Психосоціальна підтримка

Я хотів би отримати доступ до психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Яку підтримку можна отримати?  

У Румунії є кілька організацій, які можуть надати психологічну допомогу біженцям. Ви можете зв’язатися з ними безпосередньо.

У Бухаресті:

 • Фундація ” Estuar”, партнер УВКБ ООН, надає психологічну та психіатричну допомогу за допомогою кваліфікованого персоналу та перекладачів особам, які втікають з України. Вони мають спеціальний центр, але також працюють у хабі ” Romexpo” – 3-4 румунські фахівці з перекладачами та 1 український психолог.
  Email адреса: [email protected]
  Гаряча лінія: +40 746 781 971
  Телефон: 031 417 1888
  Сайт: http://www.estuar.org/

 • JRS Румунія також пропонує безкоштовні легкі заняття з психічного здоров’я для тих, хто постраждав від війни в Україні.
  JRS Romania | Bucharest | Facebook
  Відвідайте їх веб-сайт, щоб знайти контактні дані та додаткову інформацію:: https://www.jrsromania.org/   
  Адреса: strada Opris Ilie, nr. 54, sector 4, Bucharest, Romania 
  Номер: 0744 405 657 

В Яссах:

Через FONSS Румунія, партнера УВКБ ООН, здійснюється надання 2 послуг:

 • Телефонний центр для осіб з психічними розладами – забезпечується Центром громадської та соціальної медіації м. Ясси(CMSC – https://www.cmsc.ro/),українською та румунською мовами;
 • Регулярна підтримка психічного здоров’я, що надається Асоціацією батьків у Центрі ” Nicolina” –parentis.ro/contact/ ;
 • Регулярні групові та індивідуальні психологічні консультації, які надає Асоціація ” Papadia” в центрі ” Nicolina” https://fonss.ro/en/servicii-in-folosul-comunitatii-la-fundatia-papadia/ ;

У Бакау:

 • Психологічні консультації для мешканців хостелу ” Holland” від психологів Асоціації ” Betania” – https://www.asociatiabetania.ro/ ;
 • Психологічне консультування (індивідуальні та групові консультації);
 • Психіатричні консультації та медична підтримка людей, які зіткнулися з проблемами психічного здоров’я.

У Клужі та Сігішоарі:

Через хаби підтримки захисту, якими керує партнер УВКБ ООН – організація ” Patrir”, на їхніх локаціях проводяться легкі заходи з ПЗПСП, що не потребують особливих зусиль: 

Підтримка онлайн через TelePshicology Румунія та запис на прийом до незалежного психолога  тут.   

Яка психосоціальна підтримка доступна для дітей? 

Autism Voice, партнер УВКБ ООН, пропонує безкоштовну програму для дітей (та їхніх батьків) з аутизмом та іншими проблемами психічного здоров’я – біженців з України, яка доступна щодня з 9:00 до 17:00 за телефонами +40748.272.325  та +40723.586.284 and та особисто в центрах ” Autism Voice”. 

8 фахівців з поведінкового аналізу, психотерапевтів, психоемоційних консультантів та 4 асистенти з інфраструктури разом з україномовними та російськомовними партнерами працюють за викликом, щоб допомогти українському населенню впоратися з поточною ситуацією.

Крім того, матері з дітьми-аутистами, які потребують житла та підтримки в приватному житті, можуть звернутися до Autism Voice House. Бенефіціари будуть прийняті через наш колл-центр та партнерські організації.

Autism Voice Line – Спеціалізована допомога та підтримка біженців з України з психосоціальними потребами, полягає в:

 • Оцінка, аналіз поведінки та безкоштовна терапія для українських дітей з аутизмом;
 • Психологічна підтримка батьків дітей з особливими потребами;
 • Логістична підтримка та медична документація для сімей біженців з дітьми з проблемами психічного здоров’я під час транзиту (фізично та дистанційно, за необхідності);
 • Проживання, харчування та безпека для сімей з українськими аутистичними дітьми, які перебувають під тимчасовим захистом у Autism Voice House.

Terre des Homnes Romnia, партнер УВКБ ООН, також проводить легкі психіатричні та психосоціальні заходи для дітей у центрах розміщення в Бухаресті та Констанці.

Контактна інформація:

У Бухаресті:

У Крайова: