Інформація для прибулих до Польщі з України

Найновіша інформація для українців від уряду Польщі: ua.gov.pl | Для допомоги: PomagamUkrainie | Портал пошуку роботи: PracawPolsce

Інформація про отримання номера PESEL: відвідайте тут

Знайдіть оновлену інформацію про готівкову допомогу УВКБ ООН у розділі нижче

👧 🧒 Вам менше 18 років? Натисніть тут

Для отримання додаткової інформації про послуги УВКБ ООН, Ви можете звернутися на консультаційну лінію УВКБ ООН:
800 012 948 (з понеділка по п’ятницю з 8.30 до 16.30)

Ласкаво просимо на інформаційну сторінку для нових прибулих з України. Ви можете знайти більше інформації та посилання на ресурси в розділах нижче:


Важливі ресурси для вас і вашої родини

Додатково до інформації на цій сторінці HELP, уряд Польщі створив для вас офіційний веб-сайт, телефонну лінію та електронну пошту з інформацією та ресурсами:

Додаткову інформацію можна знайти в Центрі правової допомоги Галини Нієч: Натисніть це посилання та на сайті Асоціації правового втручання: Натисніть це посилання.

Ви також можете безпосередньо зв’язатися з УВКБ ООН з будь-яких питань користуючись наступними засобами:

 • 800 012 948 (з понеділка по п’ятницю, 8:30am – 4:30pm)
 • лектронна пошта: [email protected]


Грошовa Допомогa УВКБ ООН

Цільова допомога для найбільш вразливих категорій людей

УВКБ ООН  продовжує реалізацію багатоцільової грошової програми  надаючи цільову фінансову допомогу  деяким із найбільш уразливих сімей та окремим особам для задоволення базових  потреб.

Якщо вам потрібна додаткова порада щодо програми грошової допомоги, ви можете зв’язатися з консультаційною лінією УВКБ ООН за номером 800 012 948 (понеділок-п’ятниця, 8:30-16:30) або надіслати електронний лист за адресою [email protected]

Хто має право на участь у Програмі?

Кожен випадок розглядається індивідуально, і остаточне рішення приймається УВКБ ООН на основі результатів особистої бесіди. Однак, щоб отримати допомогу, особа має відповідати мінімальним критеріям, а саме:

 1. Oсоба перетнула кордон Польщі 24 лютого 2022 року або пізніше та переважно проживала в Україні до цієї дати; i
 2. Oсоба потребує особливого захисту (наприклад, особа похилого віку: єдиний опікун в сім’ї; дитина без супроводу або розлучена з батьками, яка проживає за межами спеціальних закладів; вагітна жінка; особа, що живе з інвалідністю з обмеженими можливостями; особа з серйозним захворюванням та інші); i
 3. Oсоба є економічно вразливою (наприклад: не має постійної роботи; або не отримує польську допомогу з безробіття;або не має постійного джерела доходу; і раніше не користувалася іншою програмою грошової допомоги від будь-яких організацій, не враховуючи 300 Злотих одноразової виплати від польського уряду).

Чи можу я подати заявку?

Для цієї програми  самостійне звернення або реєстрація є неможливими. Сім’ї та окремі особи, які потребують допомоги, будуть ідентифіковані з різних джерел, включаючи партнерів УВКБ ООН з захисту та місцеву владу. Якщо вашу родину розглянуть для цієї програми та направляють на співбесіду, з вами зв’яжуться безпосередньо.

Важливо: навіть якщо вас запросили на співбесіду, немає гарантії, що ви отримаєте допомогу. Остаточне рішення буде прийнято на співбесіді, після оцінки вашої відповідністі вимогам програми.

Маєте запитання щодо попередніх програм грошової допомоги?

Якщо ви були зареєстровані в загальній багатоцільовій програмі грошової допомоги УВКБ ООН (MPCA) у період з березня по вересень 2022 року та маєте запитання щодо цього, зв’яжіться за поданими нижче контактами:

 • Консультаційна лінія УВКБ ООН для питань або скарг: 800 012 948 (понеділок-п’ятниця, 8:30-16:30)
 • Гаряча лінія банку, технічної підтримки або BLIK: 61 856 52 66 (понеділок – п’ятниця, 09:00 – 17:00)
 • Центр УВКБ ООН у Варшаві, безпосередні особисті звернення: Kamionkowska 11 (понеділок – п’ятниця, 09:00-16:00)

Додаткова інформація

Якщо вам потрібна додаткова інформація, ви можете зв’язатися з УВКБ ООН за телефоном 800 012 948 (понеділок-п’ятниця, 8:30-16:30) або електронною поштою: polwaprotection@unhcr.org

Зверніть також увагу, що ви можете знайти інформацію про доступну допомогу, яку пропонує Уряд Польщі, у буклеті Асоціації правового втручання.


