Програма грошової допомоги для біженців із особливими вразливостями


Хто має право на отримання грошової допомоги в рамках програми для біженців із особливими вразливостями ?

Біженці із особливими вразливостями та особи без громадянства можуть вважатися такими, хто має право на участь у програмі грошової допомоги для біженців із особливими вразливостями, якщо вони відповідають наступним умовам:

 1. Переміщені з України (громадяни України, особи без громадянства та громадяни третіх країн) внаслідок впливу міжнародного конфлікту;
 2. Зареєстровані під статусом тимчасового захисту в Румунії та перебував у країні не менше тридцяти (30) днів;
 3. Раніше брали участь у програмах грошової допомоги УВКБ ООН; або щойно прибули з України до Румунії та перебували в країні щонайменше тридцять (30) днів
  та
 4. Не отримували аналогічну грошову допомогу або допомогу у вигляді ваучерів від інших гуманітарних організацій на суму 500 леїв або більше на місяць на особу протягом періоду щонайменше двох місяців.

  ТАКОЖ

Сім’я відповідає принаймні одній з наступних категорій:

  • Маєінвалідність та/або серйозне захворювання; 
  • Самотні батьки, якіне маютьіншого дорослого,здатногопрацювати в сім’ї; 
  • Маєдорослогопонад60 років і не маєтеіншого працездатного члена сім’ї; 
  • Маєчотирьох і більше членів сім’ї в домогосподарстві; 
  • Самотнямолодалюдинавікомвід18до21року. 

Скільки грошей надається в якості грошової допомоги ?

 • Отримувачі які відповідають критеріям програми отримають 630 рон на особу;
 • Грошова допомога надається протягом чотирьох місяців тим, хто має право на участь у програмі. 

Чи потрібно мати тимчасовий захист для отримання грошової допомоги від УВКБ ООН?

Особи, які мають право на фінансову допомогу УВКБ ООН, повинні мати статус тимчасового захисту, принаймні тридцять (30) днів перебувати на території Румунії на момент зустрічі з УВКБ ООН для проведення оціночної співбесіди. Інформацію щодо отримання тимчасового захисту можна знайти тут. 


Я нещодавно прибув до Румунії з України та/або і раніше не отримував фінансову допомогу від УВКБ ООН. Як мені записатися на оціночну співбесіду для цієї програми грошової допомоги?

Біженці із особливими вразливостями, які нещодавно прибули з України до Румунії, перебувають в Румунії щонайменше тридцять (30) днів, мають статус тимчасового захисту в Румунії щонайменше тридцять (30) днів, повинні заповнити онлайн-форму ЗАПИТ НА ЗУСТРІЧ за посиланням: https://forms.office.com/e/tVgJDwSrXc

Особам які відповідають критеріям програми зетелефонують та запросять відвідати найближчий центр реєстрації УВКБ ООН для співбесіди для участі в програмі грошової допомоги для біженців із особливими вразливостями. Під час цієї співбесіди буде поставлено низку запитань, та не всі, хто пройде співбесіду, матимуть право на отримання грошової допомоги. 

Будь ласка, зверніть увагу, що Ви не можете звернутися до центрів реєстрації з проханням про проведення співбесіди, а повинні чекати, поки УВКБ ООН зв’яжеться з Вами після того, як Ви заповните онлайн-форму ЗАПИТ НА ЗУСТРІЧ.

Будь ласка, подавайте лише один запит на одну сім’ю, незалежно від кількості умов, що відповідають критеріям прийнятності. 


Раніше я вже отримував допомогу від УВКБ ООН. Як я можу записатись на співбесіду для участі в цій програмі грошової допомоги?

Біженцям із особливими вразливостями, які скористалися однією з попередніх програм грошової допомоги УВКБ ООН, буде запропановано заповнити онлайн-форму ЗАПИТ НА ЗУСТРІЧ за посиланням:
https://forms.office.com/e/tVgJDwSrXc

Особи які відповідають критеріям програми будуть повідомлені по телефону про необхідність відвідати найближчий центр реєстрації УВКБ ООН для проходження співбесіди для участі в програмі грошової допомоги для біженців із особливими вразливостями.

Ця співбесіда буде більш детальною, оскільки міститиме низку запитань і відрізнятиметься від співбесіди, яку Ви проходили в рамках попередніх програм грошової допомоги УВКБ ООН. Не всі, хто пройде співбесіду, матимуть право на отримання грошової допомоги. 

