Закриття представництва УВКБ ООН в Яссах 

УВКБ ООН вирішило закрити свій офіс в Яссах з 22 грудня 2023 року. УВКБ ООН залишається відданим справі підтримки біженців з України в Румунії, тому повіти Ясси та Неамет будуть охоплені Сучавським місцевим офісом УВКБ ООН. Також продовжать надавати допомогу біженцям такі партнери як FONSS/Центр “Ніколіна” та CNRR.  Повіти Васлуй та Бакеу будуть підпорядковані місцевому представництву УВКБ ООН у Галаці.  

У 2024 році УВКБ ООН продовжить активну взаємодію з місцевими суб’єктами через різні механізми координації захисту. УВКБ ООН також підтримуватиме надання інформації та братиме участь у моніторингу захисту в чотирьох повітах, які постраждали від закриття офісу (Ясси, Васлуй, Бакеу та Неамет), а також в інших формах допомоги та втручань через свої програми та програми партнерів. УВКБ ООН підтримуватиме зв’язок зі спільнотою біженців через свою національну гарячу лінію, організовуючи дискусії у фокус-групах, а також підтримуючи механізми зворотного зв’язку та подання скарг. Уся нова інформація буде своєчасно публікуватися на нашому Telegram-каналі та веб-сторінці “Допомога”.  


Коли закриється Представництво УВКБ ООН в Яссах?

 Офіс закриється 22 грудня 2023 року. 


Чому офіс УВКБ ООН в Яссах закривається?

Присутність УВКБ ООН у Румунії зміниться у 2024 році, але закриття офісу не означає припинення реагуванняУВКБ ООН продовжуватиме надавати допомогу безпосередньо та через партнерів у повітах, що перебувають у зоні ризику.
За жудеці Ясси та Неамт відповідатиме Сучавський місцевий офіс УВКБ ООН.
Жудеці Васлуй та Бакэу перебуватимуть у зоні відповідальності Галацького місцевого офісу УВКБ ООН 
 


Де знаходиться найближчий офіс УВКБ ООН в Яссах, Бакеу, Васлуй або П'ятра-Нямц?

Найближчий офіс УВКБ ООН до Ясс та П’ятра-Нямц знаходиться в Сучаві  

  • Сучава: Strada Mihail Sadoveanu 9A. Номер телефону: 0730295548. Працює 5 днів на тиждень (понеділок-п’ятниця) з 9:00 до 17:00. Закрито на вихідних. 

Найближчий офіс УВКБ ООН до міст Васлуй та Бакеу знаходиться в Галаці 

  • Галац: Strada Movilei 2-8, Galati. Номер телефону: 0724445274. Відкрито 5 днів на тиждень (понеділок-п’ятниця) з 9:00 до 17:00. Закрито на вихідних.

Як я зможу зв'язатися з УВКБ ООН у майбутньому?

Якщо Ви хочете звернутися до УВКБ ООН з приводу його роботи та послуг, у тому числі з будь-якими скаргами чи повідомленнями, Ви можете скористатися наступними способами 

  • Електронна пошта:[email protected]
  • Гаряча лінія: +40 723 653 651 (this number is also available for WhatsApp and Telegram)
    • Онлайн-форма зворотного зв’язку та звітності УВКБ ООН в Румунії: https://enketo.unhcr.org/x/ZgRe2M4F  або відскануйте наведений нижче QR-код:

Делікатні скарги, такі як звинувачення в корупції, хабарництві, експлуатації, шахрайстві, сексуальному насильстві або сексуальному зловживанні чи експлуатації щодо співробітників УВКБ ООН, слід надсилати на цю електронну адресу: [email protected]

Ви також можете звернутися до офісів УВКБ ООН або до реєстраційних центрів, вказаних нижче: 

  • Бухарест: У павільйоні G5 ROMEXPO – bulevardul Marasti 65-67. Номери телефонів: 0724445293/40724745515 Відкрито 5 днів на тиждень (понеділок-п’ятниця) з 9:00 до 17:00. Закрито на вихідних.
  • Брашов: strada Bogdan Petriceicu Hasdeu, no. 13, Brașov. Номер телефону: 0753393208Відкрито 5 днів на тиждень (понеділок-п’ятниця) з 9:00 до 17:00. Закрито на вихідних.
  • Галац: strada Movilei 2-8, Galati. Номер телефону: 0724445274. Відкрито 5 днів на тиждень (понеділок-п’ятниця) з 9:00 до 17:00. Закрито на вихідних. 
  • Сучава: strada Mihail Sadoveanu 9A. Phone number: 0730295548. Працює 5 днів на тиждень (понеділок-п’ятниця) з 9:00 до 17:00. Закрито на вихідних.

Чи буде УВКБ ООН надавати якісь послуги у повітах Васлуй, Бакяу, Неамт та Ясси після закриття офісу в Яссах?

У 2024 році УВКБ ООН підтримуватиме партнерські відносини з ЦентромНіколіна“, яким керують FONSS та CNRR в Яссах, для надання послуг біженцям.
УВКБ ООН в Сучаві продовжить реагування УВКБ ООН в повітах Неамет та Ясси, здійснюючи моніторинг захисту та надаючи грошову допомогуОфіс УВКБ ООН у Галаці продовжить діяльність УВКБ ООН у повітах Бакеу та Васлуй, здійснюючи моніторинг захисту та надаючи грошову допомогу.
Обидва офіси продовжать моніторинг прибуття біженців та шукачів притулку вздовж молдовсько-румунського кордону.


Де ми можемо отримати інформацію про послуги УВКБ ООН та інших партнерів?

Ви можете знайти інформацію про постачальників послуг, включаючи УВКБ ООН, на наступних веб-сайтах: 


Чи вплине закриття офісу на мою раніше затверджену фінансову допомогу?

Ні, закриття офісу не вплине на фінансову допомогу УВКБ ООН для біженців, які мають на неї право