В Польщі

Відповідно до Закону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї держави (Спеціальний закон), перебування кожного громадянина України, який легально в’їхав на територію Польщі від 24 лютого 2022 р. та заявляє про намір залишитися  у Польщі, вважається законним протягом 18 місяців. Спеціальний закон не передбачає необхідності подавати додаткові заяви для легалізації такого перебування, однак дуже важливим є  подання заявки про надання  номера ПЕСЕЛЬ, що надає доступ до спеціальних пільг, які надаються громадянам України.

Хто може скористатися положеннями Спеціального закону про допомогу громадянам України?

 • Громадяни України та члени їх подружжя (навіть якщо вони не мають українського громадянства), які прибули до Польщі 24 лютого 2022 року або після цієї дати і хочуть залишитися в Польщі.
 • Громадяни України, які мають Карту поляка та члени їх найближчих сімей (навіть якщо вони не мають українського громадянства), які прибули до Польщі 24 лютого 2022 року або після цієї дати і хочуть залишитися в Польщі.

Дія Закону не поширюється на громадян України, які мають: дозвіл на тимчасове проживання, дозвіл на проживання довгострокового резидента ЄС, дозвіл на постійне проживання, статус біженця, додатковий захист, дозвіл на толерантне перебування.

 

ЛЕГАЛЬНІСТЬ ПЕРЕБУВАННЯ

Громадянам України не потрібно робити ніяких формальних дій після прибуття до Польщі. Протягом 18 місяців, з 24 лютого 2022 року, перебування в Польщі автоматично є легальним.

Проте, якщо громадянин України, який прибув до Польщі 24 лютого 2022 року або після цієї дати, не має штампу в паспорті чи іншому документі, що підтверджує дату прибуття до Польщі, він повинен подати заяву на отримання номера ПЕСЕЛЬ протягом 90 днів з дня прибуття до Польщі – щоби довести право на легальне перебування.

Заява на отримання номера ПЕСЕЛЬ подається особисто в письмовій формі за місцезнаходженням органу муніципальної влади. Шаблони заяв польською та українською мовами можна знайти тут.

 

МІЖНАРОДНИЙ ЗАХИСТ

Через спеціальні правила, адаптовані до ситуації, що склалася, подавати офіційну заяву про надання статусу біженця не потрібно.

Особи, які подали заяви про міжнародний захист (статус біженця), можуть відкликати ці заяви, щоб скористатися положеннями Закону.

DIIA.PL

Цей документ дає право перетинати польський кордон у напрямку в’їзду з території України протягом усього періоду визнання легальним перебування громадянина України в Польщі на підставі Спеціального акту (тобто протягом 18 місяців з 24 лютого , 2022), незалежно від того, чи має іноземець право на безвізові дні чи ні.

Документ Diia.pl доступний у мобільному додатку mObywatel, який можна завантажити на мобільний телефон із системами Android та iOS.

Електронний документ Diia.pl дозволяє підтвердити найважливішу інформацію про іноземця, як-от: ім’я та прізвище, номер PESEL, рік і місце народження, громадянство, також додається фотографія іноземця для зручності користування.

За додатковою інформацією звертайтеся до Центру правової допомоги Галини Нєц на лінію допомоги біженцям з України: +48 725 449 374 або відвідайте веб-сайт www.pomocprawna.org


Доступ до послуг

Кожен, хто виїжджає з України, кому потрібна допомога, може звернутися до приймального пункту чи пункту інформації

 • З кордону можна прибути до приймального пункту, або до будь-якого пункту інформації на вокзалах.

