Права та обов’язки

Права осіб, які шукають притулок

Ваші права та обов’язки детально викладені у Федеральному законі “Про біженців” і включають, зокрема, право на професійного перекладача і термінову медичну допомогу. На термін дії Вашого свідоцтва про розгляд клопотання про визнання біженцем по суті (СБ), Ви маєте право на отримання поліса обов’язкового медичного страхування (ОМС), що надає Вам можливість користуватися безоплатним медичним обслуговуванням у поліклініках за місцем проживання. Для цього Вам необхідно звернутися до страхових компаній, що працюють за системою обов’язкового медичного страхування.

Так само, якщо Ви перебуваєте в особливо вразливій ситуації і звертаєтеся з клопотанням про надання статусу біженця (СБ), Ви можете звернутися із заявою про розміщення до Центру тимчасового розміщення (ЦТР) МВС Росії.

Усі діти мають право на навчання в школі незалежно від статусу або наявності міграційного обліку (реєстрації) на території Російської Федерації.

Ваш головний обов’язок – дотримуватися положень законодавства Російської Федерації. Більш детальну інформацію можна отримати на сайті https://мвд.рф, під час консультацій зі співробітником у підрозділі з питань міграції територіального органу МВС Росії або за номером безкоштовного телефону гарячої лінії 102.

Права та обов’язки осіб, які отримали статус біженця (СБ) або тимчасовий притулок (ТП)

Ваші права та обов’язки детально викладені у Федеральному законі “Про біженців”. Важливо знати, що ви маєте право на безоплатну медичну допомогу в медичному закладі за місцем проживання. Для цього Вам необхідно звернутися до страхової медичної організації та отримати поліс обов’язкового медичного страхування (ОМС).

Ви також маєте право на роботу без спеціального дозволу.

 Якщо Ви перебуваєте в особливо вразливій ситуації, Ви можете клопотати про розміщення в Центрі тимчасового розміщення (ЦТР) МВС Росії.

Усі діти мають право на навчання в школі незалежно від статусу або наявності міграційного обліку (реєстрації) на території Російської Федерації.

Статус біженця дає право на звернення за громадянством Російської Федерації після закінчення одного року з моменту визнання біженцем. Статус тимчасового притулку дає можливість звернутися за отриманням дозволу на тимчасове проживання з більш тривалим терміном дії

Ви зобов’язані дотримуватися законодавства Російської Федерації і Вам необхідно стати на міграційний облік у територіальних органах МВС Росії за місцем перебування. У разі недотримання вимог міграційного обліку, Ви можете бути піддані адміністративним санкціям, наприклад, штрафу. Більш детальну інформацію Ви можете отримати під час консультації в підрозділі з питань міграції територіального органу МВС Росії або на офіційному сайті.

Що робити, якщо Вас зупинила або затримала поліція?

Якщо Вас затримала або зупинила поліція, не підписуйте жодних документів, якщо Ви не розумієте їхнього змісту.

Оплата штрафу “на місці” вважається хабарем і може стати приводом до кримінального переслідування обох сторін!

Попросіть поліцейського представитися, назвати своє звання і пред’явити документи. Якщо можливо, запишіть ім’я, звання та номер відділення. Адміністративне затримання не повинно перевищувати 3 годин, однак строк може бути продовжено до 48 годин, якщо необхідно перевірити документи, що посвідчують особу, або уточнити обставини правопорушення.

Переконайтеся, що адміністративний протокол містить детальну інформацію про відділення поліції, про співробітника поліції, який займається Вашою справою, і деталі правопорушення на випадок оскарження.

Ви маєте право на присутність адвоката і перекладача. Також Ви маєте право не підписувати протокол та інші процесуальні документи, складені всупереч Вашим вимогам про присутність перекладача і захисника.

У разі зловживання повноваженнями та/або інших незаконних дій співробітників правоохоронних органів необхідно повідомити про це до найближчого відділку поліції або за телефоном гарячої лінії 102.


Додаткова інформація