Соціальна допомога та документація

Якщо ви вимушені були покинути Україну через війну

Фінансова підтримка. Якщо Вам надано Тимчасовий Захист в Угорщині (у Вас вже є пластикова картка), Ви можете мати право на фінансову допомогу. Сума допомоги становить 22 800 форинтів на місяць на дорослого та 13 700 форинтів на місяць на дитину. Звернутися по цю допомогу можна до служби зайнятості районної держадміністрації, пред’явивши свою пластикову картку. Одночасно Вам буде запропоновано взяти участь у програмі зайнятості. Право на фінансову підтримку втрачається з моменту початку трудових відносин. Перелік відповідних державних установ можна знайти тут.

Чи знаєте Ви? Якщо Ви біженець з України, Ваші діти можуть мати право на безкоштовне харчування в дитячому садочку чи школі!

  • Якщо Ви заявник чи власник статусу Тимчасового Захисту, або Ви маєте угорське громадянство, раніше проживали в Україні й доглядаєте за неповнолітньою дитиною, Ваша дитина має право на безкоштовне харчування в яслах, дитячому садку чи школі протягом щонайменше 6 місяців.
  • На перші 6 місяців Вам лише потрібно подати запит на безкоштовне харчування як біженець з України, пред’явивши документи заявника чи власника статусу Тимчасового Захисту (або, якщо Ви є громадянином Угорщини, підтвердження Вашого попереднього проживання в Україні). Будь ласка, зверніться до ясел, дитячого садочка чи школи, що відвідує Ваша дитина, щоб дізнатися більше про те, як подати заявку на безкоштовне харчування. Зазвичай запит потрібно подати або безпосередньо до ясел, дитячого садка чи школи, або ж до місцевого муніципалітету.
  • Якщо термін 6 місяців безкоштовного харчування вже минув, Ваша дитина має право на безкоштовне харчування у тому разі, якщо дохід Вашої родини не перевищує 200 564 угорських форинтів на місяць на одну особу (включно з дорослими та дітьми у Вашій родині).
  • Будь ласка, проконсультуйтеся з адміністрацією ясел, дитячого садка або школи щодо продовження терміну безкоштовного харчування Вашої дитини. Вам потрібно буде подати запит або до ясел, дитячого садка чи школи, або до місцевого муніципалітету. У цьому випадку Вам потрібно буде заповнити форму: український переклад форми дивіться, а інформацію про розрахунок Вашого доходу – тут. Важливо: будь ласка, заповніть форму, яку Ви отримаєте від дитячого садка/школи/муніципалітету, угорською мовою та скористайтесь перекладом наданим вище, аби Вам допомогти.
  • Якщо у Вас виникли додаткові запитання або труднощі щодо запиту на безкоштовне харчування, Ви можете звернутися на нашу гарячу лінію: +36 80 984 583

Якщо ви маєте статус біженця або додатковий захист

Якщо ви маєте статус біженця або статус особи, що потребує додаткового захисту, ви маєте ті самі права, що й громадяни Угорщини. Ви маєте право на основні соціальні виплати та допомогу, яку мають угорські громадяни у подібній ситуації.

Будь ласка, перегляньте наведені нижче можливості залежно від ваших потреб, щоб отримати фінансову допомогу для конкретних проблем:

Сімейна допомога

Сімейна допомога – családi pótlék (угорська назва) – це щомісячна допомога, яка призначається за кожну дитину від народження до досягнення нею 20-річного віку, яка продовжує відвідувати школу/ заклад вищої освіту (або 23 роки для дітей з особливими потребами). Це універсальна допомога, тобто ви отримаєте її незалежно від вашого фінансового чи економічного становища.

Будь ласка, дивіться більше інформації про це угорською мовою на цьому веб-сайті.

Регулярна допомога на захист дитини – Rendszeres Gyermekvédelmi Kedvezmény (угорська назва) є формою натуральної та фінансової соціальної підтримки сімей з дітьми, які потребують допомоги, що складається з безкоштовного харчування в школі/ під час шкільних канікул та фінансової допомоги двічі на рік.

Будь ласка, дивіться більше інформації про це угорською мовою на цьому веб-сайті.

Підтримка матерів – Anyasági támogatás (угорська назва) одноразова грошова допомога після кожних пологів (включаючи мертвонародження) незалежно від матеріального становища.

Будь ласка, дивіться більше інформації про це угорською мовою на цьому веб-сайті.

Допомога по догляду за дитиною – Gyermekgondozást segítő ellátás /GyED (угорська назва): щомісячна допомога та допомога після кожної дитини до досягнення ними віку 2 років (у разі близнюків – 3 роки) / до 3 років (у випадку близнюків поки вони не підуть до школи) на основі певних передумов.

Будь ласка, дивіться більше інформації про це угорською мовою на цьому та цьому веб-сайтах.

Допомога для шукачів роботи – Álláskeresési járadék (угорська назва) щомісячна допомога для шукачів роботи протягом 90 днів з певними умовами.

Будь ласка, дивіться більше інформації про це угорською мовою на цьому веб-сайті.

Інші види допомоги

Існують деякі форми нефінансової (натуральної) соціальної допомоги (харчування, шкільне харчування, матеріали), які зазвичай можна вимагати від муніципалітетів, де зареєстрована ваша постійна адреса, наприклад, звільнення від плати за прописані лікарем ліки (безкоштовні або дешевші ліки), безкоштовне або пільгове дитяче харчування в закладах та безкоштовне святкове харчування для дітей, а також одноразова матеріальна допомога на захист дітей (підтримка підручників і навчальних матеріалів, поглинання плати за навчання тощо)

Щоб отримати допомогу з наведеними вище можливостями соціальної підтримки, зверніться до:

  • Асоціація Менедек на своєму веб-сайті англійською або
  • Благодійна організація Kalunba, надіславши електронний лист на адресу [email protected].

Документація

Якщо вам потрібні документи, що посвідчують особу, адресна картка або проїзний документ, ви можете подати заявку на їх отримання у «Державних вікнах» = Державна служба обслуговування клієнтів (Kormányablakok угорською).

На цьому веб-сайті угорською мовою доступний перелік і карта служб державних клієнтів.

На цьому веб-сайті угорською мовою доступний перелік і карта служб державних клієнтів у Будапешті.