Інформація про возз’єднання сім’ї

Ви бажаєте возз’єднатися зі своєю сім’єю? Перегляньте документ нижче, щоб отримати інформацію про возз’єднання сім’ї

Хто може подати заяву на возз’єднання сім’ї?

Якщо ви маєте статус тимчасового захисту в Іспанії та хочете возз’єднатися із членами своєї сім’ї, які перебувають за межами Шенгенської зони, ви маєте право подати заяву на возз’єднання сім’ї.

Які члени сім’ї можуть возз’єднатися?

Згідно із законодавством Іспанії про тимчасовий захист заяву на возз’єднання сім’ї можуть подати такі члени сім’ї особи, яка має статус тимчасового захисту:

  • чоловік/дружина або партнер;
  • діти неповнолітнього віку;
  • батьки, які проживали з особою, що подала заяву на возз’єднання сім’ї, і перебували на її утриманні.

Як подати заяву на возз’єднання сім’ї?

Особа, яка має статус тимчасового захисту, повинна надіслати лист іспанською мовою до Управління в справах біженців та шукачів притулку (OAR) із заявою на возз’єднання сім’ї для отримання статусу тимчасового захисту. Крім того, необхідно додати копії таких документів: 

  • паспорт та документ, який підтверджує статус тимчасового захисту особи, що користується статусом тимчасового захисту й подає заяву на возз’єднання;
  • інформація про членів сім’ї, для яких ви подаєте заяву на возз’єднання: ім’я, прізвище, дата народження, громадянство й ступінь спорідненості;
  • документи, що підтверджують родинну спорідненість: свідоцтва про шлюб, свідоцтва про народження тощо;
  • адреса та контактний телефон або електронна пошта в країні, де перебувають члени сім’ї.

Заяву можна подати через Адміністративний реєстр (найближчий офіс можна знайти за цим посиланням) або в поштових відділеннях, надіславши лист Генеральній дирекції з питань міжнародного захисту, Генеральній дирекції з питань внутрішньої політики, Міністерству внутрішніх справ. Важливо в темі листа вказати, що це заява на возз’єднання сім’ї з метою отримання статусу тимчасового захисту. Офіс зареєструє ваш лист і поверне оригінал разом із квитанцією про його отримання.

Після того, як заява буде розглянута Управлінням у справах біженців та шукачів притулку, посольство Іспанії в країні, де перебувають члени вашої сім’ї, зв’яжеться з ними, щоби перевірити необхідну документацію та повідомити про подальші кроки для отримання візи для поїздки в Іспанію в разі надання дозволу на возз’єднання.

Хоча ви це можете зробити самостійно, все ж радимо вам звернутися за допомогою до фахового юриста. Колегії адвокатів та спеціалізовані організації, які надають безкоштовні юридичні консультації, можна знайти тут.