دسترسی به مراقبت‌های پزشکی برای ایدز

توجه! در اکوادور می توانید  صرف نظر از ملیت شما یا داشتن یا نداشتن مدارک به طور رایگان در سیستم بهداشت عمومی به درمان اچ آی وی دسترسی داشته باشید.

اگر گواهی تشخیص اچ آی وی خود را دارید که در هر کشوری صادر شده است، می توانید به واحد مراقبت جامع اچ آی وی مراجعه کرده و درخواست درمان کنید. برای

اگر گواهی ندارید یا مشکوک مبتلا به اچ آی وی هستید، به نزدیکترین مرکز بهداشتی مراجعه کرده و درخواست آزمایش اچ آی وی کنید.  

در صورتی که برای دسترسی به درمان اچ آی وی مشکل داشتید، برای همراهی در زمان مراجعه به سیستم بهداشت عمومی یا نیاز به مشاوره با  ACNUR تماس بگیرید.


مراقبت از افراد مبتلا به اچ آی وی

به دلیل همه گیری کووید ۱۹، وزارت بهداشت عمومی موظف است که:

·       ارائه مراقبت های سرپایی اولویت دار. می‌توانید در صورت لزوم آزمایش‌های تحلیلی کنترل و آزمایش های بار ویروسی و CD4 را انجام دهید.

·       برای تهیه داروهای خود می‌توانید به داروخانۀ مرکز جامع مراقبت به خود مراجعه کنید. اگر با توجه به اقداماتی که اورژانس بهداشتی تعیین کرده است، نمی توانید به مرکز مربوط به خود مراجعه کنید، می توانید به نزدیک ترین واحد به محل خود بروید.

·       بر اساس موجود بودن تا سه ماه به شما دارو می دهند.


اطلاعات ویژه برای زنان باردار

برای حفظ سلامت زنان باردار مبتلا به اچ آی وی و نوزادانی که در معرض اچ آی وی قرار دارند، دولت موظف است که:

  • از تمام زنان باردار آزمایش اچ آی وی گرفته خواهد شد.
  • هر زن حامله اچ آی وی مثبت برای جلوگیری از انتقال به جنین خود و برای بارداری خود مراقبت های پزشکی دریافت خواهد کرد.
  • مراقبت از زایمان سزارین طبق تاریخ مقرر تضمین می شود.
  • در صورتی که نوزاد تازه متولد شده عارضه‌ای نداشته باشد، بنا به در دسترس بودن، مرکز بهداشتی درمانی شیر خشک و درمان اچ آی وی را به مدت 2 ماه ارائه می دهد.

اگر برای درمان اچ آی وی مشکلی دارید، در صورت نیاز به همراهی برای مراجعه به سیستم بهداشت عمومی یا نیاز به مشاوره با   ACNUR تماس بگیرید.