Грошова допомога 2023

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ, ЩО ЦЯ ПРОГРАМА ЗАВЕРШЕНА!


Найпоширеніші запитання 2023 щодо спільної грошової допомоги УВКБ ООН-ЮНІСЕФ на зимові потреби

УВКБ ООН-ЮНІСЕФ, у відповідь на запит громадськості щодо нової програми грошової допомоги на зимові потреби для підтримки вразливих категорій біженців у Словаччині шляхом надання одноразової грошової допомоги, створив документ “Найпоширені запитання“, у якому містяться відповіді на найбільш актуальні з них.  

 

Більш детальну інформацію дивіться тут.


УВКБ ООН та ЮНІСЕФ підтримають вразливі категорії біженців у Словаччині одноразовою грошовою допомогою на зимові потреби

УВКБ ООН та ЮНІСЕФ у співпраці з урядом Словаччини підтримають українські сім’ї, осіб без громадянства та громадян третіх країн, які постраждали внаслідок війни в Україні, а також інших біженців та шукачів притулку у Словаччині, які стикаються з ризиками у сфері захисту або перебувають у вкрай уразливому стані, шляхом надання одноразової екстреної грошової допомоги на зимові потреби у 2023 році, такі як ковдри, зимовий одяг та взуття, харчування, оплата комунальних послуг тощо.

Грошова допомога на зимові потреби надаватиметься особам та сім’ям, які перебувають в уразливому стані, з метою мінімізації ризиків у сфері захисту та підтримки їхніх базових потреб.

Кожен зареєстрований біженець [odidenec], який мав право на отримання грошової допомоги УВКБ ООН–ЮНІСЕФ для вразливих категорій у 2023 році, отримає грошову допомогу на зимові потреби автоматично, без необхідності звертатися до реєстраційних центрів.

КОЛИ ПОТРІБЕН ЗАПИС НА ПРИЙОМ: Якщо Ви новоприбулий з України або іншої країни, де Ви зіткнулися з війною або переслідуванням, і підпадаєте під критерії відповідності, Ви можете записатися на прийом, заповнивши цю онлайн-форму або зателефонувавши на Лінію Допомоги УВКБ ООН-ЮНІСЕФ. Ваш запит на прийом буде розглянутий УВКБ ООН.

Будь ласка, заповніть онлайн-форму, щоб записатися на прийом до УВКБ ООН для участі у програмі грошової допомоги на зимові потреби в Словаччині.

Про рішення щодо Вашого права на отримання грошової допомоги на зимові потреби Вам буде повідомлено за допомогою SMS.

Грошова допомога на зимові потреби буде одноразовою виплатою в розмірі 150 євро на особу, максимум 400 євро на сім’ю. Виплата буде здійснена на Ваш рахунок у словацькому банку або через Western Union.

У разі виникнення будь-яких питань, будь ласка, телефонуйте на Лінію допомоги УВКБ ООН-ЮНІСЕФ:

Безкоштовна лінія: 0800 22 12 30 (дзвінки зі словацьких номерів)

Платні дзвінки: +421 2 22 11 56 50 (дзвінки не зі словацьких номерів)

 

З понеділка по п’ятницю (робочі дні), з 8:00 до 20:00

Більш детальну інформацію дивіться тут.


Закриття прийому заявок на участь у програмі УВКБ ООН-ЮНІСЕФ "Грошова допомога для вразливих категорій біженців у Словаччині"

ВАЖЛИВО: Онлайн-форма для запису на прийом до програми УВКБ ООН “Грошова допомога для вразливих категорій біженців у Словаччині” буде активна до 13 жовтня 2023 року. Після цієї дати онлайн-форма буде деактивована  та УВКБ ООН не розглядатиме нових запитів.

