Соціальна допомога та документація

Якщо ви вимушені були покинути Україну через війну, зміст цієї сторінки на вас не поширюється. Будь ласка, зверніться до наступних сторінок для отримання додаткової інформації:
▸ Ласкаво просимо
▸ Інформація для новоприбулих з України
▸ Тимчасовий захист
▸ Вам менше 18 років?
Інформація для батьків та сімей щодо зарахування дитини до дитячого садка та школи на 2022/2023 навчальний рік

Соціальна допомога

Якщо ви маєте статус біженця або статус особи, що потребує додаткового захисту, ви маєте ті самі права, що й громадяни Угорщини. Ви маєте право на основні соціальні виплати та допомогу, яку мають угорські громадяни у подібній ситуації.

Будь ласка, перегляньте наведені нижче можливості залежно від ваших потреб, щоб отримати фінансову допомогу для конкретних проблем:

Сімейна допомога

Сімейна допомога – családi pótlék (угорська назва) – це щомісячна допомога, яка призначається за кожну дитину від народження до досягнення нею 20-річного віку, яка продовжує відвідувати школу/ заклад вищої освіту (або 23 роки для дітей з особливими потребами). Це універсальна допомога, тобто ви отримаєте її незалежно від вашого фінансового чи економічного становища.

Будь ласка, дивіться більше інформації про це угорською мовою на цьому веб-сайті.

Регулярна допомога на захист дитини – Rendszeres Gyermekvédelmi Kedvezmény (угорська назва) є формою натуральної та фінансової соціальної підтримки сімей з дітьми, які потребують допомоги, що складається з безкоштовного харчування в школі/ під час шкільних канікул та фінансової допомоги двічі на рік.

Будь ласка, дивіться більше інформації про це угорською мовою на цьому веб-сайті.

Підтримка матерів – Anyasági támogatás (угорська назва) одноразова грошова допомога після кожних пологів (включаючи мертвонародження) незалежно від матеріального становища.

Будь ласка, дивіться більше інформації про це угорською мовою на цьому веб-сайті.

Допомога по догляду за дитиною – Gyermekgondozást segítő ellátás /GyED (угорська назва): щомісячна допомога та допомога після кожної дитини до досягнення ними віку 2 років (у разі близнюків – 3 роки) / до 3 років (у випадку близнюків поки вони не підуть до школи) на основі певних передумов.

Будь ласка, дивіться більше інформації про це угорською мовою на цьому та цьому веб-сайтах.

Допомога для шукачів роботи – Álláskeresési járadék (угорська назва) щомісячна допомога для шукачів роботи протягом 90 днів з певними умовами.

Будь ласка, дивіться більше інформації про це угорською мовою на цьому веб-сайті.

Інші види допомоги

Існують деякі форми нефінансової (натуральної) соціальної допомоги (харчування, шкільне харчування, матеріали), які зазвичай можна вимагати від муніципалітетів, де зареєстрована ваша постійна адреса, наприклад, звільнення від плати за прописані лікарем ліки (безкоштовні або дешевші ліки), безкоштовне або пільгове дитяче харчування в закладах та безкоштовне святкове харчування для дітей, а також одноразова матеріальна допомога на захист дітей (підтримка підручників і навчальних матеріалів, поглинання плати за навчання тощо)

Щоб отримати допомогу з наведеними вище можливостями соціальної підтримки, зверніться до:

  • Асоціація Менедек на своєму веб-сайті англійською або
  • Благодійна організація Kalunba, надіславши електронний лист на адресу [email protected].

Документація

Якщо вам потрібні документи, що посвідчують особу, адресна картка або проїзний документ, ви можете подати заявку на їх отримання у «Державних вікнах» = Державна служба обслуговування клієнтів (Kormányablakok угорською).

На цьому веб-сайті угорською мовою доступний перелік і карта служб державних клієнтів.

На цьому веб-сайті угорською мовою доступний перелік і карта служб державних клієнтів у Будапешті.