Коронавірус (COVID-19)

Що таке COVID-19?

COVID-19-це захворювання, викликане новим коронавірусом під назвою SARS-CoV-2. Це дуже заразно і може привести до важких респіраторних захворювань. У Румунії домінує варіант Омікрон.

Багато інфікованих людей можуть не виявляти жодних симптомів або мати тільки легкі симптоми. Зазвичай хвороба починається з кашлю, лихоманки, головного болю і втрати смаку або запаху. Деякі люди будуть відчувати сильну втому, біль у м’язах, діарею і блювоту, лихоманку і сплутаність свідомості.

Інформація про вакцинацію

Уряд Румунії включив біженців та шукачів притулку в національну кампанію вакцинації, і ми закликаємо вас отримати вакцину та перебувати в безпеці.

Якщо ви є особою, яка шукає притулку, вакцина буде введена в центрі прийому іммігрантів Генеральної інспекції мобільною групою медичних фахівців. Ви повинні зв’язатися з медичним персоналом в центрах прийому, щоб зареєструвати вас.

Якщо ви є біженцем або володарем додаткового захисту, для отримання вакцини ви можете заздалегідь зареєструватися на національній платформі вакцинації (www.vaccinare-covid.gov.ro ) або ви можете записатися на прийом за телефон 021.414.44.25. Крім того, ви можете зв’язатися з медичним персоналом в центрах прийому, щоб зареєструвати вас для вакцинації в центрах через мобільну групу.

Медичний персонал центру прийому, а також організації, що працюють з біженцями, можуть запропонувати вам поради та підтримку. Для отримання додаткової інформації про вакцинацію, будь ласка, дивіться: УВКБ ООН в Румунії: інформація про вакцину проти Covid-19