КОЛИ ПОТРІБЕН ЗАПИС НА ПРИЙОМ: Якщо Ви новоприбулий з України або іншої країни, де Ви зіткнулися з війною або переслідуваннями, або ще не зареєстровані в УВКБ ООН, Ви можете записатися на прийом, заповнивши цю онлайн-форму або звернувшись на Лінію допомоги УВКБ ООН-ЮНІСЕФ, але не пізніше 13 жовтня 2023 року!

Ваш запит на прийом буде розглянутий УВКБ ООН, і Ви отримаєте SMS із зазначенням дати та місця зустрічі, надходження смс може зайняти кілька днів.

ЯКЩО ВИ ВЖЕ БУЛИ ЗАРЕЄСТРОВАНІ В УВКБ ООН: Якщо Ви вже зареєстровані в УВКБ ООН, Вам не потрібно записуватися на прийом. Якщо Ви не відвідували реєстраційний центр УВКБ ООН з квітня 2023 року і хотіли б оновити свої персональні дані, Ви можете це зробити, відвідавши найближчий реєстраційний центр УВКБ ООН. Кінцевого терміну для цього немає.

Зверніть увагу, що УВКБ ООН незабаром повідомить деталі нової грошової програми для ваших потреб, пов’язаних із зимовим періодом. Для отримання додаткової інформації підпишіться на Телеграм канал УВКБ ООН.


Перевірка запису до УВКБ ООН для участі в діючих програмах Грошової допомоги

Якщо ви заповнили онлайн-форму для участі у програмі “Грошова допомога  на освіту” у серпні і хочете дізнатися дату вашої реєстрації в УВКБ ООН, будь ласка, введіть свій номер телефону за наступним посиланням, і ви побачите всю необхідну інформацію онлайн. Зверніть увагу, що УВКБ ООН також повідомить вас про час зустрічі через SMS.

ВАЖЛИВО: Реєстр записів на прийом можливий лише на поточний місяць! Якщо за наступним посиланням ви не отримаєте жодної інформації, це означає, що ваша зустріч  запланована на наступний місяць. Будь ласка, слідкуйте в телеграм каналі UNHCR Slovakia за подальшими оновленнями!


Найпоширеніші запитання щодо програми грошової допомоги ЮНІСЕФ та УВКБ ООН "Грошова допомога на розвиток та освіту дитини" 2023

У відповідь на запит спільноти, ЮНІСЕФ – УВКБ ООН підготували документ Найпоширеніші запитання щодо програми грошової допомоги “Грошова допомога на розвиток та освіту дитини”, в якому надаються відповіді на них.

ВАЖЛИВО: незважаючи на те, що після 1 вересня зареєструватися на програму “Грошова допомога на розвиток дитини та навчання” буде неможливо, сім’ї все ще зможуть звернутися до МОН з проханням про підтримку при вступі до школи після 1 вересня за допомогою тієї ж онлайн-форми. Будь ласка, зверніть увагу, що сім’ї, які хочуть подати запит на отримання допомоги для вступу до школи, повинні заповнити форму незалежно від того, чи вони вже зареєстровані в УВКБ ООН, чи ні.

Для отримання додаткової інформації про освіту, будь ласка, відвідайте сторінку допомоги УВКБ ООН тут.


ЮНІСЕФ- УВКБ ООН підтримує сім'ї з дітьми через програму Грошова допомога на розвиток та освіту дитини

ВАЖЛИВО: незважаючи на те, що після 1 вересня зареєструватися на програму “Грошова допомога на розвиток дитини та навчання” буде неможливо, сім’ї все ще зможуть звернутися до МОН з проханням про підтримку при вступі до школи після 1 вересня за допомогою тієї ж онлайн-форми. Будь ласка, зверніть увагу, що сім’ї, які хочуть подати запит на отримання допомоги для вступу до школи, повинні заповнити форму незалежно від того, чи вони вже зареєстровані в УВКБ ООН, чи ні.

Для отримання додаткової інформації про освіту, будь ласка, відвідайте сторінку допомоги УВКБ ООН тут.

