Працевлаштування

Якщо ви шукаєте роботу або працюєте в Румунії, дуже важливо знати свої трудові права. Незалежно від вашої національності або правового статусу, ви маєте законне право на безпечне, справедливе і здорове робоче середовище.

Якщо ви або ваші родичі/друзі зіткнулися з трудовими порушеннями або трудовою експлуатацією, будь ласка, відвідайте цю сторінку:
https://help.unhcr.org/romania/tips-on-staying-safe/accessing-safe-and-dignified-employment/

Громадяни України мають право на працевлаштування в Румунії на тих самих умовах, що й громадяни Румунії, без необхідності отримання дозволу на працевлаштування або довгострокової робочої візи. Якщо вам потрібна підтримка у підготовці до працевлаштування або пошуку роботи (наприклад, допомога в пошуку роботи, написанні резюме, консультації щодо трудових прав і законів тощо), ви можете звернутися до наведених нижче організацій.

Державні служби зайнятості

Послуги:
Після реєстрації в ANOFM громадяни України мають безкоштовний доступ до державних послуг з працевлаштування. Більше інформації про ці послуги можна знайти тут. ANOFM має веб-сайт вакансій https://www.anofm.ro/ , де ви можете переглянути доступні вакансії . Курси румунської мови також доступні в деяких офісах Державної служби зайнятості. Більше інформації про те, як отримати доступ до цих курсів, можна знайти на веб-сайті румунського уряду тут.

Місцезнаходження та контактна інформація:
Державні центри зайнятості діють на території всієї країні. Ви можете знайти їхні адреси та контактні дані тут.

На сайті ANOFM ви можете знайти інструкцію про те, як отримати доступ до їхніх послуг:
www.anofm.ro/?idpostare=28529 
Путівник доступний англійською, румунською, українською, російською та арабською мовами.

Jobs for Ukraine

Послуги:
Jobs for Ukraine – це проект, який полегшує доступ до можливостей працевлаштування через онлайн-платформу вакансій (доступну тут) та офлайн-послуги підтримки, такі як кар’єрне консультування (в тому числі написання резюме), підготовка до працевлаштування, семінари з підтримки підприємництва та ярмарки вакансій.

Місцезнаходження:
Центр розташований у Бухаресті, але деякі заходи проводяться по всій країні.

Контактна інформація:
Більше інформації про послуги Jobs for Ukraine можна знайти на їхньому веб-сайті (доступний за посиланням). Ви можете бути в курсі нових вакансій та інших заходів через їхній Telegram-канал (доступний за посиланням), а також зв’язатися з ними за телефоном +40 744 221 224 / [email protected].

Ateliere Fara Frontiere (AFF)

Послуги:
AFF допомагає підготувати людей до працевлаштування та зв’язати їх з ринком праці. Послуги підтримки включають консультування з питань кар’єри, взаємодію з роботодавцями, пошук роботи, юридичні консультації, культурні заходи та доступ до мовних курсів.

Місцезнаходження:
Офіс розташований у Бухаресті.

Контактна інформація:
Більше інформації про послуги AFF можна знайти на їхньому сайті або зателефонувати за номером [email protected] / +40 314 259 010.
Ви також можете підійти до їхньої стійки в Центрі послуг для біженців RomExpo. Адреса: Bulevardul Expozitiei 2, 012 103, Sector 1, Bucharest

HEKS EPER

Послуги:
HEKS EPER допомагає шукачам роботи знайти роботу за допомогою різних заходів: здійснює консультування з питань кар’єри; надає посередницькі послуги з пошуку та направленню на роботу; надає можливість проходження мовних курсів; сприяє визнанню кваліфікації.  

Місцезнаходження
Офіс розташований у Клужі.

Контактна інформація:
Більше інформації про послуги HEKS EPER можна знайти на їхньому сайті, Telegram каналі, Facebook або зверніться за адресою [email protected].


У мене немає документів, що підтверджують мою професійну кваліфікацію або досвід роботи, що мені робити?

Громадяни України, які не мають документів, що підтверджують їхню професійну кваліфікацію або досвід роботи, необхідний для виконання роботи, можуть бути прийняті на роботу строком на 12 місяців з можливістю продовження цього строку на шестимісячні періоди до одного року на підставі заяви, поданої роботодавцю разом з декларацією (доступна тут Румунською або Українською), заявивши, що (i) вони відповідають умовам професійної кваліфікації та досвіду роботи, необхідним для роботи, на яку вони будуть найняті, і (ii) вони не мають судимості, несумісної з діяльністю, яку вони мають намір здійснювати в Румунії. Афідевіт не застосовується до деяких професій, таких як лікарі, стоматологи, фармацевти, фельдшери, акушерки, ветеринари, архітектори тощо. Для визнання кваліфікацій у цих галузях, а також для отримання додаткової інформації та рекомендацій слід звернутися до Центру визнання кваліфікацій(CNRED).