Доступ до медичної допомоги в Угорщині 

Загальна інформація про доступ до охорони здоров’я в Угорщині тут.

Ви маєте доступ до наступних загальних медичних послуг (відповідне законодавство доступне тут):

 • базова медична допомога, що надається лікарями загальної практики (GP)
 • обстеження та лікування, що надаються поліклініками пацієнтам денного стаціонару в екстрених випадках, а також відповідні медикаменти та перев’язувальні матеріали
 • стаціонарне лікування у разі невідкладних станів та відповідне лікування (хірургічні втручання, медикаменти, протезування, харчування)
 • невідкладна стоматологічна допомога в межах найнижчої категорії компенсації
 • допологове обслуговування та акушерство, добровільне переривання вагітності відповідно до умов, визначених законодавством
 • транспортування каретою швидкої допомоги у разі необхідності
 • обов’язкові щеплення

Ви маєте доступ до наступних спеціалізованих послуг (відповідне законодавство доступне тут, будь ласка, ознайомтеся з розділом 6 (2) б)):

 • спеціалізоване онкологічне лікування
 • обстеження та лікування інших хронічних захворювань

Ви можете отримати доступ до спеціального лікування, такого як реабілітація, психологічна та клінічна психологічна допомога та психотерапевтичне лікування, безкоштовно, якщо це необхідно у зв’язку з Вашою індивідуальною ситуацією та на підставі медичного висновку спеціаліста.

Чи потрібна картка соціального страхування (TAJ) для відвідування лікаря?

Вам не потрібна картка TAJ для відвідування лікарів або медичних клінік. Для звернення до лікаря достатньо номера, вказаного на картці тимчасового захисту. Постачальники медичних послуг були проінформовані міністром, відповідальним за охорону здоров’я. Ви можете завантажити копію листа угорською мовою тут і взяти копію з собою до лікаря.

Як отримати карту TAJ?

Якщо ви маєте статус тимчасового захисту і не працюєте, ви не можете отримати карту TAJ.

Однак ваш сімейний лікар або постачальник медичних послуг повинен видати вам “Технічне посвідчення” (“Технічний ідентифікатор”) (technikai azonositó). Більше інформації: Використання технічного посвідчення для доступу до медичних послуг – УВКБ ООН в Угорщині

Ви отримаєте документ, що засвідчує технічне посвідчення. Пацієнтам рекомендується носити цей документ з собою і використовувати одне і тей саме технічне посвідчення (технічний ідентифікатор) для будь-яких медичних послуг.

Будь ласка, проконсультуйтеся зі своїм лікарем щодо його видачі, і ви можете посилатися на це законодавство: 171/2022. (IV. 29.) Korm. rendelet az ukrajnai válsággal összefüggő egyes, az egészségügyi ellátást érintő adatkezelési kérdésekről – Hatályos Jogszabályok Gyűjteménye (jogtar.hu)

Ви також можете показати лікарю цей посібник про те, як оформити технічне посвідчення: EESZT Technical ID manual HUN.pdf

Основна відмінність між використанням Технічного ідентифікатора та номером Тимчасового захисту полягає в тому, що ваші медичні дані (такі як попередні послуги, діагноз та результати аналізів) можуть зберігатися в Інтернеті та бути видимими для інших лікарів, якщо це необхідно. На основі вашого технічного ідентифікатора фармацевти також можуть бачити призначені ліки. Таким чином, вам більше не потрібні паперові рецепти та можливість зробити помилку. Наявність технічного посвідчення не є обов’язковою умовою для доступу до медичних послуг.

Якщо ви пізніше отримаєте номер TAJ, всі ваші медичні дані будуть пов’язані з новим номером TAJ.

Якщо ви хочете дізнатися більше про правові підстави, будь ласка, натисніть тут.

Якщо ви маєте статус Тимчасового захисту і працевлаштовані, ваш роботодавець подасть запит на отримання картки TAJ від вашого імені. Для цього роботодавцю знадобиться довідка про вашу адресу, яку ви отримали від NDGAP (szálláshelyet igazoló hatósági bizonyítvány), щоб підтвердити вашу адресу, що є необхідною умовою для отримання картки TAJ. Після того, як ви отримаєте картку TAJ і ви, ваш роботодавець або держава сплатите податок на соціальне страхування, ви матимете доступ до всіх медичних послуг у натуральній та грошовій формі, оскільки угорці мають медичне страхування.

Медикаменти на знижених цінах (Субсидовані ліки)

Як заявник або власник статусу тимчасового захисту, ви маєте право на певні види медичної допомоги, а також право на отримання субсидованих ліків, пов’язаних з цією допомогою. Лікар повинен використовувати номер вашої картки ТЗ (тимчасового захисту) для виписки рецепта. Переконайтеся, що на рецепті вказано номер вашої картки тимчасового захисту і зазначено “Normatív” (тобто покривається медичним страхуванням), а не “Teljes ár” (повна ціна).