З метою надання підтримки для покриття витрат на освіту та догляд за дітьми, ЮНІСЕФ у співпраці з УВКБ ООН надасть підтримку Уряду Словацької Республіки у наданні грошових виплат, спрямованих на полегшення доступу до навчання та догляду за дітьми для всіх дітей віком від 0 до 17 років, які не отримують дитячу допомогу “Prídavok na dieťa”.

Ця грошова допомога має на меті допомогти з витратами, пов’язаними зі школою, такими як: основне шкільне приладдя, шкільне харчування, транспортні витрати, позакласні заходи та/або облаштування дитячого простору для навчання.

Радимо перейти за наступним посиланням, де міститься детальна інформація.

Усі біженці, шукачі притулку та особи без громадянства в Словаччині, якщо вони є батьками або опікунами дитини.

ВАЖЛИВО: Заяву на отримання грошової допомоги ЮНІСЕФ необхідно подати до 1 вересня 2023 року! Після того, як заявка буде подана, ви отримаєте SMS з усіма інструкціями щодо процесу реєстрації.

В цьому розділі Ви зможете знайти інформацію щодо зарахування до школи біженців (включаючи бенефіціарів Тимчасового захисту/”Odidenec) та навчання в Словаччині.

Ви будете перенаправленні до форми, яка також дозволить Вам подати запит на допомогу від Міністерства освіти Словацької Республіки для зарахування Вашої дитини/дітей (віком 3-17 років) до Словацького дитячого садка, школи, мовних курсів або позашкільних занять на 2023/2024 навчальний рік.

 


Найпоширеніші запитання у 2023 році щодо грошової допомоги УВКБ ООН та ЮНІСЕФ для вразливих категорій біженців у Словаччині

УВКБ ООН-ЮНІСЕФ підготували документ “Найпоширеніші запитання” для відповіді на запити спільноти щодо програми “Грошова допомога”, в якому надаються відповіді на них.

УВКБ ООН та ЮНІСЕФ підтримуватимуть українських біженців, осіб без громадянства та громадян третіх країн, які постраждали від війни в Україні, а також інших біженців, шукачів притулку та осіб без громадянства в Словаччині, які є особливо вразливими, запровадженням нової програми грошової допомоги на 2023 рік.

ЮНІСЕФ підтримає Уряд Словацької Республіки, який відтворить словацьку дитячу допомогу “Prídavok na dieťa” для українських дітей через програму “Гроші на розвиток та освіту дитини”, що підтримує українські сім’ї з дітьми віком від 0 до 17 років з витратами, пов’язаними з освітою та турботою про дітей, які є основними правами дитини. Трансферти надаватимуться у співпраці з УВКБ ООН (UNHCR), яке реєструє відповідні сім’ї.


Як УВКБ ООН та ЮНІСЕФ визначають розміри грошової допомоги для вразливих категорій біженців?

Розміри допомоги УВКБ ООН та ЮНІСЕФ узгоджені з розмірами грошової програми системи соціальної допомоги Міністерства праці, соціальних питань та сім’ї Словаччини.

Біженці, які ще не отримували допомогу від Міністерства праці, соціальних питань та сім’ї Словаччини, отримають 80 євро для дорослого та 60 євро для дитини. Ця грошова допомога не буде надана тим, хто отримує соціальну допомогу від Міністерства праці, соціальних питань та сім’ї Словаччини.

Крім того, УВКБ ООН та ЮНІСЕФ можуть надати додаткову допомогу, з урахуванням вразливостей та особливих потреб домогосподарства, включаючи:

  • Осіб старше 60 років, без достатньої сімейної підтримки; та дітей – особливо молодше 3 років;
  • Осіб, які мають інвалідність або серйозне захворювання;
  • Одиноких вагітних жінок;
  • Осіб, які потребують особливого захисту.

Особи та родини, які подавали заявку або вважаються вразливими Управлінням праці, соціальних справ та сім’ї Словаччини [Úrad práce], а також вразливі особи та родини, які нещодавно прибули, є пріоритетними для надання допомоги.

Під час співбесіби потрібно надати документи, що підтверджують інвалідність або медичний стан.


УВКБ ООН - ЮНІСЕФ 2023 грошова допомога вразливим біженцям в Словаччині

УВКБ ООН та ЮНІСЕФ підтримуватимуть українських біженців, осіб без громадянства та громадян третіх країн, які постраждали від війни в Україні, а також інших біженців, шукачів притулку та осіб без громадянства в Словаччині, які є особливо вразливими, запровадженням нової програми грошової допомоги на 2023 рік.

Лише ті, хто відповідає критеріям, зазначеним за цим посиланням, розглядатимуться для участі в грошовій програмі. Будь ласка, зверніть увагу, що буде потрібна особиста співбесіда з УВКБ ООН.

З сьогоднішнього дня (24 квітня 2023 р.) ви можете записатися на співбесіду за посиланням тут або зателефонувавши на нашу гарячу лінію. Ваш запит на зустріч буде розглянуто УВКБ ООН, і ви отримаєте SMS із зазначенням дати та місця зустрічі, що може зайняти кілька днів.

Вам потрібно мати власний словацький номер телефону, щоб отримати SMS. Будь ласка, не придходьте до будь-якого місця реєстрації без попереднього запису.

У разі будь-яких питань, будь ласка, телефонуйте на лінію допомоги УВКБ ООН-ЮНІСЕФ:

Безкоштовна лінія: 0800 22 12 30 (дзвінки зі словацького номера телефону)

Небезкоштовний стаціонарний телефон: +421 2 22 11 56 50 (дзвінки з не зі словацького номера телефону)

Понеділок – п’ятниця (робочі дні), 8:00 – 20:00

Додаткова інформація про цю програму буде завжди публікуватися в нашому Telegram-каналі: t.me/unhcr_slovakia

Більш детальну інформацію дивіться тут


ЮНІСЕФ оновлює Надання Дитячої Допомоги «Prídavok на dieťa» для українських дітей через програму «Готівка на розвиток та освіту дитини»

ЮНІСЕФ підтримає Уряд Словацької Республіки у наданні грошових трансфертів, спрямованих на підтримку українських сімей з дітьми віком від 0 до 17 років з витратами, пов’язаними з освітою та турботою про дітей, які є основними правами дитини. Трансферти надаватимуться у співпраці з УВКБ ООН (UNHCR), яке реєструє відповідні сім’ї.

Підтримка надійде як місячна виплата «Prídavok на dieťa» за програмою Міністерства праці, соціальних справ та сім’ї, яка доступна громадянам Словаччини та видається на кожну дитину в сім’ї, наразі не поширюється на українців зі статусом тимчасового притулку.

Як зареєструватися для отримання грошової підтримки:

Якщо ви хочете змінити інформацію, наприклад ви маєте новий словацький банківський рахунок, номер телефону (на який надсилається SMS-повідомлення про грошову допомогу), або зареєструвати новонароджених дітей, які раніше не були зареєстровані, радимо перейти за наступним посиланням яка містить детальну довідкову інформацію.

Сім’ї українських біженців, які ще не зареєстрували свою дитину в УВКБ ООН (UNHCR):

будь ласка перегляньте інформаційну брошуру про нову програму надання грошової допомоги від ЮНІСЕФ і УВКБ ООН (UNHCR) для сімей у складних життєвих обставинах аби записатися на зустріч із УВКБ ООН. Усю необхідну інформацію знайдете за цим посиланням або відсканувавши QR-код.

Щоб дізнатися про місцезнаходження центрів, де ви можете зареєструватися або оновити свої дані в УВКБ ООН після запису на зустріч, перейдіть на наступне посилання – Розташування реєстраційних центрів – УВКБ ООН Словаччина.

