Початкова школа

Предісторія та політика

Це 8-річна початкова школа для учнів віком від 7 до 15 років. За бажанням батьків дитина, якій у певному календарному році виповнюється 6 років, також може розпочати обов’язкове навчання замість дошкільного класу (zerówka).

Типи послуг

Початкова освіта у 8-річній школі, яка складається з двох ступенів:

  • 1-3 класи (початкова освіта)
  • 4-8 класи, де є обов’язковим предметне навчання.

Оплата

Державні початкові школи безкоштовні.

Зобов’язання

Початкова шкільна освіта є обов’язковою.

У Польщі обов’язкове навчання дитини в школі починається на початку навчального року в календарному році, в якому дитині виповнюється 7 років, і триває до завершення початкової школи, але не довше, ніж до досягнення 18 років.

Порядок зарахування

Основний процес зарахування до початкової школи на наступний навчальний рік починається щороку в березні (хоча записатися до школи можна в будь-який момент протягом року, але в цьому випадку лише на основі вільних місць).

Процес зарахування до I класу початкової школи може відрізнятися в різних муніципалітетах. У деяких містах набір є цифровим, тому потрібно зареєструватися та дотримуватися процедур онлайн. Перед заповненням заявки необхідно ознайомитися з правилами, критеріями та графіком набору. Критерії набору залежать від кількості набраних балів та місця проживання.

Випуск

Після іспиту з трьох частин (egzamin ósmoklasisty), який проводиться в письмовій формі в останній рік навчання (у 8-му класі).

Іспит охоплює знання та вміння, зазначені в екзаменаційних вимогах з трьох екзаменаційних предметів: польської мови, математики та іноземної сучасної мови (англійської, французької, іспанської, німецької, російської або італійської).

Студенти з особливими освітніми потребами, у тому числі студенти з інвалідністю, соціально дезадаптованими та з групою ризику соціальної дезадаптації, студенти, зазначені у статті 165 (1) Закону про освіту (іноземці), від 14 грудня 2016 року та студенти – громадяни України складають іспит за восьмий клас в умовах та/або формі, адаптованих до їхніх потреб.