Про УВКБ ООН в Румунії

Органи державної влади несуть відповідальність за обробку заяв про надання притулку та прийняття рішення про надання будь-кому притулку в Румунії.

УВКБ ООН є основною міжнародною організацією, що тісно співпрацює з румунською владою з питань надання притулку та моніторингу процедур надання притулку.

У Румунії УВКБ ООН уважно стежить за дотриманням урядом міжнародних стандартів біженського права і розробляє юридичні заяви щодо рамок надання притулку. Більш того, УВКБ ООН виступає за швидкий доступ до справедливих і ефективних процедур надання притулку, але не може чинити ніякого впливу на процедури, що проводяться владою.

УВКБ ООН також активно займається підвищенням обізнаності з питань біженців та співпрацює з НУО, науковими колами, засобами масової інформації тощо.

УВКБ ООН не реєструє осіб, які шукають притулку, не розглядає клопотання про надання притулку і не видає документи про статус біженця або інші документи про захист в Румунії. Крім того, УВКБ ООН не бере участі в розміщенні біженців. Уряд несе за це відповідальність.

Однак ви можете зв’язатися з УВКБ ООН, якщо хочете отримати консультацію та інформацію про процедуру отримання притулку або дізнатися більше про доступні послуги.

Ряд партнерів-НУО також пропонують безкоштовні юридичні консультації по всій країні.

Щоб дізнатися більше про діяльність УВКБ ООН в Румунії, будь ласка, перегляньте: