Загальна інформація про доступ до медичної допомоги в Угорщині 

На цій сторінці ви знайдете:

Ви в екстреній ситуації?

Якщо Вам терміново потрібна медична допомога або Ви потрапили в надзвичайну ситуацію, зверніться за безкоштовними номерами екстреного виклику в Угорщині.
▸ Загальний номер служби невідкладної допомоги: 112
▸ Швидка медична допомога: 104
▸ Поліція: 107
▸ Пожежна служба: 105

Громадяни України

Ви маєте доступ до безкоштовної медичної допомоги у разі будь-якого гострого захворювання та невідкладних потреб в обсязі, який є абсолютно необхідним. Ці послуги надаються вам на підставі вашого українського проїзного документа, відповідно до двосторонньої угоди між Україною та Угорщиною. Якщо ви бажаєте ознайомитися з правовою базою, будь ласка, натисніть (тут) та ознайомтеся зі статтею 8(1), а також тут: 00574-1.pdf (hgye.hu) і тут: Szociális biztonsági, szociálpolitikai és egészségügyi együttműködési egyezmények – NEAK (gov.hu)

Невідкладні потреби визначаються як такі зміни в стані здоров’я, внаслідок яких життю пацієнта загрожує безпосередня небезпека, або він зазнає тяжких або довготривалих наслідків для здоров’я за відсутності негайної медичної допомоги (наприклад, пологи, апендицит, серцевий напад). З повним переліком станів, що кваліфікуються як нагальні потреби, можна ознайомитися тут.

Як знайти лікаря в Угорщині

Ви можете отримати доступ до послуг первинної медичної допомоги, записавшись на прийом до сімейного лікаря (лікаря-терапевта), закріпленого за вашим районом. 

Щоб знайти контактні дані свого сімейного лікаря, перейдіть на цей веб-сайт і введіть район своєї офіційної адреси, а потім місто. Ви побачите доступних лікарів загальної практики у вашому районі, а також їхні контактні дані та адреси. У деяких житлових будинках інформацію про лікаря загальної практики можна знайти на дошці оголошень біля під’їзду.

Для отримання спеціалізованої допомоги, окрім екстрених випадків, вам знадобиться направлення від вашого сімейного лікаря, який направить вас до потрібної служби. Лише деякі спеціалізовані медичні послуги можна отримати без направлення сімейного лікаря: дерматологія, гінекологія, урологія, психіатрія та наркологія, оториноларингологія, офтальмологія, загальна хірургія та травматологія (травматологія), онкологія. У разі потреби ви можете звернутися безпосередньо до цих спеціалістів у найближчій до вашої адреси поліклініці. 

Щоб знайти контактні дані поліклінік, перейдіть на цей сайт: jarobeteg_szakellato_intezmenyek_telephellyel_202307.xlsx (live.com)

Мовні бар’єри та послуги перекладача

У випадку мовного бар’єру, державна служба усних перекладачів доступна за номером 1812 з 8:00 до 16:30 з понеділка по п’ятницю. Перекладачі допоможуть вашому лікарю з перекладом з української/російської на угорську мову під час медичної бесіди. 

Image of a health care institution

Крім того, ви можете замовити перекладача в Міжнародній організації з міграції (МОМ). Щоб зареєструватися, будь ласка, натисніть тут. Будь ласка, переконайтеся, що ви звернулися до служби підтримки заздалегідь.

Доступ до ліків та медичних виробів

В Угорщині ліки поділяються на дві групи залежно від того, чи покриваються вони системою соціального страхування: несубсидовані та субсидовані.  

Рішення про субсидовані ліки приймається централізовано; ви можете попросити свого лікаря виписати вам ліки, які субсидуються системою соціального забезпечення. Розмір дотації також визначається централізовано і може становити 80%, 55% або 25% від повної ціни. Вартість ліків розраховується наступним чином: повна ціна – субсидія = субсидована ціна. Повністю безкоштовних ліків не існує, ви повинні заплатити щонайменше 300 форинтів за упаковку ліків.

Ліки з субсидією або без неї можна знайти в будь-якій аптеці. Щоб знайти найближчу до вас аптеку, шукайте “Аптека” або “”Аптека” на Картах Google.

Підтримка при діабеті

На сайті diabhelp.hu ви можете дізнатися, як отримати інсулін та необхідні ліки за 300 форинтів (“box fee”), якщо у вас діабет, включаючи кроки, які роблять лікарі, щоб призначити вам інсулін та ліки від діабету, як фармацевти дозують ваш інсулін та як отримати ліки.

Інвалідний візок, слуховий апарат або інше медичне обладнання 

Поза системою соціального страхування ви можете орендувати медичні пристрої за розумною ціною в кількох неурядових організаціях: 

Медпрацівники, які приїхали з України 

Бенефіціари тимчасового захисту та громадяни Угорщини, які раніше проживали в Україні і мають визнану державою медичну кваліфікацію, видану в Україні, можуть почати надавати медичні послуги в Угорщині до офіційного визнання їхньої професійної кваліфікації. Однак процедуру визнання необхідно розпочати. До її завершення медичні працівники можуть працювати під наглядом уповноваженого медичного працівника, який має право на практику в Угорщині. Для довідки, будь ласка, зверніться до чинного законодавства: Постанова Уряду 121/2022 від 28 березня.

Наші партнери допоможуть вам у питаннях доступу до охорони здоров’я

Якщо вам потрібна допомога з доступом до медичних послуг, ви також можете звернутися до наших партнерів, які також пропонують індивідуальні консультації. Деякі з наших партнерських організацій:  

Image of a health care institution

Асоціація “Менедек”: контакт | Menedek (menedek.hu)  

Image of a health care institution

Угорський Гельсінський комітет: Kapcsolat – Magyar Helsinki Bizottság