Повідомлення про шахрайство, сексуальну експлуатацію та насильство 

Доброчесність програм УВКБ ООН у Чеській Республіці є для нас пріоритетним завданням. УВКБ ООН забезпечує довірливе, шанобливе та інклюзивне середовище, в якому люди мають почуватися в безпеці. Одним із способів, з яким ви можете допомогти нам у досягненні цієї мети, є своєчасне інформування про підозри в неправомірних діях. 

Зверніть увагу, що вся гуманітарна допомога є безкоштовною! 


➡️ Що таке шахрайство?

Шахрайство – це будь-яка дія, метою якої є навмисне введення в оману іншої людини з метою отримання вигоди. 

Усі послуги УВКБ ООН та партнерів УВКБ ООН є безкоштовними. Не довіряйте нікому і жодній організації, яка вимагає від вас оплати послуг УВКБ ООН або його партнерів. Якщо в обмін на послуги УВКБ ООН від вас вимагають гроші або будь-які інші види послуг, зокрема сексуального характеру, негайно повідомте про це в УВКБ ООН та/або в найближчу поліцейську дільницю. 

Повідомляйте про шахраїв, які пропонують вам переселення, фінансову або іншу допомогу, підроблені документи або фальшиві заяви в обмін на гроші або інші послуги. Такі пропозиції можуть бути зроблені вам особисто або через соціальні мережі, включно з Facebook, YouTube або WhatsApp. 

Люди, які говорять вам таку брехню, прагнуть скористатися вашим становищем і/або вашими грошима. Уникайте їх за всяку ціну. Вони можуть показати вам інформацію, щоб переконати вас у тому, що вони пов’язані з УВКБ ООН. Не вірте їм. Будьте уважні та не піддавайтесь обману. 


➡️ Що таке сексуальна експлуатація?

Це будь-яке фактичне зловживання чи спроба зловживання вразливим становищем у сексуальних цілях. 

Сексуальна експлуатація та насильство може статися з будь-ким — чоловіками, жінками, хлопцями та дівчатами — будь-якого віку, з інвалідністю чи без неї, незалежно від її орієнтації чи гендерної ідентичності та за будь-яких обставин. 

Сексуальна експлуатація та насильство є неприйнятною поведінкою та заборонена для всіх співробітників Організації Об’єднаних Націй та партнерських НУО, незалежно від їх посади. Ваше повідомлення розглядається з обережністю та зберігається в суворій конфіденційності (ваше ім’я та особиста інформація не буде передана нікому, жодній організації без вашої згоди). 

 

Усім, хто бере участь у гуманітарній операції, забороняється: 

 • Просити будь-які послуги, включаючи сексуальні послуги, в обмін на послуги або допомогу.
 • Вступ у сексуальні стосунки з людьми, яким вони прагнуть допомогти.
 • Будь-яка сексуальна активність з дітьми (до 18 років)

Це включає персонал ООН, урядовий персонал, партнерів громадянського суспільства.


➡️ Що робити, якщо ви стурбовані, стали свідком або зіткнулися з неналежною поведінкою з боку гуманітарних працівників

 • Ви можете повідомити про це будь-яку гуманітарну організацію, якщо вважаєте, що це безпечно. Ви можете безпечно повідомити про це будь-якого співробітника УВКБ ООН у вашому регіоні або надіслати електронний лист інспектору УВКБ ООН: [email protected]
 • Подати скаргу онлайн.
 • Відправити лист на таку адресу: UNHCR, 94, rue de Montbrillant, Case Postale 2500, 1211 Geneva, Switzerland
 • Ви можете надіслати повідомлення зручною для вас мовою за адресою 📧 [email protected]. Це конфіденційна поштова скринька з обмеженим доступом, і ми зв’яжемося з вами.

Важливо знати: 

 • УВКБ ООН серйозно ставиться до всіх скарг і розглядає кожну окремо.
 • Подання скарги жодним чином не вплине на вашу справу або на ваш доступ до гуманітарної допомоги.
 • Скарги можуть подаватися анонімно.
 • У своїй скарзі вкажіть відомі вам факти та докази.
 • Усі спілкування з УВКБ ООН суворо конфіденційно.
 • Якщо ви стали жертвою сексуальної експлуатації та насильства, ви маєте право на доступ до безпеки, захисту, психосоціальної, медичної та юридичної підтримки та будь-яких інших відповідних послуг.

 

У свій звіт ви повинні включити: 

 • Що трапилося?Докладно опишіть, що вам відомо про інцидент або інциденти. 
 • Хто вчинив передбачуване правопорушення? Чи знаєте ви хто був причетний? Якщо можливо, вкажіть повні імена, посади та організацію. 
 • Коли і де стався інцидент чи інцидент? Якщо можливо, вкажіть дату та час. 

 УВКБ ООН може надати додаткову підтримку. Натисніть тут, щоб отримати додаткову інформацію.