توافقنامه خدمات واتساپ سازمان یو.ان.اچ.سی.آر اندونزی

لطفاً بیانیه حریم خصوصی، شرایط و ضوابط عمومی حاکم بر خدمات واتساپ سازمان یو.ان.اچ.سی.آر اندونزی را مطالعه کنید. متن این سند خلاصه و ترجمه شده است تا دسترسی به آن آسانتر باشد، ولی از نظر قانونی قابل اجرا نیست. سند حقوقی آن نیز در اینجا به زبان انگلیسی موجود است. توجه داشته باشید که در سند تنظیم شده به زبان انگلیسی خواسته شده تا برای انجام برخی اقدامات پیام خود را به زبان انگلیسی ارسال کنید، برای مثال: از کلمات “STOP” و “ERASE” برای جلوگیری از دریافت پیام و پاک کردن دادههای خود استفاده کنید. هنگام استفاده از این سرویس در کشوری که ساکن آن هستید، لطفاً از کلماتی که در این سند ترجمه شده تعیین شدهاند یا گزینههای دیگر که به زبان انتخابی شما ارائه شدهاند استفاده کنید. 

در اولین تعامل با این سرویس، صریحا از شما درخواست میشود که توافقنامه کابر و شرایط و ضوابط همرا آن را بپذیرید. 

با اعلام پذیرش خود هنگام درخواست از طریق این سرویس، شما تایید میکنید که شرایط را فهمیدهاید و با سازمان یو.ان.اچ.سی.آر وارد توافق لازمالاجرا قانونی میشوید. 

بیانیه حریم خصوصی  

۱. اطلاعات شخصی  

استفاده از خدمات واتس‌اپ سازمان یو.ان.اچ.سی.آر اندونزی، یعنی پذیرش سپردن برخی اطلاعات شخصی به یو.ا.ان.اچ.سی.آر که برای کارکرد صحیح این سرویس و توانایی پاسخ‌دهی آن به پیام‌ها و سوالات شما لازم هستند. این خدمات از سیاست محافظت از داده‌های شخصی افراد وابسته با سازمان یو.ان.اچ.سی.آر (سیاست حفاظت از اطلاعات یو.ان.اچ.سی.آر) پیروی می‌کند. هر وقت که بخواهید، می‌توانید با سلب اجازه، یو.ان.اچ.سی.آر را از دسترسی و استفاده اطلاعات خود باز دارید. می‌توانید استفاده از این خدمات را متوقف کنید، و همچنین درخواست نمائید تا کلیه اطلاعاتی که از این طریق به اشتراک گذاشته‌اید حذف شوند.

سازمان یو.ان.اچ.سی.آر داده‌های شما را بطور ایمن ذخیره کرده و فقط با تعدادی از کارمندان شرکت فن‌آوری همکار ما ـ پرااِکلت- که در اجرای سرویس واتس‌اپ یو.ان.اچ.سی.آر اندونزی از ما پشتیبانی می‌کند به اشتراک خواهد گذاشت. چون این سرویس از نرم‌افزار واتس‌اپ استفاده می‌کند، لذا نرم‌افزار واتس‌اپ نیز اطلاعاتی دریافت خواهد کرد، ولی این موضوع جدا از این سرویس بوده و شامل شرایط و ضوابطی می‌شود که شما هنگام شروع به استفاده از نرم افزار واتس‌اپ با آنها موافقت کرده‌اید. داده‌های جمع‌آوری شده، ذخیره شده و به اشتراک گذاشته شده به شرح ذیل است:   

نوع اطلاعات  چگونگی جمع‌آوری اطلاعات شما با چه کسانی به اشتراک گذاشته می‌شوند 
شماره تلفن بطور خودکار از پروفایل کابر دریافت می‌شود واتس‌اپ ، پرااِکلت ، یو.ان.اچ.سی.آر 
اسم پروفایل  بطور خودکار از پروفایل کابر دریافت می‌شود واتس‌اپ ، پرااِکلت ، یو.ان.اچ.سی.آر 
فراداده‌های اتصال شما(IMEI, MAC, IP) بصورت خودکار از طریق تلفن همراه کابر و اتصال مورد استفاده ثبت می‌شود واتس‌اپ 
محتوای پیام  اطلاعات خاص ارسالی توسط کاربر، شامل عکس‌ها، فیلم‌ها و فایل‌های صوتی پرااِکلت ، یو.ان.اچ.سی.آر 

این داده‌ها بصورت خودکار دریافت شده و لازم نیست شما اقدامی برای به اشتراک گذاشتن آنها انجام دهید. ممکن است داده‌های دیگری به نرم افزار واتس‌اپ ارسال شوند که بستگی به حساب شخصی و تنظیمات دستگاه شما هنگام استفاده از نرم افزار واتس‌اپ دارد. برای کسب اطلاعات در مورد مدت زمان ذخیره شدن داده‌هایتان به بند شماره ۷ ذیل مراجعه کنید. 

۲. چرا سازمان یو.ان.اچ.سی.آر اطلاعات شما را جمع‌آوری و از آنها استفاده می‌کند؟  

با جلب رضایت شما، یو.ان.اچ.سی.آر از داده‌های شخصی شما فقط برای ارائه خدمات واتس‌اپ به شرح ذیل اقدام می‌کند. 

نوع داده‌ها  چرا نیازمند دسترسی به اطلاعات شما هستیم 
شماره تلفن و نام کاربری  برای پیگیری درخواست‌های‌ شما بصورت مستقیم و اطمینان از ارائه مناسب‌ترین پاسخ به درخواست‌های شما، در صورت لزوم جزئیات تماس شما با ارگان‌های خدمات‌رسان مربوطه یا تیم‌های دیگر در داخل سازمان یو.ان.اچ.سی.آر به اشتراک گذاشته خواهد شد. اگر گزینه‌ دیگری در دسترس نباشد، ترجیجاً سازمان یو.ان.اچ.سی.آر از این سرویس واتس‌اپ برای توضیع نسخه اکلترونیکی مدارکی که امکان ارسال نسخه فیزیکی آنها فراهم نیست استفاده کند. قبل از ارسال مدارک ابتدا این موضوع با شما در میان گذاشته خواهد شد.
محتوای پیام  برای ارائه اطلاعات درست و بموقع و پشتیبانی خدماتی که شما از طریق سرویس واتس‌اپ سازمان یو.ان.اچ.سی.آر درخواست کرده‌اید 

 پرااِکلت، شرکت فن‌آوری همکارسازمان یو.ان.اچ.سی.آر برای پشتیبانی از یو.ان.اچ.سی.آر جهت اجرای این سرویس با دریافت / ارسال پیام‌های کاربران به یو.ان.اچ.سی.آر و بالعکس و فراهم کردن امکان ارسال پاسخ‌های خودکار بر اساس محتوای دریافتی به همین اطلاعات دسترسی خواهد داشت.  

علاوه بر این، سازمان یو.ان.اچ.سی.آر و شرکت پرااِکلت اقدام به جمع‌آوری اطلاعات بی‌نام (اطلاعاتی که هیچ کس قادر به تشخیص هویت شما بر اساس آنها نخواهد بود) درمورد نحوه استفاده شما از این سرویس خواهند کرد. این اطلاعات برای بررسی و بهبود کارآیی نرم افزاراستفاده خواهند شد.  

سازمان یو.ان.اچ.سی.آر یا شرکت فن‌آوری همکار سازمان، اطلاعات شما را  در قبال هیچ چیزی نفروخته و از آن به جز در موارد ذکر شده در بالا استفاده غیر نخواهد کرد یا قبل از کسب اجازه شما با هیچ شخص سومی در میان نخواهد گذاشت.  