Про це постачальники медичних послуг були проінформовані листом міністра, відповідального за охорону здоров’я, у 2022 році. Ви можете завантажити лист міністра охорони здоров’я в додатку 2 тут угорською мовою та взяти копію з собою до лікаря.

На практиці аптекарю може допомогти, якщо ви надасте свою картку Тимчасового захисту і попросите його вибрати категорію “menedékes, menekülő” на своїй цифровій платформі. Таким чином, фармацевт зможе продавати ліки за зниженою ціною.

Якщо у вас є номер TAJ або технічне посвідчення, рецепт можна виписати онлайн на сервері EESZT, який об’єднує лікарів загальної практики, поліклініки, лікарні та жителів Угорщини (це також стосується і тих, хто вже отримав технічне посвідчення). У такому випадку вам потрібно пред’явити номер TAJ або технічне посвідчення та документи, що посвідчують особу, в аптеці, і вони побачать рецепт онлайн. Ви маєте право на отримання субсидованих ліків за законом, якщо ці ліки покриваються медичним страхуванням.

Якщо ви хочете ознайомитися з правовою базою, будь ласка, натисніть (тут): Gyógyszerellátás – NEAK (gov.hu)

Пріоритетні ліки з надбавкою до відшкодування 300 форинтів

Якщо вам потрібні регулярні ліки або перев’язувальні матеріали для надання невідкладної допомоги або в рамках базової медичної допомоги, ваш лікар може виписати вам ліки та певні медичні вироби за зниженою ціною або навіть безкоштовно. Аптекарі не повинні стягувати плату за перелічені ліки та перев’язувальні матеріали та/або стягувати лише частину фактичної ціни за них. Але кожен повинен заплатити 300 форинтів відшкодування за коробку ліків Якщо ви хочете зрозуміти правову основу, будь ласка, натисніть (тут) і прочитайте статтю 26h).

Інвалідний візок, слуховий апарат або інше медичне обладнання 

Якщо ви є особою зі статусом тимчасового захисту без номера TAJ, лікар може виписати вам рецепт на необхідні медичні вироби безкоштовно.

Якщо ви працюєте зі своїм статусом тимчасового захисту і маєте картку TAJ, ви можете отримати медичні вироби за пільговими цінами за рецептом уповноваженого лікаря.

 

Якщо ви маєте дозвіл на проживання в Угорщині з метою працевлаштування, ви робите внесок в угорську систему медичного страхування і маєте доступ до медичних послуг на тих самих умовах, що й громадяни Угорщини. Однак ваші діти та батьки не матимуть автоматично таких самих пільг. Наприклад, якщо вони мають статус тимчасового захисту, вони мають доступ лише до обмежених послуг, які описано вище.

Як отримати карту TAJ?

Якщо у вас є дозвіл на роботу і ви легально працевлаштовані в Угорщині, ви маєте право отримати “карту TAJ”. Ваш роботодавець подасть запит на отримання карти TAJ від вашого імені.

Пріоритетні ліки з надбавкою до відшкодування 300 форинтів

Якщо ви легально працевлаштовані в Угорщині, ви можете отримати картку TAJ та активне страхування, що означає, що ви маєте доступ до угорської системи медичного страхування. Ліки, що застосовуються під час вашого лікування, покриваються медичним страхуванням. Це стосується як сімейного лікаря, так і стаціонарного та амбулаторного лікування.

Інвалідний візок, слуховий апарат або інше медичне обладнання 

Як власник дозволу на роботу, ви не маєте права на безкоштовне отримання медичних виробів. У певних критичних з медичної точки зору випадках ви можете мати право на отримання медичних виробів за зниженими цінами або безкоштовно. Оскільки ви не проживаєте в Угорщині постійно, ви не можете подати заяву на державну медичну картку. Використовуйте свій паспорт, щоб довести своє право.

 

Якщо ви є громадянином Угорщини з постійним місцем проживання в Україні, який прибув до Угорщини 24 лютого 2022 року або пізніше, ви маєте право на таке ж медичне обслуговування, як і особи, які отримали тимчасовий захист.

Якщо ви легально працевлаштовані в Угорщині, ви маєте право на медичне страхування, і ви отримаєте від свого роботодавця “номер TAJ”, який є номером соціального страхування: особистий ідентифікаційний код, запроваджений у схемах медичного, соціального та пенсійного страхування з метою захисту персональних даних.

Якщо вам не виповнилося 18 років або ви є студентом в Угорщині з угорським громадянством і маєте постійне місце проживання в Угорщині, ви також маєте право на безкоштовне медичне обслуговування.