Зверніть увагу, що Ви не можете звернутися до центрів реєстрації з проханням про проведення співбесіди, а повинні чекати, поки УВКБ ООН зв’яжеться з Вами.

Будь ласка, подавайте лише один запит на одну сім’ю, незалежно від кількості умов отримання допомоги. 


УВКБ ООН запросило мене на співбесіду в рамках програми грошової допомоги для біженців із особливими вразливостями. Чи отримаю я повідомлення про те, чи включено мене у програму грошової допомоги чи ні?

Протягом 4-6 тижнів після співбесіди ви отримаєте SMS-повідомлення про те, включено вас у цю програму чи ні. Будь ласка, зверніть увагу, що якщо ви не перебуваєте в Румунії на момент, коли УВКБ ООН надсилає SMS-повідомлення, ваш телефон може не отримати SMS. 

Зверніть увагу, що ви не можете звернутися до реєстраційних центрів за роз’ясненнями щодо отримання грошової допомоги, а повинні чекати, поки УВКБ ООН зв’яжеться з вами.

Не всі особи, які пройшли співбесіду в УВКБ ООН, автоматично отримують грошову допомогу. Отримання допомоги залежить від сукупності вразливостей. 


Я отримав повідомлення про те, що мене включено до програми грошової допомоги для біженців із особливими вразливостями. Як я отримаю свою грошову допомогу?

Біженці із особливими вразливостями, яких після співбесіди визнають такими, що будуть отримувати виплати за програмою грошової допомоги для людей з особливими потребами, отримають SMS із підтвердженням відповідності вимогам і коди для отримання грошової допомоги від MoneyGram.

Коди для отримання грошової допомоги від MoneyGram дійсні протягом 20 днів з моменту отримання SMS. 

Біженці, які вирішили отримати грошову допомогу на свій банківський рахунок, будуть проінформовані УВКБ ООН про отримання грошової допомоги та зарахування грошової допомоги на їхній банківський рахунок тільки для 1-го платежу. Банк може повідомити їх про решту платежів. 


У мене проблема з номером телефону, або я змінив/втратив сім-карту? Що мені потрібно зробити?

Якщо ви змінили SIM-карту, загубили її або маєте інші проблеми з вашим номером, ви можете звернутися до УВКБ ООН за телефоном 021 201 7873/+40 723 653651 для отримання консультації та звернутися до найближчого центру реєстрації для якнайшвидшого оновлення ваших контактних даних. 


Я змінив номер телефону. Чи можу я оновити його віддалено електронною поштою чи телефоном?

Вам необхідно ОСОБИСТО відвідати найближчий реєстраційний центр УВКБ ООН, щоб оновити свої дані та номер телефону. Однак, якщо Ви не знаєте, де знаходиться реєстраційний центр, будь ласка, зверніться до списку нижче або зателефонуйте до одного з реєстраційних центрів:

 • Бухарест: ROMEXPO – Bulevardul Marasti 65-67. Телефонний номер: +40724445293 /+40724745515.
 • Брашов: Strada Bogdan Petriceicu Hasdeu, no. 13, Brașov. Телефонний номер: +40753393208.
 • Ґалаці: Strada Movilei 2-8, Galati. Телефонний номер: +40724445274.
 • Констанца: Strada Călărași 17B, Constanța. Телефонний номер: +40724381524.
 • Сучава: Str. Mihail Sadoveanu 9A, Suceava. Телефонний номер: +40730295548/+40724445376.


Усі
 центри працюють п’ять днів на тиждень (понеділок-п’ятниця) з 9:00 до 17:00 і не працюють на вихідних.
 


Що робити, якщо я хочу змінити склад сім'ї (народження дітей, шлюб, розлучення, смерть членів сім'ї) або контактну особу в сім'ї?

У разі змін у складі сім’ї всі члени сім’ї повинні бути фізично присутніми в одному з найближчих реєстраційних центрів УВКБ ООН, щоб оновити ваші дані та всі супровідні документи в базі даних УВКБ ООН.

У разі виникнення сумнівів, Ви можете звернутися до УВКБ ООН за телефоном 021 201 7873/+40 723 653651 для отримання додаткової інформації. 


Чи обов'язково надавати/оновлювати мої банківські реквізити?

Це не є обов’язковою вимогою, але настійно рекомендується оновити свої банківські реквізити в базі даних УВКБ ООН і переконатися, що ваш банківський рахунок активний.

Якщо буде визнано, що ви будете приймати участь у цій програмі, УВКБ ООН надішле грошову допомогу на банківський рахунок, з якого Ви зможете зняти її за потреби та у зручний для Вас час, без обмеження терміну дії, на відміну від кодів для отримання грошової допомоги. 


Чи можу я надати свої банківські реквізити електронною поштою або зателефонувавши на гарячу лінію УВКБ ООН для оновлення бази даних УВКБ ООН?

Ні, з міркувань безпеки ми рекомендуємо Вам особисто відвідати найближчий реєстраційний центр УВКБ ООН, щоб оновити Ваші банківські реквізити в системі УВКБ ООН.


Які документи мені потрібно надати про банківській рахунок?

Вам необхідно надати банківські реквізити (номер IBAN та дату відкриття рахунку) співробітникам УВКБ ООН в реєстраційних центрах

Ви можете попросити свій банк надати вам данні для переказів/банківські реквізити вашого рахунку, щоб УВКБ ООН могло надіслати вам грошову допомогу, якщо буде визнано, що ви будете приймати участь у програмі.

Наразі потрібні банківські реквізити тільки румунських банків, тоді як банківські рахунки з України або інших країн не будуть розглядаться. 


Чи можу я надати дані свого Revolut або іншого віртуального рахунку?

На даний момент використовуються лише реквізити румунських банків з рахунками в румунській валюті.

УВКБ ООН в Румунії не приймає Revolut або інші подібні системи онлайн-банкінгу. 


Я отримую грошову допомогу або допомогу у вигляді ваучерів з інших гуманітарних організацій. Чи маю я право на участь у програмі грошової допомоги?

 • Якщо ви зараз зареєстровані в Румунії для отримання багатоцільової грошової допомоги або будь-якої іншої грошової допомоги/допомоги у вигляді ваучерів на суму 500 RON або більше на особу в місяц протягом принаймні двох місяців, ви не маєте права на участь у цій програмі.
 • Якщо ви отримували подібну допомогу від УВКБ ООН в іншій країні, ви можете мати право на участь у нашій програмі грошової допомоги для людей з особливими потребами, але ви більше не матимете права на отримання допомоги від УВКБ ООН в інших країнах. 

Де знаходяться реєстраційні центри УВКБ ООН і коли вони відкриті?

 • Бухарест: ROMEXPO – Bulevardul Marasti 65-67. Телефонний номер: +40724445293 /+40724745515.
 • Брашов: Strada Bogdan Petriceicu Hasdeu, no. 13, Brașov. Телефонний номер: +40753393208.
 • Ґалаці: Strada Movilei 2-8, Galati. Телефонний номер: +40724445274.
 • Констанца: Strada Călărași 17B, Constanța. Телефонний номер: +40724381524.
 • Сучава: Str. Mihail Sadoveanu 9A, Suceava. Телефонний номер: +40730295548/+40724445376.


Будь ласка,
зверніть увагу, що співбесіда за програмою грошової допомоги для біженців із особливими вразливостями від УВКБ ООН буде проведена тільки в тому випадку, якщо Вас запросили на зустріч до одного з реєстраційних центрів УВКБ ООН. 


Я отримав запрошення відвідати найближчий центр реєстрації УВКБ ООН. Що мені потрібно взяти з собою на зустріч?

Всі члени сім’ї повинні бути присутніми в реєстраційному центрі та на кожного члена сім’ї необхідно мати наступні документи для ідентифікації, якщо такі є: 

 • Закордонний паспорт;
 • Будь-який документ, що підтверджує ваш податковий номер в Україні;
 • Дозвіл на тимчасовий захист в Румунії;
 • Внутрішній паспорт;
 • Національне посвідчення особи (ID карта);
 • Свідоцтво про народження для дітей до 18 років;
 • Свідоцтво про шлюб;
 • Медичні документи, що підтверджують інвалідність або специфічні захворювання;
 • Якщо будь-який з вищезазначених документів відсутній, візьміть з собою будь-який інший документ, який може підтвердити особу кожного члена сім’ї та родинні зв’язки між членами сім’ї;
 • Ви можете пред’явити документи, які фізично недоступні, через мобільний додаток DIIA;
 • Ви також повинні мати при собі будь-який документ, який підтверджує дату вашого в’їзду в Румунію.
 • Будь ласка, не забудьте взяти з собою румунський номер мобільного телефону. Ви не можете використовувати один номер телефону в різних сім’ях.

Діти віком до 18 років, які перебувають у Румунії без батьків або членів сім’ї та не мають нікого, хто  міг би супроводжувати їх для реєстрації, повинні зв’язатися зі своїм соціальним працівником або законним представником або зв’язатися з УВКБ ООН за номером 021 201 7873/+40 723 653651 для отримання консультації. 

 


Що робити, якщо я загубив документ, що підтверджує реєстрацію?

Будь ласка, зверніться до найближчого реєстраційного центру УВКБ ООН, щоб співробітники УВКБ ООН допомогли Вам повторно роздрукувати документ, що підтверджує реєстрацію.

Будь ласка, не забудьте взяти паспорт під час відвідування реєстраційного центру УВКБ ООН.  


Які документи мені потрібно надати у відділення MoneyGram та Банки для отримання допомоги?

 • Вимоги щодо документів для MoneyGram — підтвердження реєстрації в УВКБ ООН, ваш паспорт/документ, що посвідчує особу, або документ про тимчасовий захист, який містить вашу фотографію та код для отримання вашої допомоги від MoneyGram 
 • Документальні вимоги для румунських банків – наявність банківського рахунку/номера рахунку та документа, що посвідчує особу, наприклад паспорта з вашою фотографією , щоб отримати готівку в касі. Якщо ви вирішите зняти грошову допомогу в банкоматі, вам потрібно мати при собі дебетову/банківську карту. 

Примітка: Біженцям буде корисно мати при собі документ від УВКБ ООН про реєстрацію для отримання допомоги за обраним вами способом. Цей документ полегшує процес перевірки. 


Скільки часу я маю для отримання грошової допомоги, відправленої через MoneyGram?

З моменту отримання SMSповідомлення з кодом для отримання грошової допомоги у вас є 20 днів, щоб звернутися до будь-якого відділення MoneyGram і забрати готівку. 


Чи можу я подати заяву на повторний розгляд, якщо буде встановлено, що я не маю права на участь у програмі грошової допомоги для біженців із особливими вразливостями?

Тільки біженці, які пройшли співбесіду і отримали повідомлення про те, що вони не мають права на участь у програмі, можуть подати запит на повторний розгляд справи.

Біженцям, яких визнали такими, що не можуть отримувати грошову допомогу, надішлють SMS-повідомлення від УВКБ ООН. У цьому повідомленні буде вказано рішення про невідповідність критеріям програми та надана інформація про доступні механізми перегляду рішення.

Ви отримаєте інформацію, яка допоможе вам скористатися доступними механізмами перегляду рішення про надання грошової допомоги тільки в тому випадку, якщо ви отримаєте SMS-повідомлення. Запит на повторний розгляд можна подати онлайн.

Запити на перегляд справи, подані без попереднього SMS-повідомлення від УВКБ ООН, вважатимуться недійсними.


Я подав запит на перегляд справи. Я хотів би знати, як/коли я отримаю рішення щодо мого запиту?

Ваш запит на повторний розгляд буде розглянутий експертною комісією УВКБ ООН, і вам повідомлять про рішення протягом чотирьох-шести тижнів. 

Якщо ваш запит буде схвалений комісією, ви повинні будете пройти другу співбесіду в рамках процесу перегляду. Якщо ви пройдете повторну співбесіду, немає жодних гарантій, що вас визнають відповідним для участі в програмі. Якщо комісія відхилить ваш запит, ви не будете запрошені на другу співбесіду. 


Як довго триватиме реєстрація на програму грошової допомоги для біженців із особливими вразливостями?

Про тривалість та кінцевий термін дії програми грошової допомоги для осіб з особливими потребами буде повідомлено пізніше. 


Обмеження відповідальності

 • Ви повинні отримати допомогу в RON – якщо співробітник MoneyGram повідомить вам, що це неможливо, зверніться до іншого провайдера MoneyGram;
 • Перед отриманням грошової допомоги, будь ласка, не забудьте перевірити правильність суми; 
 • Всі послуги є безкоштовними. Про будь-яку особу, включаючи співробітників УВКБ ООН або зареєстрованих осіб, які пропонують допомогу в обмін на гроші або послуги, слід негайно повідомляти (номер гарячої лінії УВКБ ООН: +40 723 653 651 та електронна адреса УВКБ ООН: rombufeedback@unhcr.org). Будь ласка, натисніть тут для отримання додаткової інформації про те, як повідомити про неправомірну поведінку;
 • Якщо ви не задоволені сервісом або сервіс не відповідає певним вимогам, ви можете повідомити про це за посиланням нижче: https: //www.moneygram.com/mgo/us/en/help/contact/ або за телефоном (0800 885 821) – будь ласка, натисніть 4, якщо ви бажаєте говорити українською мовою.