۳. امنیت داده های شما

سازمان یو.ان.اچ.سی.آر و شرکت فن‌آوری همکار، پرااِکلت، اطلاعات شخصی شما، شامل اطلاعات دریافتی از طریق رمزگذاری واتس‌اپ و ذخیره سازی امن درحافظه دیجیتال مربوطه به سازمان یو.ان.اچ.سی.آر که فقط یو.ان.اچ.سی.آر به آن دسترسی دارد، را بصورت ایمن و محرمانه نگهداری خواهند کرد. به عنوان یک سازمان بین‌المللی، سازمان یو.ان.اچ.سی.آر از حقوقی برخوردار است که به حفظ داده‌های شما در مقابل دولت‌ها و دیگران که اجازه دسترسی به آن را ندارند منجر می‌شود.  

۴.محرمانه بودن داده های شما  

سازمان یو.ان.اچ.سی.آر برای محرمانه نگه‌داشتن و ایمن ماندن اطلاعاتی که شما به اشتراک می‌گذارید قوانین سختگیرانه‌ای دارد، وتضمین می‌کند که کسی بدون اجازه به آنها دسترسی پیدا نکنند. اطلاعات شما فقط توسط کارمندان یو.ان.اچ.سی.آر که منحصراً در حیطه سرویس واتس‌اپ یو.ان.اچ.سی.آر اندونزی کار می‌کنند مشاهده خواهند شد تا آنها بتوانند به درخواست‌های شما جواب بدهند یا از کارکرد پاسخ‌های خودکارمطمئن شوند. کارمندان ویژه شرکت فن‌آوری همکار یو.ان.اچ.سی.آر ،پرااِکلت نیز به این اطلاعات دسترسی خواهند داشت. تمام این کارمندان از قوانین حفظ اطلاعات شما بصورت محرمانه و ایمن پیروی می‌کنند. 

۵.اشتراک‌گذاری اطلاعات شما  

سازمان یو.ان.اچ.سی.آر اطلاعات شخصی شما را بدون جلب رضایت و کسب اجازه شما (رضایت نامه) با هیچ شخص یا نمایند دیگری به اشتراک نمی‌گذارد ( به غیر از واتس‌اپ و پرااِکلت که در بند ۱در بالا به آنها اشاره شد). برای کارکرد درست این سرویس، داده‌های شما به نرم‌افزار واتس‌اپ ارسال خواهند شد، ولی آنها محتوای پیام شما را نخواهند دید. محتوای پیام شما را کارمندان ویژه یو.ان.اچ.سی.آر این خدمات مشاهده خواهند کرد. شریک فن‌آوری یو.ان.اچ.سی.آر، پرااِکلت نیز به محتوای پیام شما دسترسی پیدا خواهند کرد که این امر برای اطمینان از کارکرد سرویس است. در صورت لزوم، قبل از ارسال اطلاعات شما با دیگر کارمندان یو.ان.اچ.سی.آر یا سازمان‌های همکار یو.ان.اچ.سی.آر برای پیگیری درخواست یا پرونده شما، از شما کسب اجازه خواهد شد. 

۶.به اشتراک گذاری اطلاعات برای پیشگیری از آسیب ، گزارش افراد گمشده یا پیروی از قوانین بین المللی  

اگر دلیل قانع‌کننده‌ای وجود داشته باشد که به اشتراک گذاشتن اطلاعات از مرگ یا آسیب جدی شما و اعضای خانواده شما پیشگیری‌ کند، منجر به پیدا کردن پناهندگان یا آوارگانی که قبلا مفقودالاثر گزارش شده‌اند بشود یا باعث جلوگیری از نقض قوانین بین‌المللی گردد، سازمان یو.ان.اچ.سی.آر می‌تواند اطلاعات شما را با دیگران در میان بگذارد. 

۷.انصراف از سرویس و حذف اطلاعات شما  

هر زمان که بخواهید می‌توانید به استفاده از این سرویس خاتمه دهید و درخواست کنید تا اطلاعات شما از سیستم  یو.ان.اچ.سی.آر پاک شوند. برای انصراف از این سرویس، عبارت “STOP” را ارسال کنید، دیگر پیامی دریافت نخواهید کرد. برای درخواست حذف و پاک‌ سازی اطلاعات و مکالمات خود، عبارت “ERASE” را به این سرویس ارسال کنید. از شما درخواست می‌شود که درخواست انصراف و حذف اطلاعات خود را تایید کنید. پاک‌ سازی اطلاعات شما ممکن است ۱۰ روز طول بکشد ولی ما سعی می‌کنیم در اسرع وقت به آن رسیدگی کنیم.  

