Інформація для осіб, які прибули до Польщі з України

Найновіша інформація для українців від уряду Польщі: ua.gov.pl | Для допомоги: PomagamUkrainie | Портал пошуку роботи: PracawPolsce

Інформація про отримання номера PESEL: завітайте сюди

Знайдіть оновлену інформацію про грошову допомогу УВКБ ООН у розділі нижче

👧 🧒 Вам менше 18 років? Натисніть тут

Для отримання додаткової інформації про послуги УВКБ ООН, Ви можете звернутися на консультаційну лінію УВКБ ООН:
800 012 948 (з понеділка по п’ятницю з 8.30 до 16.30)

Безпечні простори Blue Dot, центри захисту й підтримки – завітайте сюди
Електронна сторінка Blue Dot – завітайте сюди

Ласкаво просимо на інформаційну сторінку для новоприбулих з України. Ви можете знайти більше інформації та посилання на ресурси в розділах нижче:


Важливі ресурси для Вас і Вашої родини

Додатково до інформації на цій сторінці HELP, уряд Польщі створив для вас офіційний веб-сайт, телефонну лінію та електронну пошту з інформацією та ресурсами:

Додаткову інформацію можна знайти в Центрі правової допомоги Галини Нієч: Натисніть це посилання та на сайті Stowarzyszenie Interwencji Prawnej (Юридичний портал для біженців з України): Натисніть це посилання.

Ви також можете безпосередньо зв’язатися з УВКБ ООН з будь-яких питань користуючись наступними засобами:

 • 800 012 948 (понеділок-п’ятниця, 8:30 – 16:30)
 • Електронна пошта: [email protected]


Грошовa допомога УВКБ ООН

Цільова допомога для найбільш вразливих категорій людей

Важливо: Програма грошової допомоги УВКБ ООН закривається і нові заявки більше не приймаються. Реєстрація продовжується до середини грудня. Якщо ваша родина була відібрана для участі в цій програмі та направлена на співбесіду, з нею зв’яжуться безпосередньо. Якщо ви не отримаєте запрошення від УВКБ ООН до середини грудня 2023 року, вам більше не варто очікувати на запрошення у зв’язку із закриттям програми. Якщо УВКБ ООН вирішить продовжити програму в майбутньому, ми можемо звернутися до тих, хто вже був направлений до нас.

Що таке Грошова програма УВКБ ООН?

УВКБ ООН надавало багатоцільову грошову допомогу особливо вразливим сім’ям біженців та окремим особам.  Програма була розроблена для надання адресної допомоги, щоб допомогти біженцям задовольнити основні потреби. Підтримку отримали понад 320 000 біженців. 

Хто мав право на участь у Програмі?

Кожен випадок оцінювався індивідуально, а остаточне рішення приймалося УВКБ ООН за результатами особистої співбесіди. Однак, щоб претендувати на допомогу, особа повинна була відповідати наступним мінімальним критеріям: 

 1. Заявник є шукачем притулку, біженцем, особою, яка має гуманітарний або інший статус пов‘язаний з захистом; і  
 2. Oсоба має одну з таких потреб у захисті: (наприклад, сім’я з принаймні однією дитиною (до 18 років) або особою похилого віку (55 років і старше, дитина без супроводу дорослих або розлучена з батьками, вагітна жінка, особа з інвалідністю або особа з серйозними захворюваннями); і
 3. Oсоба є економічно вразливою (наприклад, не має регулярного джерела доходу, яке могло б покрити її основні потреби; і не отримувала раніше грошової допомоги від жодної організації в Польщі, що може бути перевірено УВКБ ООН, за винятком 300 злотих від польського уряду або допомоги на дитину 500+).

Чи можу я подати заявку?

Програма грошової допомоги УВКБ ООН закриваєтьсяЯкщо ваша родина була відібрана для участі в цій програмі та направлена на співбесіду, з нею зв’яжуться безпосередньоЯкщо ви не отримаєте запрошення від УВКБ ООН до середини грудня 2023 року, вам більше не варто очікувати на запрошення у зв’язку із закриттям програми. Якщо Вас запросили на співбесіду, немає жодних гарантій, що Ви отримаєте допомогу. Остаточне рішення буде прийнято під час співбесіди після оцінки Вашої відповідності критеріям програми.  

