آب و هوا

اکوادور دارای 3 منطقه جغرافیایی و جزایر گالاپاگوس است که هر کدام آب و هوای متفاوتی دارند. اطلاعات بیشتر را در زیر بیابید.


ساحل

هوا چطور است؟

در این منطقه استان‌های نزدیک اقیانوس آرام قرار دارند، آب و هوای ساحلی گرم و  دمای هوا تقریباً بین 25  تا 36 درجه است.

چه لباسی باید بپوشم؟

در این بخش از کشور معمولاً هوا گرم است، بنابراین پوشیدن لباس های خنک توصیه می شود.  در برخی ایام سال وزش باد و باران دارند، بنابراین معمولاً به پلیور/جاکت وشلوار نیاز دارید.  در شب نیز ممکن است وزش باد داشته باشند که هوا را خنک تر می‌کند.


ارتفاعات

هوا چطور است؟

از بخش مرکزی کشور رشته کوه‎‌های آند عبور می‌کنند و به عنوان منطقه سییرا ( Sierra) شناخته می‌شود. در اینجا هوا سرد و خشک است و دمای هوا بین 7 تا 21 درجه است. آب و هوای این منطقه متغیر است و در طول روز تغییر دما تجربه می‌کند.

چه لباسی باید بپوشم؟

توصیه می کنیم هر زمان که بیرون می روید، حتی اگر هوا آفتابی یا سرد است، یک کُت اضافی، یک چتر و یک کلاه آفتاب‌گیر به همراه داشته باشید.


شرق

هوا چطور است؟

در شرق کشور، در منطقه آمازون (Amazónica)، آب و هوا گرم و مرطوب است و می‌توانید دمایی بین 25 تا 34 درجه و رطوبت 90 درصد را تجربه کنید.

چه لباسی باید بپوشم؟

در این بخش از کشور، به دلیل  گرمای هوا، از لباس‌های خنک استفاده می‌کنند، اما در مناطق جنگلی، معمولاً از چکمه‌های لاستیکی و پیراهن‌های آستین بلند برای جلوگیری از گزش حشرات استفاده می‌شود.


گالاپاگوس

هوا چطور است؟

در جزایر گالاپاگوس (Galápagos) نیز آب و هوا گرم است و دمای هوا بین 14 تا 30 درجه می‌باشد.

چه لباسی باید بپوشم؟

همانند سواحل، در این بخش از کشور باید لباس‌های خنک بپوشید. در برخی از ایام سال وزش باد و باران بیشتر می‌شود،  بنابراین معمولاً به پلیور\ جاکت وشلوار نیاز دارید. در شب نیز ممکن است باد بوزد و هوا خنک‌تر می‌شود.