اطلاعات شما از آخرین باری که از سرویس استفاده کرده اید حداکثر ۳۶۵ روز نگهداری و پس از آن حذف می شود؛ بجز داده‌های ناشناس که به منظور بررسی نحوه کارکرد این سرویس گردآوری می‌شوند. برای استفاده مجدد از این سرویس بعد از انصراف و حذف اطلاعات‌تان، می‌توانید دوباره با سرویس تماس گرفته و مانند بار اول  موافقت‌نامه جدیدی ارائه دهید

۸.درخواست اطلاعات شما

اگر می‌خواهید بدانید که سازمان یو.ان.اچ.سی.آر از طریق این سرویس چه نوع اطلاعات شخصی در مورد شما جمع‌آوری کرده است، همیشه می‌توانید از یو.ان.اچ.سی.آر درخواست کنید تا اطلاعات جمع‌اوری شده را به شما بدهد. برای این منظور عبارت “MY DATA” را به سرویس واتس‌اپ ارسال کنید. 

۹. بیان مشکلات و نگرانیها 

سازمان یو.ان.اچ.سی.آر برای پاسخگویی به نگرانی‌های شما درخصوص استفاده از این سرویس، خصوصاً در مورد حفظ حریم خصوصی شما، تا حد ممکن همکاری خواهد کرد. اگر اعتقاد دارید که ما از طریق کانال ارتباطی مندرج در بند ۸ نتوانسته‌ایم به شما کمک کنیم، یا اگر شکایت، اظهار نظر و مشکل دیگری دارید، می‌توانید در مکانیزم رسیدگی به شکایات داخلی ما شکایت‌نامه تنظیم کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مکانیزم، لطفاً با ایمیل [email protected]  تماس گرفته و جزئیات نحوه اعلان شکایت خود را درخواست کنید. 

۱۰. گزارش اعمال تغییرات 

حق اعمال هر گونه تغییردراین سیاست حریم خصوصی همیشه نزد سازمان یو.ان.اچ.سی.آر محفوظ است. هر زمانی که تغییری اعمال شود به اطلاع شما رسانید می‌شود، برای تداوم استفاده از این سرویس شما باید با شرایط جدید موافقت کنید. 

شرایط و ضوابط کلی

برای استفاده از سرویس واتس‌اپ سازمان یو.ان.اچ.سی.آر اندونزی باید با همه موارد زیر موافقت نمائید. 

۱.استفاده از سرویس واتس‌اپ سازمان یو.ان.اچ.سی.آر اندونزی

برای استفاده از خدمات واتس‌اپ یو.ان.اچ.سی.آر اندونزی، باید موارد زیر بپذیرید. بخاطر داشته باشید که این شرایط مجزای از شرایط ارائه خدمات نرم افزار واتس‌اپ می‌باشند که برای استفاده از این نرم‌افزار واتس‌اپ با آنها موافقت کرده‌اید.  

  • در مورد رابطه خود با کاربر دیگر اطلاعات نادرست ندهید. 
  • هیچ نوع اطلاعات شخصی خود یا دیگران را به اشتراک نگذارید ، مگر اینکه صراحتاً از شما درخواست شود. 
  • درصورتی که اپراتورهای گفتگو برای بررسی نوع خدمات موجود برای شما درخواست اطلاعات می‌کنند ، و شما تصمیم به ارسال این اطلاعات می‌گیرید، ‌لطفاً تا حد امکان از درستی اطلاعات خود اطمینان پیدا کنید. 
  •  لطفاً از بکاربردن هر نوع واژهای زشت، تبعیض‌آمیز و توهین‌آمیز پرهیز کنید. 
  • شما مجاز به فروش هیچ‌گونه اطلاعات دریافتی از این سرویس به افراد غیر نیستید و  اگر دیگران از طریق دستگاه تلفن همراه شما به این خدمات دسترسی پیدا کنند شما اجازه دریافت هزینه از آنها را ندارید. 
  • از این برنامه برای نقض مالکیت معنوی کسی استفاده نکنید (یعنی حقوق آثار هنری و فکری که شامل حق تکثیر، طرح ، حق ثبت اختراع ، علائم تجاری ، طرح بندی و اطلاعات محرمانه که ممکن است بخشی ازمحتوای شما نیز باشد)  