На сайті уряду Польщі для новоприбулих з України (ua.gov.pl) можна знайти інформацію про:

Ви також можете звернутися за допомогою або послугами через веб-сайт уряду Польщі: https://pomagamukrainie.gov.pl/

Важливі ресурси охорони здоров’я

 • Як отримати доступ до медичних послуг у Польщі?
 • Служба екстреної допомоги: 112
 • Служба швидкої допомоги:  999
 • Телефон довіри ВООЗ для пацієнтів з України: 800 00 30 21 (пн-пт 8:00-20:00, сб-нд 9:00-20:00)
 • Гаряча лінія Національного Фонду Охорони Здоров’я (24/7): 800 190 590
 • Гаряча лінія Міністерства Охорони Здоров’я: 800 137 200
 • Гаряча лінія психологічної допомоги Національного Фонду Охорони Здоров’я
  • для дітей та підлітків: 800 12 12 12
  • дорослі: 800 70 2222
 • COVID -19 vaccination point: 989

Послуги для жінок і дівчат

 

Centrum Praw Kobiet (Центр Прав Жінок)
Інформаційна, загальна та спеціалізована підтримка всіх жінок, які постраждали від гендерно зумовленого насильства (ГН), у тому числі тих, що втекли з України. Національна гаряча лінія:

 • +48 800 10 77 77 (українська мова), Понеділок – п’ятниця 10:00-18:00

Feminoteka (Фемінотека)
Гаряча лінія для жінок і підлітків, що зазнали насильства, в тому числі сексуального. Направлення на отримання психологічної, соціальної та юридичної допомоги.

 • +48 888 887 988 (українська та російська мови), Понеділок – п’ятниця 14:00-17:00
 • +48 888 883 388 (польська мова), Понеділок – п’ятниця 11:00-19:00

FEDERA (ФЕДЕРА)
Гаряча лінія з питань сексуального та репродуктивного здоров’я для ВСІХ.

 • +48 22 635 93 93 (польська мова), Понеділок – п’ятниця 16:00-22:00
 • +48 573 185 626 (українська, польська мова), Понеділок, середа, п’ятниця 17:00-21:00 (для юридичних консультацій)

Люди з обмеженими можливостями та їх опікуни

Якщо ви є особою з обмеженими можливостями або її опікуном, звертайтесь до Асоціації Мудіта (Whatsapp 48 539 866 471, пн-пт, 10.00-18.00, [email protected]), щоб отримати підтримку з наступних питань:

 • отримання інформації (висновки, компенсації тощо)
 • перебування в центрі прийому (Краків, Варшава)
 • допомога в пошуку житла або лікування, спеціалізованого догляду
 • участь у групах підтримки для опікунів
 • отримання спеціалізованого обладнання (наприклад, колясок)

Для отримання довідки про інвалідність та групу інвалідності спочатку зверніться до лікаря, який видасть вам довідку на спеціальному бланку (повідомте лікаря, що вам потрібен документ для надання довідки про інвалідність). З такою довідкою (не довше 30 днів) та українськими документами, якщо вони у вас є, зверніться до комісії з винесення рішення щодо інвалідності, де ви заповните коротку заяву. Потім перевірте пошту, оскільки ви отримаєте виклик на комісію, яка оцінить ваш стан.

Послуги для ЛГБТІАК+ спільноти

LAMBDA Warsaw🏳️‍🌈

Психологічні консультації, правова допомога та притулок для біженців з України, які зазнали насильства чи дискримінації за ознаками психосексуальної орієнтації або гендерної ідентичності.

Телефон: 📞 +48 22 628 52 52, Понеділок – п’ятниця, 12:00-14:00 (польська мова), 16:00-18:00 (українська, російська мова)
Ел. пошта: [email protected]; ukraina@lambdawarszawa.org
Веб-сайт: http://lambdawarszawa.org/ukrainaгрупи в інших містах можна знайти нижче: https://ukraina.paradarownosci.eu/

Курси польської мови

Безкоштовний курс польської мови для вихідців з України, підготовлений Національним агентством академічних обмінів (NAWA): натисніть тут.

Безкоштовний курс польської мови eTutor: натисніть тут.

Повітові служби зайнятості організовують безкоштовні курси польської мови для громадян України, які мають статус безробітного. Щоб дізнатися більше, зверніться до найближчої повітової служби зайнятості.


Єдність та возз'єднання сім'ї

Інформація для людей з України щодо возз’єднання родини та пошуку зниклих безвісти:


Переселення до США, Канади чи іншої країни

Будь-яка особа, яка бажає переїхати в іншу країну, повинна безпосередньо перевірити процедуру га веб-сайті посольства цієї країни щодо процедури

 • УВКБ ООН не проводить переселення за межі Польщі і не може допомогти з поїздкою
 • УВКБ ООН у Польщі не проводить процедури надання статусу біженця для переселення


Якщо вам загрожує торгівля людьми

Якщо вам загрожує торгівля людьми: телефонуйте 112 або +48 226280120

 


Дивись також: