Часті питання

Що таке міжнародний захист?

Міжнародний захист – це широко використовувана фраза в законодавстві Європейського Союзу, яка відноситься як до статусу біженця, так і до статусу додаткового захисту. Особа, яка клопоче про надання притулку в Румунії, шукає міжнародного захисту від переслідування або серйозної шкоди у своїй рідній країні.

Хто такий біженець?

Біженець – це той, хто знаходиться за межами своєї країни походження і не може повернутися, тому що у нього є обґрунтований страх переслідування з причин раси, релігії, національності, приналежності до певної соціальної групи або політичних переконань.

Статус біженця – це форма міжнародного захисту, яка надається людям, які потрапили в одну з вищезазначених ситуацій.

Що таке додатковий захист?

Додатковий захист – це ще одна форма міжнародного захисту, що доповнює статус біженця. Це означає, що хтось не може бути повернутий в країну свого походження або звичайного проживання, тому що він стикається з реальним ризиком серйозної шкоди.

Серйозна шкода означає (i) смертну кару або страту; (ii) тортури або нелюдське поводження або покарання, що принижує гідніть; (iii) серйозну та індивідуальну загрозу життю через невибіркового насильства в ситуації Міжнародного або внутрішнього збройного конфлікту.

Що таке особа без громадянства?

Міжнародно-правове визначення особи без громадянства – це “особа, яка не вважається громадянином жодної держави відповідно до законодавства такої держави”. Простіше кажучи, це означає, що особа без громадянства не має громадянства будь-якої країни. Деякі люди народжуються без громадянства, але інші стають без громадянства.

Безгромадянство може виникати з кількох причин, включаючи дискримінацію щодо певних етнічних або релігійних груп або за ознакою статі; поява нових держав і передачу території між існуючими державами; і прогалини в законах про громадянство.

Чи можу я подати заяву на отримання міжнародного захисту, якщо я не маю громадянства?

Так, ви можете подати заяву про надання притулку в Румунії, якщо ви є особою без громадянства і не можете повернутися в країну свого звичайного проживання з міркувань захисту. Потім ваша заява буде розглянута щодо вашої країни звичайного проживання, тобто країни, в якій ви раніше проживали.

Що означає невидворення?

Цей принцип означає, що румунська влада не може депортувати або будь-яким чином повертати будь-яку особу на територію, де (а) життя або свобода цієї особи будуть перебувати під загрозою з причин раси, релігії, національності, приналежності до певної соціальної групи або політичних переконань або (б) існує серйозний ризик того, що ця особа буде піддана смертній карі, тортурам або іншому нелюдському поводженню або покаранню, або такому, що принижує гідність.

Що робити, якщо у мене є інвалідність та/ або інші особливі потреби?

Ви повинні якомога швидше поінформувати органи з надання притулку, Генеральну інспекцію з імміграції, про будь-яку інвалідність або інші особливі потреби, які у вас можуть бути, щоб, де це можливо, вони могли задовольнити ваші потреби.

Де я перебуватиму під час процедури надання притулку?

Вам буде запропоновано проживання в одному з 6 регіональних приймальних центрів, однак, якщо у вас є фінансові кошти, щоб утримувати себе, ви можете вільно жити в іншому місці.

Чи може УВКБ ООН дати мені юридичну консультацію?

На жаль, через обмежені ресурси і характер нашої ролі в Румунії УВКБ ООН може надати лише обмежену підтримку щодо окремих випадків. З усім тим, ми працюємо з партнерами з НУО, які пропонують безкоштовні юридичні консультації по всій країні.