۲.عدم اجازه دسترسی 

سازمان یو.ان.اچ.سی.آر مجاز است (الف) در صورتی که کاربران این سرویس از زبان توهین‌آمیز استفاده کنند یا مسئولیت‌ مواردی مندرج در بالا را نپذیرند به آنها پاسخ ندهد، و/یا (ب) در صورتی که این سرویس افرادی را در معرض خطر قراردهد به کاربران اجازه دسترسی ندهد. 

۳.سلب مسئولیت

سازمان یو.ان.اچ.سی.آر تلاش می‌کند تا مطمئن شود که مندرجات ارائه شده در سرویس واتس‌اپ یو.ان.اچ.سی.آر اندونزی تا حد امکان دقیق باشند ولی اطلاعات، خصوصاً درباره بیماری کووید، دائماً در حال تغییر هستند لذا بروزرسانی اطلاعات ممکن است با تاخیر انجام شود. همچنین سازمان یو.ان.اچ.سی.آر در جایگاه نشر اطلاعات درباره کشوری به غیر از کشوری که این سرویس در آن استفاده می‌شود قرارندارد. گرچه سازمان یو.ان.اچ.سی.آر تضمینی برای عدم وجود خطا در اطلاعات منتشره نمی‌دهد، ولی پیوسته در صدد رفع خطاهایی که به سازمان گزارش شده‌اند می‌باشد. محتوای این سرویس همانگونه که هست بدون هیچ نوع ضمانتی در دسترس قرار‌می‌گیرد. سازمان یو.ان.اچ.سی.آر خصوصاً تناسب، کیفیت، به موقع بودن، درستی یا کامل‌بودن اطلاعات موجود در این سرویس را به هیچ وجه ضمانت نمی‌کند. 

با وجود استفاده از این سرویس، سازمان یو.ان.اچ.سی.آر عموماً از خدمات واتس‌اپ یا هرگونه نرم‌افزار پیام رسان دیگر حمایت نمی‌کند. تضمینی وجود ندارد که کاربر بدلیل استفاده از این سرویس به اطلاعات یا خدمات خاصی دسترسی پیدا کند. 

بکاربردن نام‌ کشورها یا سرزمین‌ها به معنای اظهارنظر یا تایید سازمان یو.ان.اچ.سی.آر از وضعیت حقوقی چنین کشور‌ها یا سرزمین‌ها، مقامات، نهادها یا مرزبندی آنها نمی‌باشد.  

۴.اطلاعات خارج از سازمان یو.ان.اچ.سی.آر 

امکان دارد این سرویس اطلاعات شرکت ارائه دهنده خدمات یا نهادهای خارج از سازمان یو.ان.اچ.سی.آر، مثل نهادهای تهیه کننده محتوی، اشخاص ثالث که اطلاعاتی در این سرویس قرارمی‌دهند، کاربر یا هر شخص یا نهادی دیگر، را در اختیار شما قرار دهد. دیگران نیز ممکن است اطلاعاتی در مورد سازمان یو.ان.اچ.سی.آر ارائه دهند. سازمان یو.ان.اچ.سی.آر اطلاعاتی را که دیگران می‌دهند تحت کنترل ندارد. یعنی اینکه سازمان یو.ان.اچ.سی.آر نمی‌تواند در مورد درستی اطلاعات دیگران اظهار نظر کند و سازمان مسول اطلاعات یا هرگونه نتیجه‌، مانند از دست  دادن یا تخریب اطلاعات بدلیل استفاده از این سرویس نیست. یو.ان.اچ.سی.آر هیچ گونه ضمانتی صادر نکرده و اکیداً هیچ گونه مسئولیتی در قبال از دست‌دادن یا تخریب که در نتیجه استفاده از این سرویس رخ داده باشد را نمی‌پذیرد. 

