Організація допомоги біженцям (OPU) Асоціація з інтеграції та міграції (SIMI) AMIGA proFem La Strada Romodrom Slovo 21
❗️ВАЖЛИВО❗️
Усі послуги УВКБ ООН є БЕЗКОШТОВНИМИ, незалежно від того, надаються вони безпосередньо УВКБ ООН або через його партнерів. Будь ласка, контактуйте УВКБ ООН, щоб повідомити про будь-які інциденти.
УВКБ ООН у Чехії співпрацює з сімома неурядовими організаціями та одним урядовим партнером (Міністерством внутрішніх справ), через які надається індивідуальна підтримка, соціальні консультації, юридичні поради або представництво в окремих справах. Для отримання додаткової інформації про відповідних партнерів УВКБ ООН, ознайомтеся з наведеною нижче інформацією.
Organizace pro pomoc uprchlíkům/Організація допомоги біженцям (OPU) надає правову допомогу, інтеграційну підтримку, та проводить адвокацію на підтримку біженців, шукачів притулку та осіб без громадянства. Діяльність, зазначена нижче, фінансується УВКБ ООН.
Перелік послуг:
- Безкоштовне надання інформації, правових консультацій та представництво юристами інтересів біженців, шукачів притулку та осіб без громадянства. Юристи регулярно відвідують приймальний центр “Заставка” та центр розміщення “Костелець”, щоб надавати правові консультації.
- Працівники з роботи з громадами регулярно відвідують центри для біженців для моніторингу ситуації та направлення осіб до відповідних послуг, зокрема правової допомоги. Соціальні працівники надають підтримку біженцям у доступі до основних послуг, таких як житло, охорона здоров’я, влаштування дітей до шкіл і працевлаштування.
- Діяльність з інтеграції та соціальної інклюзії передбачає надання інформації та консультацій для полегшення доступу до житла, роботи, медичних послуг, освіти, мовних курсів, соціальної, міжкультурної та іншої підтримки. База даних iVolunteer використовується для сприяння участі волонтерів у заходах з інтеграції. та іншої підтримки.
Розташування: Прага, Брно, Острава, Градець-Кралове та Плзень (офіси), а також Костелець-над-Орлиці (центр розміщення “Костелець”) та Заставка-у-Брна (приймальний центр “Заставка”).
Мови спілкування: чеська, українська, англійська.
Sdružení pro integraci a migraci/Асоціація з інтеграції та міграції (SIMI) займається сприянням інтеграції та підтримкою біженців і мігрантів через розвиток соціальної згуртованості, надання необхідних послуг і адвокаційну діяльність. Діяльність, зазначена нижче, фінансується УВКБ ООН.
Перелік послуг:
- Надання інформації та юридичних консультацій для шукачів притулку в аеропорту Вацлава Гавела в Празі шляхом регулярних візитів юриста до центру прийому в аеропорту для інформування шукачів притулку про процедуру надання притулку та їхні права. Юридичні консультації та допомога також надаються у справах біженців та шукачів притулку в Празі та її околицях.
- Індивідуальний захист і соціальні консультації щодо інтеграції біженців на ринку праці, житла та охорони здоров’я здійснюються у співпраці з партнерами та організаціями, що очолюються біженцями.
- Міжкультурні працівники надають послуги перекладу та допомагають біженцям у взаємодії з установами. Активності з залучення спрямовані на біженців, що проживають у місцях розміщення, для полегшення їх інтеграції.
- Онлайн-інформаційна кампанія спрямована на біженців, надаючи їм інформацію та матеріали про трудові права, зайнятість, охорону здоров’я та житло, а також борючись з дезінформацією.
Розташування: Аеропорт Вацлава Гавела в Празі, Прага та Центральна Богемія.
Мови спілкування: чеська, українська, англійська, польська, монгольська, в’єтнамська, російська.
AMIGA надає комплексну підтримку психічного здоров’я та психосоціальну підтримку (MHPSS) для біженців та мігрантів, зосереджуючись переважно на вразливих групах населення з України. Підхід AMIGA до MHPSS в основному базується на підтримці громади, з акцентом на взаємопідтримку. Діяльність, зазначена нижче, фінансується УВКБ ООН.
Перелік послуг:
- Групова та індивідуальна психосоціальна підтримка (MHPSS) надається в центрі спільноти AMIGA в Празі та онлайн. Навчені українські психологи проводять групові заходи для дітей-біженців, підлітків, літніх людей, дорослих та батьків. AMIGA організовує громадські та культурні заходи та проводить підвищення поінформованості з даної теми.
- Навчання та підтримка для фахівців надаються через підвищення кваліфікації з методів та підходів MHPSS для вчителів, працівників громадських центрів, психологів та інших фахівців. AMIGA пропонує індивідуальне наставництво учасникам, які шукають роботу, а також підтримує українських фахівців з MHPSS через супервізію та консультації між колегами.
Розташування: Прага.
Мови спілкування: чеська, українська, англійська, російська.
proFem надає комплексні та спеціалізовані послуги для постраждалих від ґендерно зумовленого насильства (ҐЗН), включаючи кризове втручання, юридичне та соціальне консультування, психотерапевтичну підтримку та освітні програми. Вони тісно співпрацюють з правоохоронними органами, щоб забезпечити всебічну допомогу та захист прав постраждалих. Діяльність, зазначена нижче, фінансується УВКБ ООН.