Допомога надаватиметься одноразово у розмірі 150 євро на дитину. Сума на дитину була розрахована на основі виплат на дітей – Prídavok na dieťa , що надається Урядом Словацької Республіки (60 євро на дитину на місяць), для покриття витрат протягом 2,5 місяців .

Допомога буде надіслана у проміжку часу від 15 днів до одного місяця з моменту реєстрації або до кінця квітня, якщо ви вже зареєстровані в УВКБ ООН.

Усім, хто відповідає вимогам буде надіслано СМС-повідомлення про надходження грошової допомоги та спосіб її отримання протягом 20 днів після реєстрації.

Додаткова інформація:

Якщо у вас виникли запитання чи проблеми, наприклад, якщо ви не отримали гроші або SMS, зв’яжіться з УВКБ ООН та гарячою лінією ЮНІСЕФ із питань надання грошової підтримки, щоб повідомити про проблему (не пізніше ніж 20 робочих днів після реєстрації):

Безкоштовна лінія: 0800 22 12 30 (дзвінки зі словацького номера телефону)

Небезкоштовний стаціонарний телефон: +421 2 22 11 56 50 (дзвінки з не зі словацького номера телефону)

Понеділок – п’ятниця (робочі дні), 8:00 – 20:00


Передача виплати допомоги по догляду у відання Міністерства праці, соціальних справ та сім'ї

З грудня 2022 року Міністерство праці, соціальних справ та сім’ї Словаччини у співпраці з Центральним управлінням праці, соціальних справ та сім’ї надає субсидію на підтримку гуманітарної допомоги біженцям з України з тяжкими формами інвалідності.

Якщо Ви біженець з України, якому надано тимчасове перебування, або надання Вам тимчасового захисту припинено у зв’язку з поданням клопотання про надання притулку або додаткового захисту чи у зв’язку з отриманням тимчасової посвідки на проживання, а також Ви є особою з тяжкою формою інвалідності, відвідайте Управління праці, соціальних справ та сім’ї за місцем Вашого проживання.

Після подачі заяви співробітники Управління праці, соціальних справ і сім’ї оцінять, чи відповідає ступінь тяжкої інвалідності вимогам для виплати субсидії на підтримку гуманітарної допомоги особам з тяжкою формою інвалідності, які перебувають під особливим захистом.

Дорослі та діти, яким МОМ або ЮНІСЕФ надавали підтримку як особам з тяжкими формами інвалідності та особам з особливими потребами до листопада, повторно оцінюватися не будуть. На підставі раніше проведеної ЮНІСЕФ або МОМ оцінки та визначення ступеня серйозної інвалідності Управління праці, соціальних справ і сім’ї видає повідомлення про затвердження або відхилення субсидії.

Припустимо, що ступінь тяжкості інвалідності становить не менше 40%. У цьому випадку Вам буде надана субсидія на підтримку гуманітарної допомоги біженцям з України з тяжкими формами інвалідності на банківський рахунок або поштовим переказом.

Дорослі та діти, які були оцінені ЮНІСЕФ або МОМ як такі, що мають право на допомогу, але не отримали одну або кілька виплат за період з червня по листопад, отримають усі виплати одноразовим платежем (за всі попередні місяці) у грудні 2022 року. Якщо Ви підпадаєте під цю категорію, Вам, тим не менш, рекомендується зареєструватися в Управлінні праці, щоб продовжувати отримувати виплати від Управління праці, соціальних справ і сім’ї.

Управління праці, соціальних справ та сім’ї не несе відповідальності за виплати до грудня 2022 р. ЮНІСЕФ безпосередньо зв’яжеться для проведення оцінки з особами, внесеними МОМ до списків для оцінки, але якi не пройшли оцінку в попередній період. Ті, що будуть визнанi правомочними, отримають від ЮНІСЕФ виплати одноразовим платежем заднім числом.

Подальші інструкції з реєстрації в Управлінні праці, соціальних справ і сім’ї будуть надані при безпосередньому спілкуванні під час оцінки відповідності вимогам.

Більш детальну інформацію дивіться тут

FAQ Transition of Carer’s Grant to MoLSAF_UKR

27110A_leták UA – ds_ANK new UKR

27110A_Otázky_dotácia UA ds_ANK new_UKR


УВКБ ООН та ЮНІСЕФ продовжує можливість для вразливих категорій біженців з України зареєструватися для отримання одноразової грошової допомоги на зимові потреби (Січень)

(ЗВЕРНІТЬ УВАГУ, ЩО ЦЯ ПРОГРАМА ЗАКІНЧИЛАСЯ!)

З метою підтримки вразливих українських сімей, окремих осіб, осіб без громадянства та громадян третіх країн, які постраждали внаслідок війни в Україні, які не були зареєстровані для одноразової грошової допомоги на зимові потреби у листопаді 2022 року, УВКБ ООН та ЮНІСЕФ у винятковому порядку продовжить реєстрацію на отримання одноразової екстреної грошової допомоги на зимові потреби до 20 січня 2023 року.

Це буде одноразова виплата у розмірі 150 євро на особу, максимум 400 євро на сім’ю. Виплата буде здійснена через Ваш словацький банківський рахунок або Western Union у січні 2023 року.

Біженці [odidenec], які не зареєструвалися в УВКБ ООН або не верифікували свої дані в базі даних УВКБ ООН, можуть звернутися до пунктів реєстрації УВКБ ООН з 29 листопада 2022 року по 20 січня 2023 року, якщо вони відповідають певним критеріям. Будь ласка, уважно ознайомтеся з наведеними нижче критеріями, які повинні бути виконані в сукупності, перш ніж звертатися до УВКБ ООН для реєстрації:

• Громадяни України, особи без громадянства або громадяни третіх країн, які втекли з України та в’їхали до Словаччини 24 лютого 2022 року або пізніше (принаймні один член сім’ї повинен був втекти на цю дату або пізніше);
ТА
• які мають статус тимчасового захисту [odidenec] або подали заяву про надання притулку в Словаччині;
ТА
• які ще не зареєструвалися в УВКБ ООН для отримання одноразової грошової допомоги на зимові потреби або не верифікували свої дані в базі даних УВКБ ООН.

На додаток до вищезазначеного, заявник, який має право на отримання допомоги, повинен належати принаймні до ОДНІЄЇ з наступних категорій:

• Самотні батьки або опікун з однією чи кількома дітьми;
АБО
• Літня людина (60+);
АБО
• Особа з підтвердженими особливими потребами (наприклад, особа з посвідченням інвалідності; особа з медичним висновком, що підтверджує серйозний стан здоров’я; самотня жінка, яка перебуває в групі ризику, наприклад, самотня вагітна жінка). Специфічні потреби будуть розглядатися на індивідуальній основі.

Будь ласка, візьміть з собою: (i) документ про тимчасовий захист [odídenec]; (ii) паспорт; (iii) словацький номер телефону; (iv) український ідентифікаційний/податковий номер; (v) свідоцтва про народження дітей; (vi) номер словацького банківського рахунку (IBAN) (якщо він у вас є).

Зверніть увагу, що діти повинні бути присутніми при реєстрації. 

Примітка: Сім’ї, які зареєстровані в Червоному Хресті, не можуть реєструватися в УВКБ ООН.

Додаткова офіційна інформація буде розміщуватися на цьому телеграм-каналі. Будь ласка, поширюйте її далі.

У разі виникнення сумнівів, будь ласка, зверніться до одного з пунктів реєстрації. Локації можна знайти тут.

Більш детальну інформацію про підтримку УВКБ ООН та ЮНІСЕФ  українських сімей одноразовою допомогою на зимові потреби можна знайти за цим посиланням: UNHCR_UNICEF Winterization Support January_UKR