۵.اقدامات امنیتی 

برای امن نگه داشتن اطلاعات شما و جلوگیری از ارسال و استفاده آنها توسط افرادی که اجازه دسترسی ندارند، سازمان یو.ان.اچ.سی.آر اقدامات فنی و سازمانی اعمال خواهد کرد، ولی با توجه به وجود خطرات دائمی هنگام استفاده از ابزار دیجیتال امنیت کامل تضمین نمی‌شود.

 هنگام استفاده از واتس‌اپ، فیس‌بوک نیز داده‌های خاصی را دریافت می‌کند فارغ از اینکه از شما کاربر فیسبوک هستید یا خیر، چون فیسبوک مالک واتس‌اپ است. هیچ‌گونه مسولیتی در قبال بروز هرگونه مشکل یا استفاده غیره از اطلاعات شما توسط دیگران، یا خطرات دیگر که بدلیل استفاده از نرم‌افزارهای موبایلی شرکت‌های ثالث ایجاد می‌شوند متوجه سازمان یو.ان.اچ.سی.آر نیست.

۶.تغییرات خدمات واتس‌اپ  

سازمان یو.ان.اچ.سی.آر غالباً چگونگی عملکرد سرویس را بررسی کرده و در صورت امکان تغییراتی را برای بهبود آن اعمال می کند. با استفاده از این سرویس ، به سازمان یو.ان.اچ.سی.آر اجازه می‌دهید تا مکالمات با کاربران را بررسی کرده و در مورد نوع تغییرات و راه‌های بهبود این سرویس تصمیم بگیرد. اگر تغییرات اعمال شده بر شما، اطلاعات شما یا محتوای این توافق‌نامه تاثیری بگذارد، سازمان یو.ان.اچ.سی‌.آر به شما اطلاع خواهد داد. سازمان یو.ان.اچ.سی.آر بر اساس منابع موجود ممکن است این سرویس را تغییر بدهد یا با در نظر گرفتن شرایط  بدون اطلاع رسانی تغییراتی را اعمال کند ولی متعاقبا در مورد این تغییرات به شما اطلاع رسانی خواهد کرد.  

۷.  تماس

اگر درباره این توافق‌نامه پرسش و نگرانی دارید لطفاً عبارت  “AGREEMENT”را ارسال کنید. 

برای ارسال نظرات و پیشنهادات در مورد این سرویس ازطریق کانال‌های ارتباطی دیگر، لطفاً از طریق ایمیل[email protected]  

تماس بگیرید. 

۸. مالکیت معنوی

کلیه حقوق مالکیت معنوی مواد متعلق به سازمان یو.ان.اچ.سی.آر که از طریق این نرم افزار به اشتراک گذاشته شده‌اند، همچنان برای یو.ان.اچ.سی.آر محفوظ است مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد. بخشهایی از این داده‌ها و اطلاعات دیگر موجود در این نرم‌افزار فقط برای استفاده شخصی قابل مشاهده، دانلود، و چاپ می‌باشد ولی فروش، بازفروش یا ایجاد آثار مشابه از آنها ممنوع است.  

قبل از هرنوع استفاده غیرشخصی، ازجمله کپی‌برداری یا ترجمه بخش زیادی از مطالب متعلق به سازمان یو.ان.اچ.سی.آر منوط به صدور مجوز کتبی از طرف سازمان یو.ان.اچ.سی.آر می‌باشد.

سازمان یو.ان.اچ.سی.آر حق استفاده از گزینه‌های قانونی برای رسیدگی به هرنوع نقض این شرایط و ضوابط، از جمله نقض حقوق سازمان یو.ان.اچ.سی.آر با استفاده از نام و نشان یو.ان.اچ.سی.آر و حقوق آن سازمان در ارتباط با اطلاعات، آثار هنری، متن، ویدئو، صوت یا تصویر که از طریق این نرم افزار پخش شده است را برای خود محفوظ می‌دارد. 