Додаткова інформація 

Якщо Вам потрібна додаткова інформація, Ви можете зв’язатися з УВКБ ООН за телефоном 800 012 948 (понеділок-п’ятниця, 8:30-16:30). 

 Зверніть також увагу, що Ви можете знайти інформацію про доступну допомогу, яку пропонує Уряд Польщі, у буклеті Асоціації правового втручання. 


В Польщі

ЛЕГАЛЬНІСТЬ ПЕРЕБУВАННЯ

Якщо ви є громадянином України або подружжям громадянина України та виїхали з України 24 лютого 2022 року або пізніше, ваше перебування в Польщі є законним до 4 березня 2024 року, за умови, що до цієї дати не буде видано інших положень. Однак зауважте, що за певних обставин ваше перебування може бути законним до наступних дат:

 • якщо ви відвідуєте дошкільний навчальний заклад, виконуєте шкільні обов’язки або берете участь у освітній діяльності в системі освіти України за допомогою дистанційного/онлайн-навчання, ваше законне перебування буде продовжено до 31 серпня 2024 року. Це продовження також стосується батьків або законних опікунів діти до 18 років, які підпадають під цю категорію.
 • o якщо ви почали навчання в певних професійно-технічних школах або складали іспит на атестат зрілості в додаткову дату (повторний іспит), ваше перебування буде законним до 30 вересня 2024 року. Це продовження також стосується батьків або законних опікунів дітей віком до 18 років, які підпадають під ця категорія.

 

МІЖНАРОДНИЙ ЗАХИСТ

Через спеціальні правила, адаптовані до ситуації, що склалася, подавати офіційну заяву про надання статусу біженця не потрібно.

Особи, які подали заяви про міжнародний захист (статус біженця), можуть відкликати ці заяви, щоб скористатися положеннями Закону.

DIIA.PL

Diia.pl – це документ, що підтверджує легальне перебування осіб, які отримали тимчасовий захист в наслідок війни в Україні на території Польщі та дозволяє їм подорожувати в межах Європейського Союзу, а також перетинати його зовнішні кордони.

Електронний документ Diia.pl дозволяє підтвердити найважливішу інформацію про іноземця, як-от: ім’я та прізвище, номер PESEL, рік і місце народження, громадянство, також додається фотографію іноземця для зручності користування.

Будь-який громадянин України старше 13 років та його дружина/дружина можуть користуватися додатком mObywatel, який надає доступ до документа diia.pl. З 5 червня 2023 року діти віком до 13 років можуть бути зареєстровані в додатку mObywatel своїх батьків/законних опікунів. Більше інформації ви можете знайти тут: Diia.pl для дітей у додатку mObywatel.

За додатковою інформацією звертайтеся до Центру правової допомоги Галини Нєц на лінію допомоги біженцям з України: +48 725 449 374 або відвідайте веб-сайт www.pomocprawna.org


Доступ до послуг

Особи, які недавно прибули з України і потребують допомоги, можуть звернутися до приймального пункту чи пункту інформації

З кордону можна прибути до приймального пункту, або до будь-якого пункту інформації на вокзалах.

На сайті уряду Польщі для новоприбулих з України (ua.gov.pl) можна знайти інформацію про:

Ви також можете звернутися за допомогою або послугами через веб-сайт уряду Польщі: https://pomagamukrainie.gov.pl/

Важливі ресурси охорони здоров’я

 • Як отримати доступ до медичних послуг у Польщі
 • Служба екстреної допомоги: 112
 • Служба швидкої допомоги:  999
 • Телефон довіри ВООЗ для пацієнтів з України: 800 00 30 21 (пн-пт 8:00-20:00, сб-нд 9:00-20:00)
 • Гаряча лінія Національного Фонду Охорони Здоров’я (24/7): 800 190 590
 • Гаряча лінія Міністерства Охорони Здоров’я: 800 137 200
 • Гаряча лінія психологічної допомоги Національного Фонду Охорони Здоров’я
  • для дітей та підлітків: 800 12 12 12
  • дорослі: 800 70 2222
 • COVID -19 vaccination point: 989

Послуги для жінок і дівчат

 

Centrum Praw Kobiet (Центр Прав Жінок)
Інформаційна, загальна та спеціалізована підтримка всіх жінок, які постраждали від гендерно зумовленого насильства (ГН), у тому числі тих, що втекли з України. Національна гаряча лінія:

 • +48 800 10 77 77 (українська мова), Понеділок – п’ятниця 10:00-18:00

Feminoteka (Фемінотека)
Гаряча лінія для жінок і підлітків, що зазнали насильства, в тому числі сексуального. Перенаправлення для отримання психологічної, соціальної та юридичної допомоги.