Зверніть увагу, що якщо у вас закінчується трудовий договір або статус студента і ви маєте постійне місце проживання в Угорщині, ви можете бути застраховані ще на 45 днів після закінчення терміну дії договору. Після закінчення терміну страхування ви маєте право лише на медичні послуги в натуральній формі, якщо ви сплачуєте збір на медичне обслуговування (наразі 9600 форинтів на місяць) до Податкової служби (NAV). Якщо ви не сплатили цей збір, лікарі все одно надаватимуть вам медичні послуги, але ви повинні будете оплатити їх вартість. Більше інформації ви можете знайти тут: Tudástár – Kisokos – NEAK (gov.hu)

Чи потрібна картка соціального страхування (TAJ) для відвідування лікаря?

Якщо ви є громадянином Угорщини, який постійно проживає в Україні та прибув до Угорщини 24 лютого 2022 року або пізніше з України, ви маєте право на таке ж медичне обслуговування, як і особи, які отримали тимчасовий захист.

Як отримати карту TAJ?

Ви маєте право на отримання картки TAJ, якщо маєте постійну адресу в Угорщині протягом року. Ваша постійна адреса підтверджується адресною карткою, яку ви можете отримати в місцевому державному управлінні. Ви повинні мати письмовий дозвіл від власника квартири на реєстрацію квартири як вашої постійної адреси.

 

Якщо ви не можете отримати постійну адресу і постійно проживаєте в Україні, ви маєте доступ до тих же медичних послуг, що і бенефіціар тимчасового захисту, якщо ви прибули до Угорщини 24 лютого 2022 року або пізніше. У цьому випадку ви все ще можете звернутися до лікаря з проханням видати вам технічне посвідчення. Зверніть увагу, що вам знадобиться документ, який підтверджує, що ви в’їхали в Угорщину 24 лютого 2022 року або пізніше.

Якщо ви отримали картку TAJ у зв’язку з працевлаштуванням, але втратили роботу, ви повинні сплачувати 11300 форинтів на місяць за медичні послуги в натуральній формі до податкового органу (NAV). Іншими умовами є те, що ви повинні мати місце проживання, перебувати в Угорщині протягом 1 року і більше не бути застрахованим в Україні.

 • Для отримання додаткової інформації про картку TAJ, будь ласка, натисніть тут.
 • Для отримання додаткової інформації про заяву на отримання адресної картки, будь ласка, натисніть тут.
 • Для отримання додаткової інформації про плату за медичні послуги в натуральній формі, будь ласка, натисніть тут.

Пріоритетні ліки з надбавкою до відшкодування 300 форинтів

Якщо ви маєте постійне місце проживання в Угорщині та номер TAJ, ви маєте право на отримання довідки (картки) користувача державними послугами у сфері охорони здоров’я (közgyógyellátási igazolvány) за умови, що ваш лікар підтвердить вашу регулярну потребу. Другою умовою є те, що ваша працездатність знижена або у вас серйозна інвалідність. Ви також можете мати право на отримання допомоги, якщо ваш щомісячний дохід не перевищує 29.925 форинтів на людину в сім’ї (або 44.175 форинтів, якщо ви живете один), а щомісячні витрати на регулярне лікування перевищують 2.850 форинтів. Якщо одна з цих умов стосується вас, ви можете подати заяву на отримання довідки про стан здоров’я в місцевому державному (урядовому) управлінні. Список державних управлінь можна знайти тут: Kormányhivatalok (kormanyhivatalok.hu)

Якщо у вас немає посвідки на постійне проживання та/або картки TAJ, попросіть свого лікаря перевірити вашу медичну потребу в ліках. Ваш лікар може виписати вам ліки та медичне обладнання в індивідуальному порядку. Ви можете отримувати ліки безкоштовно або за зниженою ціною, це також стосується медичного обладнання, в залежності від оцінки вашого лікаря.

Інвалідний візок, слуховий апарат або інше медичне обладнання 

Якщо ви маєте подвійне громадянство і картку TAJ, ви можете подати заяву на отримання картки користувача державними послугами у сфері охорони здоров’я (“közgyógyellátási igazolvány”) в державному управлінні, яка дозволить вам отримати певні медичні пристрої безкоштовно. Доступні медичні вироби та ціни на них можна знайти в цьому переліку: Indikációhoz kötött készítmények EÜ PONT – NEAK (gov.hu) Якщо у вас є картка громадського здоров’я (державна медична карта), ви повинні вибрати з цього списку, і це безкоштовно.

Якщо ви хочете ознайомитися з правовою базою, будь ласка, натисніть тут (статті 49 – 52), і ви можете знайти додаткову інформацію тут: Közgyógyellátási igazolvány felhasználása – NEAK (gov.hu).

Якщо у вас немає картки TAJ, ви можете використовувати свою картку тимчасового захисту для отримання ліків за рецептом, див. інструкцію нижче.

 

 

Закрити [X]

Залишити відгук

Заповніть наше опитування, щоб допомогти нам покращити Ваш досвід користування сайтом УВКБ ООН.

Це займе у Вас не більше 10 хвилин.

Залишити відгук Ні, дякую