۹.نام و نشان سازمان یو.ان.اچ.سی.آر (آرم) 

نام و نشان سازمان یو.ان.اچ.سی.آر در مالکیت انحصاری سازمان یو.ان.اچ.سی.آر بوده و تحت محافظت قوانین بین‌المللی قراردارند. استفاده غیر مجاز ممنوع است. بدون کسب اجازه کتبی از سازمان یو.ان.اچ.سی.آر کپی‌برداری یا تکثیر آنها به هیچ‌وجه مجاز نیست.  

۱۰.اطلاع رسانی در مورد اعمال تغییرات

سازمان یو.ان.اچ.سی.آر در انتخاب و اعمال تغییرات محتوای سرویس واتس‌اپ خود همیشه مختار است .سازمان یو.ان.اچ.سی.آر هر وقت بخواهد می‌تواند بخشی از اطلاعات سرویس واتس‌اپ یو.ان.اچ.سی.آر اندونزی را تغییر داده یا از استفاده از آن را متوقف کند، این اعمال تغییر شامل شرایط و ضوابط و زمان دسترسی  به سرویس بوده ولی محدود به آنها نمی‌شود. 

 ۱۱شرایط ویژه سازمان یو.ان.اچ.سی.آر و نحوه ابراز نگرانی

سازمان یو.ان.اچ.سی.آر بعنوان بخشی از سازمان ملل متحد دارای وضعیت ویژه‌ای است، بنابراین از آزادی و بی‌طرفی فعالیت‌های آن سازمان محافظت بیشتری می‌شود، سرویس واتس‌اپ یو.ان.اچ.سی.آر اندونزی نیز درقالب یکی از این فعالیت‌ها است. هیچ نکته‌ای در این/یا در ارتباط با این اعلامیه یا سرویس واتس‌اپ یو.ان.اچ.سی.آر اندونزی نمی‌تواند موجب سلب امتیازات و مصونیت‌‌های سازمان  یو.ان.اچ.سی.آر شود. 

۱۲. حل و فصل اختلافات

هر گونه اختلاف ناشی از این توافق‌نامه که با همکاری طرفین قابل حل نباشد به ترتیب ذیل برطرف خواهد شد: 

  • بعد از اطلاع رسانی یکی از طرفین به دیگری، این دعوی به پروسه حل اختلاف ارسال می‌شود، گرچه این امر اجباری نیست. پروسه حل اختلاف از مقررات کمیسیون ملل متحد در قانون تجارت بین‌الملل (یونسیترال)، یا در صورت توافق طرفین از دستورالعمل ‌مشابه دیگری برای حل اختلاف استفاده می‌کند . زبان مورد استناد در این فرایند زبان انگلیسی خواهد بود مگر اینکه توافق دیگری شده باشد. 
  • اگر طی مدت ۶۰ روز بعد از اطلاع رسانی یکی از طرفین به دیگری، حل اختلاف نشد، قضیه به دادگاه داوری تحت قوانین داوری یونسیترال ارجاع داده خواهد شد. برای رسیدگی به دعوی زبان انگلیسی استفاده می‌شود و این پروسه در دفتر مرکزی سازمان یو.ان.اچ.سی.آر در ژنو انجام می‌شود.  بررسی پرونده دادرسی از راه دور ( از طریق کنفرانس تلفنی یا ارسال دادخواست کتبی) امکان پذیر است.  

۱۳.پایان دادن به سرویس

سازمان یو.ان.اچ.سی.آر مجاز است هر زمانی بدون اطلاع رسانی، سرویس واتس‌اپ خود را تغییر داده یا به استفاده از آن پایان بدهد. سازمان یو.ان.اچ.سی.آر هیچگونه مسئولیتی در قبال اثرات منفی یا پیامدهای دیگر در نتیجه اعمال تغییرات یا توقف این سرویس ندارد.