Визнані біженці та особи, яким надано додатковий захист, які були розлучені із членами своїх сімей до або під час втечі можуть подати заяву на возз’єднання сім’ї протягом 6 місяців після надання міжнародного захисту в Польщі. Недотримання цього терміну може призвести до серйозних наслідків (докладніше див. нижче).
Це не вичерпний посібник. Перед початком процесу важливо отримати індивідуальну юридичну консультацію (посилання на доступні послуги) |
Хто має право на возз’єднання сім’ї?
Відповідно до польського законодавства, до заявника в Польщі можуть приєднатися лише такі категорії членів сім’ї:
- Подружжя (через шлюб, визнаний законодавством Республіки Польща)
- Дитина (до 18 років) заявника та/або чоловіка/дружини, включаючи усиновлену дитину, над якою заявник здійснює батьківську опіку
- [Якщо заявник є дитиною без супроводу] Один із батьків або інший дорослий, відповідальний за дитину.
Як подати заяву
Визнаний біженець або особа, якій надано додатковий захист у Польщі, повинні подати заяву на тимчасове проживання з метою возз’єднання сім’ї до свого воєводського управління.
Які документи потрібно зібрати перед поданням заяви?
Перед початком роботи необхідно зібрати такі документи:
- Підтвердження вашого статусу біженця або надання додаткового захисту в Польщі.
- Підписана згода чоловіка/дружини на подання заяви про возз’єднання сім’ї від їхнього імені польською мовою. Приклади можна знайти на сайті воєводського управління.
- Нотаріально завірений переклад свідоцтв про шлюб/народження на польську мову
- Довідка про кількість утриманців
- 4 кольорові фотографії на паспорт кожного члена сім’ї
- 2 фотокопії проїзних документів (та оригінали доступні для перевірки) кожного члена сім’ї (Для дітей віком до 13 років: 1 фотокопія проїзних документів з пред’явленням оригіналу для перевірки).
- Загальні докази (сімейні фотографії, листування електронною поштою та телефоном тощо)
- Підтвердження сплати внеску (340 злотих за кожну заяву).
Для членів сім’ї за межами Польщі:
- Проїзні документи повинні бути завірені як вірна копія польським консулом.
- Якщо члени сім’ї не мають дійсного проїзного документа і не можуть його отримати, їм може бути дозволено пред’явити інший документ, що підтверджує особу. Вони також можуть вимагати екстрений проїзний документ, виданий Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ) або УВКБ ООН.
Для детальної інформації щодо процедури: (польська, англійська): https://www.unhcr.org/pl/wp-content/uploads/sites/22/2021/02/laczenie-rodzin-FIN07-01.pdf