про процедуру можна знайти на сайті імміграційного органу (Національного генерального директорату поліції з питань іноземців) англійською мовою. Якщо у вас виникли запитання щодо процедури подачі заявки, ви також можете звернутися до імміграційної служби за адресою [email protected].

Процедура отримання притулку ⬇️

Якщо ви успішно зареєстрували вашу заяву про надання притулку в Угорщині, імміграційний орган розгляне вашу заяву приблизно через 2-3 місяці.

На початку процедури надання притулку у вас буде співбесіда з інспектором, де вам потрібно розповісти про проблеми, з якими ви зіткнулися у вашій країні (або ви зіткнетеся у разі повернення), і чому вам довелося залишити будинок. Важливо розповісти про все детально. У вас буде перекладач. Якщо ви погано розумієте перекладача (через інший діалект або з іншої причини), вкажіть це відповідальній за справу особі, оскільки ви маєте право попросити іншого перекладача. Наприкінці співбесіди інспектор та перекладач повинні прочитати вам протокол бесіди. Якщо щось записано не так, як ви сказали, попросіть співробітника справи виправити це. Обов’язково попросіть копію протоколу співбесіди. Інспектор та перекладач нікому не розповідатимуть вашу історію, тому ви можете говорити відкрито.

Після закінчення процедури надання притулку можливі 4 типи рішень. Ви можете отримати одне з таких рішень:

1) Статус біженця (menekült státusz угорською)

= статус захисту, наданий на підставі переслідування у вашій країні походження або середовищі проживання; статус підлягає обов’язковому перегляду кожні три роки, якщо статус надано після 2016 року; інформацію про права біженців див. нижче.

2) Додатковий захист (oltalmazott státusz угорською)

= статус захисту, наданий на підставі того, що вам загрожує серйозна шкода та насильство у вашій країні походження або середовищі проживання; статус підлягає обов’язковому перегляду кожні три роки, якщо статус надано після 2016 року; інформацію про права осі, що мають додаткового захист див.

3) Гуманітарний захист/статус з забороною на видворення (befogadott státusz угорською)

= статус гуманітарного захисту надається, якщо ви не можете отримати будь-який інший статус захисту, але не можете бути відправлені назад у вашу країну походження, оскільки імміграційні органи вважають, що це є небезпечним. Це 1-річний статус і не дозволяє вам працювати або привозити свою сім’ю в Угорщину.

4) Негативне рішення

Це означає, що ваша заява про надання притулку була відхилена. Якщо ви не погоджуєтесь з негативним рішенням, ви можете оскаржити його до суду максимум через 8 днів (але якнайшвидше) після винесення рішення. Не пропустіть термін! Ви можете написати своєю мовою, чому ви не згодні з рішенням і чому ви не можете повернутися на батьківщину, і подати його до імміграційного органу (інспектора, відповідального у Вашій справі), який перешле його до суду. У цьому вам може допомогти юрист, але апеляцію має бути підписано та подано вами. Суд приймає рішення про апеляцію приблизно через два місяці. Суд може погодитися з рішенням органу влади, у цьому випадку відмова стає остаточною, або може відхилити її та зобов’язати орган відновити процедуру надання притулку.

Додаткову інформацію про процедуру надання притулку можна знайти на сайті імміграційної служби англійською мовою. На цьому сайті ви також можете знайти інформаційний лист про процедуру надання притулку Угорським Гельсінським комітетом англійською мовою.

Якщо ви є зареєстрованим шукачем притулку в Угорщині, орган влади може вирішити помістити вас під варту на термін не більше 8 місяців у наступних ситуаціях:

  • з’ясувати вашу особу та національність,
  • якщо орган влади вважає, що ви попросили притулку лише для того, щоб відкласти процедуру депортації,
  • якщо ви подали притулок після прибуття в аеропорт,
  • гарантувати, що вас переведуть назад до країни-члена ЄС, якщо у вас уже триває процедура надання притулку або надано статус (як частина так званої Дублінської процедури), якщо у влади є підстави вважати, що в іншому випадку ви б залишили Угорщину самі,
  • щоб оцінити, чи можете ви в’їхати в Угорщину.

Щоб отримати безкоштовну юридичну допомогу у разі затримання притулку, зверніться до:

Угорського Гельсінського комітету на своєму сайті (інформація англійською, арабською, фарсі, пушту, російською, іспанською, урду) або електронною поштою на [email protected].

Права та обов’язки шукачів притулку ⬇️

Якщо ви – шукач притулку в Угорщині, ви маєте право:

  • перебувати в Угорщині під час процедури надання притулку;
  • отримати житло у центрі прийому або в центрі утримання під вартою, якщо імміграційний орган вирішить вас затримати, де ви отримуєте ліжко та їжу (максимально на 8 місяців);
  • отримувати базову медичну допомогу в центрі притулку, або в разі потреби спеціалізовану медичну допомогу надають поза центром у прилеглих лікарнях;
  • отримувати базову медичну допомогу у дільничного лікаря (лікаря загальної практики), якщо ви проживаєте за приватною адресою (додаткову інформацію про доступ до медичної допомоги див. на сторінці «Охорона здоров’я»).
  • звертатися до УВКБ ООН або інших організацій під час процедури надання притулку;
  • отримати гуманітарний дозвіл на проживання, поки не буде вирішено ваше клопотання про надання притулку;
  • працювати в центрі прийому, якщо дозволяють умови, або працювати в державному секторі протягом дев’яти місяців з моменту подання заяви про надання притулку;
  • працювати за межами центру, якщо ви знайшли роботодавця, через дев’ять місяців з моменту подання вашої заяви про надання притулку.

Партнерські організації УВКБ ООН, інші неурядові організації та організації, що надають різні послуги пропонують додаткову допомогу шукачам притулку: подробиці дивіться в розділі Де знайти допомогу.

Якщо ви є дитиною без супроводу (= віком до 18 років без батьків або дорослого піклувальника), у вас є особливі права, такі як:

  • проживання та догляд у дитячому будинку;
  • отримати опікуна, який представляє ваші інтереси в дитинстві;
  • право на розгляд вашої заяви про надання притулку в рамках пріоритетної процедури, тобто імміграційний орган повинен розглянути її якомога швидше.

Як шукач притулку ви повинні:

  • співпрацювати з імміграційним органом під час процедури надання притулку, серед іншого, надати органу влади ваші документи, в тому числі такі що посвідчують особу, якщо вони у вас є;
  • описати причини, чому ви залишили країну походження;
  • залишатися в центрі, який імміграційний орган призначив для вас, і дотримуватися правил цього центру, або залишатися за приватною адресою, затвердженою органом влади як місце вашого проживання;
  • дозволити лікарю оглянути вас і зробити необхідні призначені лікарем щеплення.

Проживання для шукачів притулку ⬇️

Після подання заяви з проханням про надання притулку міграційний орган влади переведе вас у центр прийому шукачів притулку до завершення процедури. У приймальні ви отримуєте харчування або добову грошову допомогу та базову медичну допомогу. Ви можете залишити заклад, але лише на термін до 24 годин. Якщо ви хочете перебувати за межами закладу довше, ніж це, вам потрібно попередньо отримати письмовий дозвіл. Якщо ви не попросите дозволу і залишите установу на тривалий період, орган влади може припинити вашу процедуру надання притулку. Ви повинні дотримуватися правил центру, про які вас інформують після прибуття. Діти повинні мати доступ до дитячого садка, початкової та середньої освіти до 16 років, які знаходяться поблизу закладу. Керівництво та працівники приймального центру повинні вжити заходів для забезпечення доступу дітей до дитячого садка та шкільного навчання.

За запитом є можливість, що міграційний орган (Національне управління поліції з питань іноземців, NDGAP) дозволить вам залишитися в приватному житлі на час процедури надання притулку. Важливо, що якщо ви змінюєте свою адресу, ви повинні повідомити про це орган.

Якщо ви є дитиною без супроводу (без члена сім’ї чи опікуна), міграційний орган влади може помістити вас у дитячий заклад на час процедури надання притулку.

Закрити [X]

Залишити відгук

Заповніть наше опитування, щоб допомогти нам покращити Ваш досвід користування сайтом УВКБ ООН.

Це займе у Вас не більше 10 хвилин.

Залишити відгук Ні, дякую