پیوند مجدد اعضای خانواده

UNHCR (کمیشنر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان) تعدادی از سوالات را از افغان ها در مورد احتمال پیوستن مجدد به اعضای خانواده خود در خارج از افغانستان دریافت می کند. برنامه های پیوند مجدد اعضای خانواده ، واینکه کدام افراد ممکن است واجد شرایط این برنامه ها باشند، از سوی کشورهای متعدد ایجاد می شود. درخواست های به منظور دسترسی به این برنامه های از طریق UNHCR نه بلکه از طریق یک طرزالعمل که از سوی آن کشور تعیین شده است ارسال می گردد.

لینک ها به جزئیات برخی از برنامه های  پیوستن مجدد با خانواده در ذیل تذکر یافته است. UNHCR برای تجدید این فهرست کار می کند تا جزئیات برنامه های پیوستن مجدد با خانواده های سایر کشورها را شامل سازد. در عین حال، اگر به دنبال معلوماتی در مورد برنامه های  دوباره یکجاشدن با خانواده در کشور هستید که در زیر موجود نیست، لطفاً “پیوند مجدد با خانواده یا family reunification را در ویب سایت دولتی کشور که به آن علاقه دارید جستجو کنید.


🇦🇺 استرالیا 🇦🇺

اگر اعضای خانواده شما در استرالیا هستند، ممکن است گزینه های دوباره یکجا شدن با خانواده یا ویزای تمویل شده در اختیار شما باشد. برای معلومات بیشتر لطفاً از صفحه کمک های استرالیا (Help Australia)  ما دیدن نمایید.


🇦🇹 اتریش 🇦🇹

درصورتیکه از اعضای خانواده خود که فعلاً در اتریش هستند جدا شده اید، ممکن است بتوانید تحت شرایط خاص در اتریش با آنها به پیوندید چیزی را که در اینجا پیدا  کرده میتوانید.


🇧🇪 بلجیم 🇧🇪

درصورتیکه از اعضای خانواده خود که فعلاً در بلجیم هستند جدا شده اید، ممکن است بتوانید تحت شرایط خاص در بلجیم با آنها به پیوندید. شما می توانید معلومات بیشتر و سایر شرایط مانند داشتن ویزا را دراینجا دریابید. 


🇧🇦 بوزنیا و هرزی گوینا 🇧🇦

برای معلومات بیشتر در مورد پیوند مجدد با خانواده در بوزنیا و هرزگوینا، لطفاً از صفحه راهنمای ما در بوزنیا و هرزگوینا دیدن نمایید.


🇨🇦 کانادا 🇨🇦

اگر اعضای خانواده ای دارید که از سوی دولت کانادا به عنوان پناهنده شناخته شده باشند  ممکن است تحت شرایط معین بتوانید با آنها یکجا شوید. شما می توانید معلومات بیشتر و سایر شرایط داشتن اینجا .


🇭🇷 کرواسیا 🇭🇷

مطابق قوانین کرواسیا، درصورتیکه به اعضای خانواده شما محافظت بین المللی اعطا شده باشد (پناهندگی یا حمایت فرعی) شما حق دارید به کرواسیا بیایید و زندگی خود را در آنجا ادامه دهید. برای کسب معلومات بیشتر در مورد افراد واجد شرایط، لطفاً از صفحه انترنتی راهنمای کرواسیا (Croatia Help) ما دیدن نمایید.


🇩🇪 آلمان 🇩🇪

شما ممکن بتوانید با خانواده خود در آلمان بپیوندید. این امر بستگی  به  وضعیت حقوقی آنها و رابطه شما با آنها دارد. شما می توانید معلومات راجع به افرادی که واجد شرایط درخواست دوباره یکجاشدن با خانواده در آلمان هستند، چگونگی درخواست و افرادی که می توانند به شما کمک کنند را در اینجا دریابید.


🇮🇪 ایرلند 🇮🇪

درصورتیکه  از اعضای خانواده خود که فعلاً در ایرلند هستند جدا شده اید، ممکن است بتوانید تحت شرایط خاص در ایرلند به آنها یکجا شوید. شما می توانید راجع به افراد واجد شرایط و چگونگی درخواست در اینجا معلومات دریابید.


🇳🇱 هالند 🇳🇱

درصورتیکه از اعضای خانواده خود که فعلاً در هالند هستند جدا شده اید، ممکن است بتوانید تحت شرایط خاص در هالند به آنها یکجا شوید.شما میتوانید معلومات بیشتر را در اینجا دریابید و به معلومات شورای پناهندگان هالند رجوع کنید که می تواند به شما راجع به پروسه اطلاع دهد.


🇳🇿 زلاند جدید 🇳🇿

درصورتیکه شما در زلاند جدید اعضای فامیل دارید ، ممکن است گزینه های دوباره یکجا شدن با خانواده یا ویزای تمویل شده در اختیار شما باشد. برای معلومات بیشتر لطفاً از صفحه کمک های زلاند جدید(Help New Zealand) ما دیدن نمایید.


🇨🇭 سویس 🇨🇭

در صورتیکه خانواده اصلی شما در سوئیس هستند،  شما می توانید تحت شرایط خاص با آنها یکجا شوید. اینکه آیا می توانید به خانواده خود دوباره یکجا شوید در نهایت به وضعیت حقوقی آنها در سوئیس بستگی دارد. برای اطلاع راجع به اشخاص واجد شرایط و جزئیات بیشتر، لطفاً از صفحه راهنمای سوئیس (Help Switzerland) ما دیدن نمایید.


🇬🇧 انگلستان 🇬🇧


🇺🇸 ایالات متحده 🇺🇸

اگر اقارب شما به عنوان پناهنده  در ایالات متحده اسکان مجدد نموده  یا پناهندگی ایالات متحده  را دریافت کرده باشد، آنها ممکن برای دوباره یکجا شدن شما با آنها در ایالات متحده برای عریضه واجد شرایط باشند. برای معلومات بیشتر در مورد پروسه های قابل دسترس دوباره یکجا شدن با خانواده، لطفاً از صفحه کمک های ایالات متحده (Help USA) ما دیدن نمایید.


معلومات مرتبط

<< بازگشت به صفحه اصلی پاکستان  >> کشور دیگری را در صفحه راهنمای ما انتخاب کنید