Особи без громадянства

Бути особою без громадянства означає, що ви не маєте громадянства (ви не є громадянином жодної країни світу). Якщо ви не маєте громадянства, вам слід спочатку попросити угорський імміграційний орган офіційно визнати вас особою без громадянства.

Процедура отримання статусу особи без громадянства

Ви повинні подати заяву на отримання статусу особи без громадянства до імміграційного органу (Національного генерального директорату поліції з питань іноземців). Немає шаблону для заяви, ви можете подати заяву або письмово, або усно повідомивши це співробітнику справи.

Ви можете знайти Національне генеральне управління поліції у справах іноземців тут:

Адреса: 1117 Budapest, Budafoki út 60., Угорщина

Телефон: +36 1 463 9100

Електронна пошта: [email protected]

Колл-центр: +36 1 463 9292 (понеділок-четвер: 8.00-16.00, п’ятниця: 8.00-13.30)

Обслуговування клієнтів: понеділок-четвер 8.00-14.00, п’ятниця 8.00-12.00

Щоб подати заяву на отримання статусу особи без громадянства, вам не потрібно мати дійсний дозвіл на проживання в Угорщині. У цьому випадку міграційний орган видасть вам «посвідчення на тимчасове проживання». З цим документом ви можете на законних підставах перебувати в Угорщині під час проходження процедури, доки орган не прийме рішення щодо вашої заяви. Процедура безкоштовна, нічого платити не потрібно.

Додаткову інформацію про процедуру можна знайти на веб-сайті імміграційної служби англійською мовою.

Щоб отримати безкоштовну юридичну допомогу, зверніться до:

  • Сайт Угорського Гельсінського комітету (інформація англійською, арабською, фарсі, пушту, російською, іспанською, урду) або електронною поштою на [email protected]. На цьому сайті ви можете знайти зручну для користувача інформаційну брошюру про процедуру подання заяви на безгромадянства англійською, арабською, угорською та російською мовами.

Rights of stateless persons in Hungary Права осіб без громадянства в Укорщині

Якщо вас визнають особою без громадянства, ви маєте право отримати гуманітарний дозвіл на проживання в Угорщині.

  • Дозвіл не дається автоматично, ви повинні спочатку попросити цей дозвіл в міграційному органі (Національне управління поліції з питань іноземців, див. адресу вище).
  • Вид на проживання спочатку дійсний три роки, а потім щороку можна просити про продовження.
  • З цією посвідкою на проживання можна працювати, але потрібно також запитувати дозвіл на роботу. Щоб отримати консультацію та допомогу, будь ласка, зв’яжіться з Менедек на їхньому сайті англійською мовою або за цією адресою електронної пошти [email protected].
  • З цією посвідкою на проживання можна навчатися в Угорщині.

Як визнана особа без громадянства, ви маєте право возз’єднатися зі своєю сім’єю, для чого вам потрібно продемонструвати достатні засоби для існування, проживання та медичне страхування в Угорщині, а також докази сімейного зв’язку.

Діти без громадянства в Угорщині, як і громадяни Угорщини, мають право на державну дошкільну допомогу (дитячий садок) та державну початкову та середню освіту. Як визнана особа без громадянства, ви маєте право вступити на навчання у вищих навчальних закладах, які фінансуються державою, частково фінансуються державою або самофінансуються, як і громадяни Угорщини.

Будь ласка, зверніть увагу, що отримання статусу без громадянства не створює права на соціальне забезпечення або на всебічне безкоштовне державне медичне обслуговування, якщо ви не працюєте або не маєте права соціального страхування (наприклад, через приватне підприємництво або на основі соціальних потреб).

Як особа без громадянства, ви також маєте право отримати спеціальний проїзний документ. Це схоже на паспорт. Ви можете використовувати його для подорожі за кордон, а потім повернутися до Угорщини. Він діє протягом одного року. Маючи дійсний дозвіл на проживання, особа без громадянства може подорожувати та перебувати в іншій державі-члені ЄС до 90 днів протягом 180-денного періоду. Якщо ви бажаєте подорожувати до країн, що знаходяться за межами Європейського Союзу та Шенгенської зони, будь ласка, перед запланованою поїздкою перевірте, чи приймає країна призначення проїзні документи, видані відповідно до Конвенції ООН 1954 року, і чи є якісь візові вимоги.