Перелік послуг:
- Підвищення обізнаності через україно-мовну секцію просвітницьких матеріалів на вебсайті proFem з інформацією про ҐЗН, ризики та ресурси підтримки, а також через кампанію в соціальних мережах, спрямовану на українських біженців.
- Розвиток потенціалу НУО, що працюють над проблемами ҐЗН, та НУО, які допомагають вимушено переміщеним особам, а також організацій, очолюваних біженцями, біженців та шукачів притулку, для сприяння співпраці та створення надійної системи перенаправлення.
- Прямі послуги підтримки для постраждалих від ҐЗН are provided throughнадаються через кризове втручання, психосоціальну підтримку, юридичні послуги та терапевтичну підтримку в Празі та Центральночеському регіоні (Пршибрам, Бенешов, Бероун).
Розташування: Прага та Центральночеський регіон (Пршибрам, Бенешов, Бероун).
Мови спілкування: чеська, українська, англійська.
La Strada спрямовує свою діяльність на підтримку жертв торгівлі людьми та експлуатації, надаючи юридичну допомогу, соціальну підтримку та проводячи інформаційні кампанії. Діяльність, зазначена нижче, фінансується УВКБ ООН.
Перелік послуг:
- Пряма підтримка в районах з високою концентрацією людей та на робочих місцях, схильних до трудової експлуатації, для підвищення обізнаності про наявні ризики. Команди для роботи з громадськістю володіють кількома мовами, надають інформаційні матеріали та консультації на місці, а також співпрацюють з організаціями в громадах біженців для поширення інформації.
- Підтримується робота гарячої лінії SOS SOS Line та онлайн-ініціатив для надання психологічної підтримки, поширення інформації та онлайн-консультацій. La Strada співпрацює з місцевою владою та правоохоронними органами для моніторингу та повідомлення про випадки торгівлі людьми та експлуатації, а також для надання юридичної допомоги.
- Надається житло для матерів з дітьми для українців у Празі зі спеціалізованою психосоціальною підтримкою. Для надання послуг також залучаються культурні медіатори, які говорять українською мовою.
- Навчання для соціальних працівників, які працюють з українськими біженцями та дітьми-біженцями, для виявлення та вирішення проблем експлуатації та торгівлі людьми. Навчання акредитоване Міністерством праці та соціальних справ.
Розташування: Прага та по всій Чехії, з акцентом на райони з високою концентрацією біженців та потенційною трудовою експлуатацією.
Мови спілкування: чеська, українська, болгарська, англійська, французька, монгольська, філіпінська, румунська, російська.
Romodrom спрямовує свою діяльність на просування прав та культури ромського народу. Через різні ініціативи, зокрема освітні програми, культурні заходи та адвокаційні зусилля, Romodrom прагне боротися з дискримінацією, сприяти соціальній інтеграції та зміцнювати ромську спільноту. Діяльність, зазначена нижче, фінансується УВКБ ООН.
Перелік послуг:
- Надання інформації, юридичне та соціальне консультування та допомога біженцям та шукачам притулку, орієнтована на вразливі групи українських біженців, зокрема осіб ромського походження, літніх людей та одиноких матерів. Це включає надання консультацій та підтримки у правових процедурах, таких як подання заяв на тимчасовий захист та гуманітарні пільги, надання інформації та допомоги у зарахуванні дітей до шкіл, а також сприяння укладанню договорів оренди та працевлаштування.
- Допомога у встановленні статусу вразливості та складанні необхідної документації; направлення до інших надавачів послуг за потреби.
- Регулярні візити до приймальних, житлових та закладів для утримання, головним чином за межами Праги, у соціально виключених районах та колективних житлових закладах. Romodrom забезпечує доступ до віддалених районів.
Розташування: у Карловарському, Південночеському, Південноморавському, Градець-Краловецькому та Центральночеському регіонах.
Мови спілкування: чеська, англійська, ромська.
Slovo 21 спрямовує свою діяльність на сприяння соціальній згуртованості та підтримку інтеграції біженців і мігрантів шляхом розвитку міжкультурного розуміння. Діяльність, зазначена нижче, фінансується УВКБ ООН.
Перелік послуг:
- Iнтеграційні заходи, що сприяють міжкультурному розумінню. Діяльності, такі як «Сусідська родина» та «Привіт, Чеська Республіко», підтримують чеські та іноземні родини у спільному проведенні часу за обідом, а також допомагають учням початкових та середніх шкіл зрозуміти питання, пов’язані з біженцями, інтеграцією, ідентичністю та стереотипами. «Театр пригноблених» — це захід, де вистави з участю акторів-біженців передбачають активну участь аудиторії, яка може впливати на сюжет, що сприяє розвитку емпатії, діалогу та розуміння досвіду біженців.
- Неформальні курси чеської мови пропонуються біженцям для покращення мовних навичок на різних рівнях володіння і проводяться в різних регіонах.
- Дослідження інтеграції та адаптації українських біженців для розуміння їхнього досвіду в Чехії, яке проводиться у співпраці з факультетом наук Карлового університету.
- Переклад від представників громади надається для допомоги біженцям у взаємодії з різними установами та медичними працівниками.
- Cемінари з надання інформації та онлайн-матеріали надають цільову та практичну інформацію для біженців, охоплюючи теми, такі як працевлаштування, освіта, система охорони здоров’я та повсякденне життя.
Розташування: Прага, Устецький, Карловарський, Пардубіцький, Південночеський, Південноморавський, Плзенський регіони, Хеб, Літомишль та Тепліце.
Мови спілкування: чеська, англійська, ромська.