 • +48 888 887 988 (українська та російська мови), Понеділок – п’ятниця 14:00-17:00
 • +48 888 883 388 (польська мова), Понеділок – п’ятниця 11:00-19:00

FEDERA (ФЕДЕРА)
Гаряча лінія з питань сексуального та репродуктивного здоров’я для ВСІХ.

 • +48 22 635 93 93 (польська мова), Понеділок – п’ятниця 16:00-22:00
 • +48 573 185 626 (українська, польська мова), Понеділок, середа, п’ятниця 17:00-21:00 (для юридичних консультацій)

Люди з обмеженими можливостями та їх опікуни

Якщо Ви є особою з обмеженими можливостями або її опікуном, звертайтесь до Асоціації Мудіта (Whatsapp 48 539 866 471, пн-пт, 0.00-18.00, [email protected]), щоб отримати підтримку з наступних питань:

 • отримання інформації (висновки, компенсації тощо)
 • перебування в центрі прийому (Краків, Варшава)
 • допомога в пошуку житла або лікування, спеціалізованого догляду
 • участь у групах підтримки для опікунів
 • отримання спеціалізованого обладнання (наприклад, колясок)

Для отримання довідки про інвалідність та групу інвалідності спочатку зверніться до лікаря, який видасть Вам довідку на спеціальному бланку (повідомте лікаря, що вам потрібен документ для надання довідки про інвалідність). З такою довідкою (не довше 30 днів) та українськими документами, якщо вони у Вас є, зверніться до комісії з винесення рішення щодо інвалідності, де Ви заповните коротку заяву. На електронну пошту має надійти  виклик на комісію, яка оцінить ваш стан.

Детальну інформацію для людей з інвалідністю можна знайти в путівнику Асоціації правової інтервенції українською та польською мовами.

Послуги для ЛГБТІАК+ спільноти

LAMBDA Warsaw🏳️‍🌈

Психологічні консультації, правова допомога та притулок для біженців з України, які зазнали насильства чи дискримінації за ознаками психосексуальної орієнтації або гендерної ідентичності.

Телефон: 📞 +48 22 628 52 52, Понеділок – п’ятниця, 12:00-14:00 (польська мова), 16:00-18:00 (українська, російська мова)
Ел. пошта: [email protected]; ukraina@lambdawarszawa.org
Веб-сайт: http://lambdawarszawa.org/ukrainaгрупи в інших містах можна знайти нижче: https://ukraina.paradarownosci.eu/

Курси польської мови

Безкоштовний курс польської мови для вихідців з України, підготовлений Національним агентством академічних обмінів (NAWA): натисніть тут.

Безкоштовний курс польської мови eTutor: натисніть тут.

Повітові служби зайнятості організовують безкоштовні курси польської мови для громадян України, які мають статус безробітного. Щоб дізнатися більше, зверніться до найближчої повітової служби зайнятості.


Єдність та возз'єднання сім'ї

Інформація для людей з України щодо возз’єднання родини та пошуку зниклих безвісти:

Додаткова інформація про єдність сім’ї та возз’єднання сім’ї для осіб, які втікають з України:


Переселення до США, Канади чи іншої країни

Будь-яка особа, яка бажає переїхати в іншу країну, повинна безпосередньо перевірити процедуру на веб-сайті посольства цієї країни щодо процедури

 • УВКБ ООН не проводить переселення за межі Польщі і не може допомогти з поїздкою
 • УВКБ ООН у Польщі не проводить процедури надання статусу біженця для переселення


Якщо Вам загрожує торгівля людьми

Якщо Вам загрожує торгівля людьми: телефонуйте 112 або +48 226280120

 


Читайте також: