Працевлаштування

Якщо ви шукаєте роботу або працюєте в Румунії, дуже важливо знати свої трудові права. Незалежно від вашої національності або правового статусу, ви маєте законне право на безпечне, справедливе і здорове робоче середовище.

Якщо ви або ваші родичі/друзі зіткнулися з трудовими порушеннями або трудовою експлуатацією, будь ласка, відвідайте цю сторінку:
https://help.unhcr.org/romania/tips-on-staying-safe/accessing-safe-and-dignified-employment/

Громадяни України мають право на працевлаштування в Румунії на тих самих умовах, що й громадяни Румунії, без необхідності отримання дозволу на працевлаштування або довгострокової робочої візи. Якщо вам потрібна підтримка у підготовці до працевлаштування або пошуку роботи (наприклад, допомога в пошуку роботи, написанні резюме, консультації щодо трудових прав і законів тощо), ви можете звернутися до наведених нижче організацій.

Якщо вам потрібна підтримка у підготовці або пошуку роботи в Румунії (наприклад, допомога в пошуку роботи, написанні резюме, консультування щодо трудових прав і законів тощо), ви можете звернутися до організацій, перелічених нижче:

Державні служби зайнятості

Послуги:
AJOFM – це Державне агентство з питань зайнятості, яке пропонує різноманітні безкоштовні послуги з працевлаштування в усіх повітах Румунії. Для отримання додаткової інформації про послуги, які вони пропонують, та про те, як отримати до них доступ, будь ласка, зверніться до посібника з питань працевлаштування (доступний тут українською, російською, англійською та румунською мовами).

Контактна інформація:
Державні центри зайнятості діють на території всієї країні. Ви можете знайти їхні адреси та контактні дані тут.

Asociatia Proiect Voiajor (Jobs for Ukraine)

Послуги:
Проект Voyager запустив платформу Jobs4Ukraine (www.jobs4ukr.com), на якій регулярно публікуються доступні можливості працевлаштування для біженців, які шукають роботу в Румунії, за кордоном та дистанційно. Вони також пропонують консультації з питань працевлаштування (як онлайн, так і офлайн), навчальні онлайн-курси (www.jobs4ukr.com/courses), громадські заходи та інші послуги, щоб підготувати вас до роботи.

Контактна інформація:

 1. Веб-сайт: www.jobs4ukr.com 
 2. Telegram канал: www.t.me/jobs4ukrinromania 
 3. Номер телефону: +40 744 221 224  
 4. Email адреса: [email protected] 
 5. Адреса: Calea Griviței nr. 8-10, Bucharest 030167

World Vision Romania

Послуги:
World Vision Romania допомагає підготувати людей до працевлаштування та зв’язати їх з ринком праці (www.worldvision.ro/medierea-muncii/). Їхні послуги включають інформацію, консультування з питань працевлаштування, підтримку підприємництва, послуги професійного посередництва, курси румунської мови та заходи з налагодження контактів з роботодавцями, серед іншого. Крім того, батьки/опікуни з дітьми, які працюють або шукають роботу, матимуть пріоритет у доступі до послуг з догляду та освітньої підтримки, що пропонуються центрами World Vision Happy Bubble (www.worldvision.ro/ce-facem/proiecte-educatie/informatii-programul-ucr/).

Локації та Контактна інформація:

 1. Веб-сайт: www.worldvision.ro 
 2. Номер телефону: +40 754 600 244 
 3. Email адреса: [email protected] 
 4. Регіональні представництва:  

The Romanian National Council for Refugees (CNRR)

Послуги:
CNRR пропонує юридичні консультації та допомогу шукачам притулку, біженцям та особам з тимчасовим захистом в Румунії, включаючи аспекти, пов’язані з румунським трудовим законодавством, правом на доступ до ринку праці та запобіганням експлуатації на робочому місці.

Локації та Контактна інформація:

 1. Веб-сайт: www.cnrr.ro
 2. Номер телефону: +40213126210
 3. Гаряча лінія: +40730073170 (Понеділок – П’ятниця з 08:00 до 22:00)
 4. Email адреса: [email protected]
 5. Головний офіс: Strada Viesparilor nr. 19, Etaj 2, Bucharest 020641
 6. Регіональні представництва:  

AIDROM 

Послуги:
AIDROM пропонує курси румунської мови та консультації, як онлайн, так і особисто, щодо юридичних прав біженців як шукачів роботи та працівників у Румунії.

Локації та Контактна інформація:

 1. Веб-сайт: www.aidrom.ro
 2. Номер телефону: +4075 16 10 540
 3. Email адреса: [email protected]; [email protected]
 4. Адреса: Strada Gheorghe Șincai 9, Timișoara 300425

Для отримання додаткової інформації про доступні послуги з допомоги у працевлаштуванні по всій Румунії, будь ласка, перейдіть до онлайн-мапи Services Advisor (www.romania.servicesadvisor.net) та відфільтруйте за запитом “працевлаштування”.

Для отримання додаткової інформації про ваші юридичні права як біженця, який шукає роботу і працює в Румунії, ви можете ознайомитися з “Посібником з питань доступу до ринку праці” (доступний тут українською, російською, англійською та румунською мовами), розробленим Коаліцією з прав мігрантів та біженців (CDMiR).


У мене немає документів, що підтверджують мою професійну кваліфікацію або досвід роботи, що мені робити?

Громадяни України, які не мають документів, що підтверджують їхню професійну кваліфікацію або досвід роботи, необхідний для виконання роботи, можуть бути прийняті на роботу строком на 12 місяців з можливістю продовження цього строку на шестимісячні періоди до одного року на підставі заяви, поданої роботодавцю разом з декларацією (доступна тут румунською або українською), заявивши, що (i) вони відповідають умовам професійної кваліфікації та досвіду роботи, необхідним для роботи, на яку вони будуть найняті, і (ii) вони не мають судимості, несумісної з діяльністю, яку вони мають намір здійснювати в Румунії. Афідевіт не застосовується до деяких професій, таких як лікарі, стоматологи, фармацевти, фельдшери, акушерки, ветеринари, архітектори тощо. Для визнання кваліфікацій у цих галузях, а також для отримання додаткової інформації та рекомендацій слід звернутися до Центру визнання кваліфікацій(CNRED).